«محمدجواد جمالی نوبندگانی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا درباره اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر به صفر رساندن سطح غنی سازی ایران گفت: فشار آمریکا برای سطح صفر غنی سازی ایران فشار برای چینش میز جدید مذاکرات است. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست […]

«محمدجواد جمالی نوبندگانی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا درباره اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر به صفر رساندن سطح غنی سازی ایران گفت: فشار آمریکا برای سطح صفر غنی سازی ایران فشار برای چینش میز جدید مذاکرات است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: علاوه بر این و بدتر از اظهارات آمریکایی‌ها برای به صفر رساندن سطح غنی سازی برخی مقامات انگلیس در پی تصمیمات ایران در گام دوم کاهش تعهدات هسته ای، مدعی شدند درصورت افزایش غنی سازی در ایران از برجام خارج می شوند.

وی افزود: البته از اساس روشن نیست که اروپا کدام تعهد خود را انجام داده که حالا تهدید به خروج از برجام می کند. اما من تصور می‌کنم برای فشار بر ایران برای پذیرش دور جدید مذاکرات هسته‌ای و نقض برجام فعلی بین اروپا، به طور مشخص‌تر بین انگلیس و آمریکا تقسیم کار و نقش صورت گرفته است.

جمالی نوبندگانی بیان کرد:  از ابتدای اجرای برجام با همین رفتارها ایران را در وضعیت معلق قرار داده‌اند و این بدترین شرایط برای ما بوده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: بر اساس بیش از ۲۰ گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران همه تعهدات اعم از شکل ظاهری و روح برجام را رعایت کرده اما در شرایطی که ترامپ و دامادش تجهیزات هسته‌ای به عربستان صادر می‌کنند و نیروگاه هسته‌ای دیمونا در اسرائیل در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی در حال فعالیت است، از صفر کردن سطح غنی سازی ایران می‌گویند.