آفتاب نیوز : نیکلاس مادورو، ریاست جمهوری ونزوئلا اعلام نمود که کشورش ارتباط دیپلماتیک خود با آمریکا را قطع می کند.به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‎نیوز؛ ؛ ریاست جمهوری ونزوئلا علاوه بر این مخالفان دولت این کشور را به کوشش برای «کودتا» متهم نمود. واشنگتن ساعت هایی پیش خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا […]

آفتاب نیوز : نیکلاس مادورو، ریاست جمهوری ونزوئلا اعلام نمود که کشورش ارتباط دیپلماتیک خود با آمریکا را قطع می کند.
به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‎نیوز؛ ؛ ریاست جمهوری ونزوئلا علاوه بر این مخالفان دولت این کشور را به کوشش برای «کودتا» متهم نمود. واشنگتن ساعت هایی پیش خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را به عنوان «رئیس جمهوری موقت» این کشور به رسمیت شناخت.
در ونزوئلا چه خبر هست؟+عکس
خوآن گوآیدو در جمع هوادارانش در کاراکاس خود را «رئیس جمهوری موقت» ونزوئلا معرفی کرد.
در ونزوئلا چه خبر هست؟+عکس

خوآن گوآیدو که ریاست پارلمان ونزوئلا نیز هست در میان ده ها هزار نفری که در اعتراض به ریاست جمهوری این کشور به خیابان های کاراکاس آمده بودند، خود را به عنوان ریاست جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد. این تصمیم سریعا عکس العمل دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا را به دنبال داشت و او در اطلاعیه ای، ریاست جمهوری موقت گوآیدو را به رسمیت شناخت.
وی علاوه بر این از ارتش ونزوئلا و نیروهای امنیتی این کشور خواست ضمن پشتیبانی از «دموکراسی» از شهروندان ونزوئلایی حراست کنند.

علاوه بر آمریکا دولت کانادا نیز اعلام نمود که خوآن گوآیدو را به عنوان ریاست جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت خواهد شناخت. این در حالی هست که ماریو آبدو بنیتز، ریاست جمهوری پاراگوئه در صفحه توئیتر خود اعلام نمود کشورش خوآن گوآیدو را به عنوان ریاست جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت می شناسد.
در برابر دولت مکزیک اعلام نمود که در سیاست این کشور در ازای ونزوئلا «فعلا» تحولی ایجاد نشده هست.مرجع: یورونیوز