غلامرضا شریعتی در حاشیه ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (۱۱ مردادماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به روند نزولی بیماری کووید – ۱۹ در خوزستان اظهار کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا رو به کاهش است و این موضوع می‌طلبد شرایط خودمراقبتی، احتیاطی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را […]

غلامرضا شریعتی در حاشیه ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (۱۱ مردادماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به روند نزولی بیماری کووید – ۱۹ در خوزستان اظهار کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا رو به کاهش است و این موضوع می‌طلبد شرایط خودمراقبتی، احتیاطی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنیم تا روند کاهشی همچنان ادامه یابد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وی افزود: هنوز خوزستان از مرحله هشدار خارج نشده است و امیدواریم روز دوشنبه که وضعیت جدید استان‌ها از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، خوزستان از وضعیت هشدار خارج شده باشد البته این مساله، بار ما را سنگین‌تر می‌کند زیرا باید شرایط را حفظ کنیم؛ حرکت به سمت روند نزولی بیماری کار مهمی است اما مهم‌تر از آن، حفظ شرایط است و نباید با بی‌مبالاتی، مجددا با پیک بیماری مواجه شویم.

استاندار خوزستان با اشاره به تصمیم‌گیری برای برگزاری مراسم عید غدیر در شرایط شیوع کرونا گفت: در عید غدیر، برگزاری مراسم به صورت سکون و اطعام با رعایت دستورالعمل‌ها انجام می‌شود اما راهپیمایی شادی نخواهیم داشت.

شریعتی افزود: همچنین مقرر شد پیش‌بینی‌های لازم برای شرایط مختلف در پاییز انجام شود تا نیازها از هم‌اکنون احصاء و آمادگی ایجاد شود.

وی بیان کرد: ادارات برخی از شهرها مانند غرب اهواز دستورالعمل‌های بهداشتی را خوب رعایت نمی‌کنند که تذکرات داده شد و دانشگاه‌های علوم پزشکی را موظف کردم در صورت عدم رعایت دستوالعمل‌ها، ادارت پلمب شوند و نام این ادارات به مردم اعلام و با آن‌ها برخورد شود.

استاندار خوزستان گفت: متاسفانه قیمت ماسک، قیمت واقعی نیست و سودجویی زیادی در این زمینه وجود دارد. باید ماسک با قیمت مصوب به فروش برسد و در این زمینه نظارت جدی شود.

انتهای پیام