به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وحید ملکی، وکیل پایه یک دادگستری که وکالت چند شخصیت ورزشی مثل علی کریمی را عهده دار هست، مردادماه سال جاری با طرح دادخواستی بر علیه فدراسیون فوتبال به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایراد گرفت و خواستار انحلال این فدراسیون گردید. یکی از علل اقدام وی را عدم ثبت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وحید ملکی، وکیل پایه یک دادگستری که وکالت چند شخصیت ورزشی مثل علی کریمی را عهده دار هست، مردادماه سال جاری با طرح دادخواستی بر علیه فدراسیون فوتبال به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایراد گرفت و خواستار انحلال این فدراسیون گردید.

یکی از علل اقدام وی را عدم ثبت و یا عدم ثبت قانونی فدراسیون در نهادهای مربوط و ذی صلاح بود. البته در این جلسه علیرغم ابلاغ قانون وقت دادرسی به فدراسیون، نماینده یا وکیلی از جانب فدراسیون فوتبال حضور پیدا نکرد.

وحید ملکی، در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد ی فرآیند رسیدگی به این پرونده اظهار کرد: در جلسه امروز احدی از فدراسیون به دادگاه نیامد. من هم به دادگاه اعلام نمودم که دفاعیاتم همان دادخواست تقدیمی هست و ریاست شعبه درخواست کرد که اساس نامه فدراسیون را به وی تحویل دهم تا مطالعه کند. در حال حاضر قرار شده که ریاست شعبه اساس نامه فدراسیون فوتبال و دادخواست من را ارزیابی کند و پس از ان تصمیم گیری گردد.

او در جواب به این سؤال که آیا فدراسیون فوتبال نماینده حقوقی ای معرفی کرده هست، توضیح داد: ماده ۳۲ آیین دادرسی مدنی ویژه ارگان های دولتی هست. فدراسیون فوتبال می گوید که ما دولتی نیستیم، پس نمی توانست نماینده حقوقی معرفی کند. اتفاقا من امروز در انتظار بودم که نگاه کنم فدراسیون نماینده حقوقی معرفی می کند یا نه تا ایراد مقتضی را بنمایم. ایراد عمده بنده به  شخصیت حقوقی فدراسیون فوتبال هست و اگر آنان نماینده حقوقی معرفی می کردند به دفاعیاتم افزوده می گردید. با این وجود نماینده ای معرفی نشد.

این وکیل پایه یک دادگستری با بیان این که هیچ کس از جانب فدراسیون فوتبال از او درخواست عدم رسیدگی به این پرونده را نکرده هست، در جواب به این سؤال که آیا این پرونده را تا آخر پیگیری خواهد کرد، اظهار کرد: من پیگیر این مبحث هستم. حتی اگر مشغله های شغلی اذن بدهد و فرصتی پیدا کنم، تصمیم دارم  دادخواست های دیگری برای اصلاح مورد ها حقوقی فدراسیون فوتبال بدهم. آیین نامه های فدراسیون فوتبال دارای ایراد حقوقی هست. هدف ما خیرخواهانه هست و می خواهیم اگر ایرادی در فدراسیون فوتبال وجود دارد، حل گردد.

ملکی در انتهاء افزود: وقتی ماهیت حقوقی فدراسیون فوتبال ابهام آمیز باشد، مشکل ساز می گردد. گمان کنید فدراسیون فوتبال ماده ای در آیین نامه های متفاوت (آیین نامه تعیین اوضاع، آیین نامه کمیته اخلاق و انضباطی و…)  نسبت به این قوانین در کجا میتوان اعتراض کرد؟ برای مثال، برای اعتراض به یک مصوبه دولتی، یک شهروند توان دارد به دیوان عدالت اداری مراجعه کند اما از فدراسیون فوتبال سؤال کنید از تصمیم های شان به کجا توان دارید اعتراض کنید؟ به احتمال زیاد مثل جلسه امروز جوابی نخواهید یافت! گویی نسبت به این مسئله نوعی خلاء قانونی وجود دارد.

انتهای پیام