به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، فرهاد فلاحتی، در این نشست اظهار کرد: نمایندگان مجلس با آمایش وزارت علوم مخالف نیستند اما با محدود ساختن دانشگاه به دستاویز آمایش مخالف می باشند و سبب آن این هست که مردم قسمت خود را به وزارت علوم دادند. وی تصریح نمود: مردم مشکلات بسیاری دارند و […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، فرهاد فلاحتی، در این نشست اظهار کرد: نمایندگان مجلس با آمایش وزارت علوم مخالف نیستند اما با محدود ساختن دانشگاه به دستاویز آمایش مخالف می باشند و سبب آن این هست که مردم قسمت خود را به وزارت علوم دادند.

وی تصریح نمود: مردم مشکلات بسیاری دارند و وقتی هر جا از مردم کمک خواستیم به ما کمک کردند و بسیار از کمک های مردم استفاده کردیم.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آمایش به نحوی برنامه ریزی گردد که دانشگاه ها توسعه پیدا نمایند نه اینکه قفل گردند.

حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفته بود: دانشگاه ها تنها در تهران نیستند و نباید تنها تمرکز بودجه ها در مرکز کشور باشد.

وی اظهار کرد: در دانشگاه های شهرستان ها نیز مثل خراسان جنوبی زحمات بسیاری کشیده می گردد و دانشگاه بیرجند جزء دانشگاه های برتر هست و باید به اساتید کمک گردد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید نگاه کنیم چه چیزی تحویل می گیریم و چه چیزی را تحویل می دهیم و اگر دانشجوی ضعیف تحویل دریافت کنیم و قوی تحویل بدهیم این با ارزش هست.

امیرحسنخانی نماینده بشرویه نیز در این نشست اظهار کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور هست.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان فردوس پیشینه ۵۰ ساله دارد، اظهار کرد: علاوه بر این دانشگاه فنی و حرفه ای در طبس و فردوس و دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه فنی و مهندوسی و دانشگاه غیرانتفاعی در نقاط انتخابیه بنده وجود دارد.

نماینده مردم بشرویه، سرایان، فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بعضی از مشکلات به سبب قوانینی هست که دست و پای اشخاص را می بندد و توان ندارد کاری انجام داد.

امیرحسنخانی با بیان اینکه به دانشگاه ها باید تفویض اختیار داده گردد و اختیارات دانشگاه ها را زیادتر کنیم، تصریح نمود: به بحث آمایش سرزمین در شهرستان های کوچک توجه نماییم.

وی دنبال کرد: اگر علاوه بر خشکسالی و محرومیت، فقر دانشجو و دانشگاهی نیز به شهرستان های استان اضافه گردد با معضل بسیار جدی رو به رو خواهیم گردید.

نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفته بود: بالغ بر ۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه های استان تحصیل می کنند.

وی اضافه کرد: نباید تمام بودجه پژوهشی کشور به دانشگاه های بزرگ اختصاص داده گردد لکن باید به دانشگاه های کوچک نیز توجه گردد.

دانشگاه صنعتی بیرجند به حرکت درآورنده چرخ های صنعت خراسان جنوبی هست

حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی علاوه بر این در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه صنعتی بیرجند، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی بیرجند، در گرانبهایی هست که حجم بالایی دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند توان دارد صنعت استان را به حرکت درآورد، اضافه کرد: این دانشگاه تنها دانشگاه صنعتی در شرق کشور هست که احتیاج به توجه بیشتری دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفته بود: بیرجند، شهری فرهنگی، عالم خیز و دانشگاهی هست که باید زیادتر مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام