در این دیدار  شنبه شب در ورزشگاه سردارجنگل رشت و از هفته سی ام لیگ دسته اول برگزار ش ، تیم فوتبال سپیدرود رشت با نتیجه یک بر صفر همشهری خود داماش گیلانیان را شکست داد تا علاوه بر جبران شکست دیدار رفت، سه امتیاز حساس این بازی را کسب کند. این دیدار به دلیل رعایت […]

در این دیدار  شنبه شب در ورزشگاه سردارجنگل رشت و از هفته سی ام لیگ دسته اول برگزار ش ، تیم فوتبال سپیدرود رشت با نتیجه یک بر صفر همشهری خود داماش گیلانیان را شکست داد تا علاوه بر جبران شکست دیدار رفت، سه امتیاز حساس این بازی را کسب کند.

این دیدار به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور تماشاگر برگزار شد تا طرفداران این دو تیم همانند دیدار رفت محروم از تماشای این دیدار باشند چون در بازی رفت نیز به دلیل محرومیت ، این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شده بود.

قبل از آغاز این دیدار نیز، نیمکت نشینان سپیدرود رشت به دلیل میزبانی به سمت نیمکت داماشی ها رفتند و به آنان خوش آمد گفتند ولی برای رعایت پروتکل های بهداشتی از دست دادن خبری نبود و همچنین کاپیتان های دو تیم نیز از دست دادن با هم و همچنین دست دادن با داوران بازی خودداری کردند. 

همچنین قبل از شروع این بازی ، بازیکنان تیم فوتبال سپیدرود رشت دیرتر وارد زمین بازی شدند تا گروه داوری برای آغاز این مسابقه منتظر سپیدروی ها باشد که پس از یکی دو دقیقه، بازیکنان سپیدرود نیز وارد زمین شدند تا بازی شروع شود.

قبل از شروع این بازی، اکثر بازیکنان داماش گیلانیان به سمت نیمکت تیم فوتبال سپیدرود رشت رفتند و به سهیل حق شناس سرمربی جدید این تیم تبریک گفتند، البته حق شناس که طی دو روز گذشته به عنوان سرمربی جدید جانشین پاشازاده در سپیدرود رشت شد، سال ها به عنوان مهاجم و کاپیتان این تیم فعالیت داشت.

با وجود اینکه طرفداران دو تیم از تماشای این دیدار در ورزشگاه محروم بودند، اما پرچم های سپیدرود و داماش در نقاطی از این ورزشگاه افراشته شده بود تا تعدادی از سکوها با این پرچم ها و بنرهای مربوط به دو تیم پر شود.

یکی از نکات جالب توجه این دیدار، گل تیم فوتبال سپیدرود رشت بود چون بازیکنی که چند ثانیه از ورودش به زمین نگذشته بود، موفق شد گل برتری سرخپوشان رشتی را در دربی رشت به ثمر برساند.

میلاد احمدی بازیکن سپیدرود رشت که در دقیقه ۶۷ جانشین حسین احمدلود شده بود، پس از لحظاتی از ورودش به زمین و در یک ضدحمله توپ را در اختیار گرفت و با یک ضربه دقیق، گل سه امتیازی سپیدرود را به ثمر رساند.

 پس از به ثمر رسیدن این گل ، سهیل حق شناس سرمربی جدید سپیدرود رشت از کمک های خود تشکر کرد و از این تعویض طلایی نیز بسیار خشنود بود.

در دقایق پایانی این دیدار نیز تیم فوتبال داماش گیلانیان برای فرار از شکست بازی را در اختیار گرفت و در دقایق تلف شده نیز یک موقعیت مناسب گلزنی بدست آورد اما میکاییل ایمن تراج دروازبان سپیدرود با یک واکنش عالی مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد.

با به صدا درآمدن سوت پایان این دیدار، نیمکت نشینان و بازیکنان سپیدرود رشت برای کسب پیروزی در این دربی بسیار خوشحال بودند اما ناراحتی و نگرانی در چهره کادرفنی و بازیکنان داماش بابت این شکست مشهود بود.  

به هرحال دربی رشت در لیگ دسته اول می رفت که بدون هیچگونه حادثه و حاشیه خاصی به پایان رسد اما پس از دقایقی از اتمام این دیدار، تعدادی از لیدرهای داماش که خود را به ورزشگاه رسانده بودند، با کادر فنی و تعدادی از بازیکنان داماش درگیر شدند.

این درگیری که در نهایت به درگیری فیزیکی هم کشیده شد، با دخالت مسئولان برگزاری این مسابقه و همچنین تعدادی از نیروهای انتظامی که هنوز ورزشگاه را ترک نکرده بودند، خاتمه یافت تا این دربی نیز با حاشیه همراه باشد البته این حاشیه مربوط به بازیکنان دو تیم و طرفداران نبود، بلکه تعدادی از لیدرها پس از دقایقی از اتمام این بازی، حاشیه را ایجاد کردند.

پیش از این دیدار و تا پایان هفته بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم ، داماش گیلانیان با کسب ۳۳ امتیاز در مکان سیزدهم و سپیدرود رشت با ۲۷ امتیاز در مکان هفدهم جدول رده بندی قرار داشتند.