دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات شهرستان های ساوه و زرندیه اظهار کرد: انتظار جامعه کارگری از ریاست جمهور ترمیم حقوق و دستمزد کارگران است. داود میرزایی در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان نمود: امروز جامعه کارگری در حوزه اقتصادی و معیشت خانواده خود عاجز ماندند و سفره آنان نسبت به گذشته […]

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات شهرستان های ساوه و زرندیه اظهار کرد: انتظار جامعه کارگری از ریاست جمهور ترمیم حقوق و دستمزد کارگران است.

داود میرزایی در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان نمود: امروز جامعه کارگری در حوزه اقتصادی و معیشت خانواده خود عاجز ماندند و سفره آنان نسبت به گذشته خالی تر شده است و از ریاست جمهور توقع دارند برای برخورداری یک کارگر با درآمد ناچیز از دست کم ها در زندگی، چاره اندیشی کند.

وی با اشاره به افزایش قابل ملاحظه نرخ ها در کشور اظهار کرد: کارگران امروزه حقوق خود را با ریالی که اعتبار آن کاهش یافته دریافت می کنند اما به دلار سر به فلک کشیده هزینه می کنند.

۵ ۵ درصدی حقوق کارگران در اوائل سالجاری اشاره نمود و اظهار کرد: متاسفانه این میزان افزایش حقوق کارگران با رویه تورم همخوانی نداشته و امان از روزگار کارگران بریده است. امروز قدرت اقتصادی کارگران حدود ۴۳ درصد کاهش پیدا نموده است.

میرزایی تاکید کرد: خیلی از کارگران با شروع سال تحصیلی شرمنده فرزندان دانش آموز خود گردیدند و حتی نتوانستند آنان را در مدرسه ها دلخواه خود ثبت اسم کنند و گاها در تامین مایحتاج تحصیلی آنان با مشکلات جدید رو به رو بودند.

وی اظهار کرد: امروزه برخورداری از مزایای مدرسه ها غیرانتفاعی، کلاس های تقویتی و تعلیم تحصیلی برای افرادی است که از بنیه اقتصادی و قدرت مالی خوبی برخوردار هستند و به سبب ناتوانی قدرت مالی جامعه کارگری در آینده شاهد افت تحصیلی فرزندان آنان در مدرسه ها و دانشگاهها به سبب اختلاف و فاصله طبقاتی ایجاد شده می باشیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات شهرستان های ساوه و زرندیه تصریح نمود: جامعه کارگری از دولت به ویژه شخص ریاست جمهور درخواست دارند که هر چه تندتر با تشکیل جلسه شورای عالی کار برای ترمیم حقوق کارگران اقدام نماید.

وی تاکید کرد: کارگری که از ۴۰ سال پیش و پیش از انقلاب همه روزه ۶۳ تومان معادل ۹ دلار حقوق می گرفت امروز پس از این مدت اگر همه روزه ۴۰ هزار تومان دستمزد دریافت کند معادل ۲٫۵ ۵ دلار می باشد که حاکی خالی شدن سفره و معیشت جامعه کارگری است.

به گفته میرزایی به سبب مشکلات اقتصادی و رکود تولید زیادی از صنعت های در چند سال موخر حداکثر با ۲۰ درصد حجم حقیقی خود فعالیت کرده و در چرخه تولید داخلی حاضر هستند که با اهمیت ترین تبعات آن دیرکرد در پرداخت حقوق و مزایای کارگران شاغل و ازدیاد معوقات تا حدود ۱۰ ماه است.

وی گفته بود: معوقات در حقوق و دستمزد باعث شده است که کارگران نتوانند از عهده تامین معیشت زندگی خود و خانواده برآیند، ضمن اینکه کرایه بهای واحدهای مسکونی و اقساط بانکی آنان نیز معوق شده است و باعث ضربه وارد کردن به کیان خانواده آنان شده و گاها به اختلاف خانوادگی کشیده شده است.

میرزایی به تشدید تعدیل نیروی کار در سال جاری در شهرستان های ساوه و زرندیه نیز اشاره نمود و اظهار کرد: بالغ بر ۱۵۰۰ نفر از کارگران در سالجاری از واحدهای صنعتی و تولیدی اخراج و بیکار شده اند و تحت پوشش دست کم حقوق بیمه بیکاری جای گرفتند و تعداد دیگری نیز به دستاویز های متفاوت از دریافت حقوق بیمه بیکاری محروم شده اند.

وی اضافه کرد: جامعه کارگری که باوفادارترین قشر به انقلاب و نظام اسلامی بوده و هستند و به طور مستمر در تمامی صحنه های انقلاب حضوری مؤثر داشته اند امروز در چه کنم چه کنم زندگی خود قرار گرفته اند.

انتهای پیام