به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری در مورد جزئیات این دستور حرف زد. به گفته وی، دستور جدید ترامپ بر تحریم کشورها و عواملی که در صدد دخالت در انتخابات آمریکا هستند، اهتمام دارد. این دستور قطعی می کند […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری در مورد جزئیات این دستور حرف زد. به گفته وی، دستور جدید ترامپ بر تحریم کشورها و عواملی که در صدد دخالت در انتخابات آمریکا هستند، اهتمام دارد.

این دستور قطعی می کند که وزارتخانه های امور خارجه و خزانه داری آمریکا در ارتباط با تحریم ها و اعمال آنان تصمیم خواهند گرفت.

بولتون علاوه بر این عنوان نموده که تحریم ها دربردارنده ضبط اموال و دارایی ها، محدود کردن دسترسی به نهادهای اقتصادی آمریکا و ممنوعیت تجارت شهروندان آمریکایی با شرکت های درگیر در ماجرا می باشد.

دونالد ترامپ هدف هجوم منتقدانی قرار دارد که بیان می کنند وی خطراتی را که متوجه انتخابات این کشور هست، آن چنان که باید جدی نمی گیرد و بویژه نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش ایالات متحده را باور ندارد.

جان بولتون اما در سخنان روز چهارشنبه خود عنوان نمود که امضای این دستور نشان از آن دارد که ریاست جمهوری آمریکا برای امنیت انتخابات این کشور اولویت قائل هست.

وی اضافه کرد که دستور جدید ریاست جمهوری، کارزارهای جاسوسی یا هر گونه کوشش برای دخالت بنابراین انتخابات را خنثی می کند.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دن کوتس، ریاست اداره اطلاعات ملی آمریکا نیز بولتون را در این کنفرانس خبری معیت می کرد.

کوتس گفت، ایالات متحده در حال حاضر نشانه ای از دخالت روسیه در انتخابات این کشور به آن شدت که در انتخابات دو سال پیش شاهد بود، نمی بیند اما ماجرا را تمام شده نیز فرض نمی کند.

انتهای پیام