علی دایی در اظهار کرد وگوی تفصیلی با ایسنا با اشاره به رخدادهای موخر در مورد کمک های تألیف شده برای مردم زمین لرزه زده کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به مسائلی که در کرمانشاه و سرپل ذهاب رخ داد و فیلم هایی که از زمین لرزه و وضع مردم دیدیم، تصمیم گرفتیم که به […]

علی دایی در اظهار کرد وگوی تفصیلی با ایسنا با اشاره به رخدادهای موخر در مورد کمک های تألیف شده برای مردم زمین لرزه زده کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به مسائلی که در کرمانشاه و سرپل ذهاب رخ داد و فیلم هایی که از زمین لرزه و وضع مردم دیدیم، تصمیم گرفتیم که به مردم کمک کنیم. در ابتدا کمک های غیر نقدی که واجب تر بود را به مردم اعلام نمودیم. واقعا شاید هیچ ارگانی به اندازه ما نتوانست کامیون و کفی به آنجا بفرستد و خدا را سپاس تمام کارهاری مان را طوری انجام دادیم که پایین ترین هزینه را داشته باشد. به طور مثال انباری که در نظر گرفتیم توسط دوستان در اختیار ما جای گرفت و افرادی که آنجا کار کردند، اکثرا یا از دوستان ما بودند و یا مردمی بودند که نمی توانستند کمک نقدی و کالایی بکنند و به آنجا می آمدند و با کارهایی که انجام می دادند کمک می کردند. زیادتر از ۴۰-۵۰ نفر در خود کرمانشاه به ما کمک کردند. در این مسیر مشکلات بسیاری داشتیم. ارگان های بسیاری فشار آوردند که این کارها به نام آنان تمام گردد و ما کمک های نقدی و غیر نقدی را به آنان بدهیم تا آنان انجام دهند اما چون ما امانتدار مردم بودیم و از روز اول به مردم قول داده بودیم که کمک های آنان را به دست مردم زمین لرزه زده برسانیم این کار را خودمان انجام دادیم.

وی اضافه کرد: شاید باور نکنید خیلی از مردمی که ما به آنان کمک کردیم یا کانکس دادیم، مشخصات همه آنان را داریم و کاری کردیم که خدا را سپاس سازماندهی شده بود و خیلی از دوستان با توجه به عشقی که به این مردم داشتند، این کار را انجام دادند.

از هیچ ارگان دولتی کمک نگرفتیم

دایی با تاکید بر اینکه در انجام این کار از هیچ ارگان دولتی کمک نگرفته هست، دنبال کرد: بعضی از ارگان ها جلوی پای ما سنگ انداختند اما ما کار خودمان را کردیم و الان هم همین کار را می کنیم. با این وجود همین الان هم که دارم با شما حرف می زنم حساب های زمین لرزه زده ها که به نام من بوده هست، مسدود هست اما ما کار خودمان را انجام می دهیم و قطعا در مسیری گام برداشتیم که به آن ایمان و باور داشتیم. من همیشه این را گفته ام لذتی که در خدمت به مردم هست در هیچ چیز دیگری توان ندارید آن را پیدا کنید.

تا آخر عمرم این گناه را پذیرفته ام

او با بیان اینکه همیشه گفته ام من وامدار مردم هستم تصریح نمود: پس از ان بالایی، این مردم علی دایی را خیلی کمک کردند تا به اینجا رسیدیم و وظیفه ام هست که همیشه به این مردم خدمت کنم. اگر کنار مردم بودن و به مردم خدمت کردن گناه باشد، با تمام جان و دلم و تا آخر عمرم این گناه را پذیرفته ام و می پذیرم و اطمینان داشته باشند که هیچ کس توان ندارد من را از اعتقاداتم و از چیزهایی که به آن معتقدم بازگرداند حتی این مشکلاتی که به وجود می آورند موجب می گردد که ما قویتر و مصمم تر شویم که بتوانیم اگر بشود، زیادتر از این به مردم خدمت کنیم. مطمئن باشید وقتی حساب های ما باز گردد، دو مرتبه از افرادی که قدرت دارند می خواهم که دو مرتبه هم به مردم کرمانشاه کمک کنند تا این کمک هایی که می کنیم را زیادتر کنیم.

بعضی از ارگان ها جلوی پای ما سنگ انداختند اما ما کار خودمان را کردیم و الان هم همین کار را می کنیم. با این وجود همین الان هم که دارم با شما حرف می زنم حساب های زمین لرزه زده ها که به نام من هست مسدود هست اما ما کار خودمان را انجام می دهیم

من فقط به مردم جواب می دهم

با این وجود همین الان هم که دارم با شما حرف می زنم حساب های زمین لرزه زده ها که به نام من هست مسدود هست اما ما کار خودمان را انجام می دهیموی با اشاره به گزارش خبرنما به نقل از هایی که در اینستاگرام در مورد روند انجام کارها در کرمانشاه می دهد گفته بود: تقریبا می گردد اظهار کرد که ما هرچند وقت یک بار در مورد کارهایی که انجام می دهیم گزارش داده ایم و من جوابگوی مردم هستم. همیشه گفته ام که من فقط به مردم جواب می دهم و این اتفاق هایی که افتاد غیرقانونی و قانون شکنی بود. همان طور که پیشتر هم توضیح دادم حسابی که در تهران باشد دادستانی تهران و مشهد توان ندارد ببندد. قطعا همه این ها قانون شکنی بود که افرادی که ادعای قانونمداری دارند و ادعای این را دارند که قصد دارد قانون را به شکل احسن رعایت و اجرا کنند خودشان قانون شکنی کردند. ما نیز گلایه ای نداریم چون برای مردم کار کردن لذتی دارد که هر اتفاق ناخوشایندی بیفتد توان ندارد این لذت را از ما بگیرد.

پیمانکار بنیاد مسکن، کار را نیمه را رها نمود

دایی در جواب به این سؤال که برنامه شان برای کمک های نقدی چه بوده هست اظهار کرد: طبق شرایطی که مردم داشتند ما در روزهای اول قدری از کمک های نقدی را برای آنان خرج کردیم. روزهای اول به چادر نیاز داشتند و برای شان چادر گرفتیم. حدود بالای ۱۴۵ کامیون و کفی فرستادیم و هزینه این کفی ها را دادیم. پس از اینکه با کمک های غیر نقدی و قدری از کمک های نقدی توانستیم نیازهای سریع مردم را برآورده کنیم برای سکونت مردم عده ای کانکس خریداری نمودیم و عده ای از کانکس ها را هم دوستان ما دادند و شماره تلفن و نام های تمام افرادی که کانکس ها در اختیارشان جای گرفت را داریم تا بتوانیم جوابگوی کسانی باشیم که در این باره حرف هایی می زنند. ما از روز اول به مردم قول داده بودیم که در ساخت خانه های روستایی این پول را به کار دریافت کنیم و الان هم داریم کارمان را انجام می دهیم و در حال کار کردن در روستای مله رولان در سرپل ذهاب هستیم و سفت کاری ۲۵ واحد را انجام دادیم. بنیاد مسکن در این روستا مشغول ساخت و ساز ۲۰ واحد بود که متاسفانه پیمانکار این پروژه آن را نیمه کاره رها کرده و ما مسیولیت این ۲۰ واحد را هم به عهده گرفته ایم تا به اتمام برسانیم هم مقاوم سازی آنان را انجام می دهیم و هم به امید خدا اقدامات داخلی آنان را انجام خواهیم داد. ما قول دادیم که در این روستا ۷۱ خانه برای مردم بسازیم و مطمئن باشید تا ریال آخری که از کمک مردم داریم، خرج این روستاها می گردد.

وی با بیان اینکه در این مسیر مشکلات بسیاری داشتند، توضیح داد: در کنار اینکه حساب های ما مسدود گردید و الان هم مسدود هست ما با خیلی از ارگان هایی که متاسفانه انگیزه این را دارد که آنجا کار می کنند مشکل پیدا نمودیم. شاید باور نکنید ما با بنیاد مسکن مشکل پیدا نمودیم و با وجود اینکه اذن ندادند ما مدتی ساخت و سازمان را انجام دهیم اما خدا را سپاس این مشکل برطرف گردید. می خواهم از بنیاد مسکن اردبیل که آنجا فعالیت می کرد تشکر مخصوص کنم که به ما خیلی کمک کردند. در تهیه میلگردها که با این افزایش نرخ ها رو به رو گردیدیم آنان خیلی به ما کمک کردند و کنار ما بودند. باید از استاندار کرمانشاه تشکر مخصوص کنم که از روز اول با ما و کنار بودند و همیشه با ما مشارکت کردند و دست کم به ما کمک معنوی کردند. از تمام افرادی که در این مدت و الان کمک کردند تشکر می نمایم. نمی توان نام تک تک انسان ها را آورد. شاید خیلی ها دوست نداشته باشند نام شان بیاید.

هر کاری می کنند بالعکس جواب می دهد

دایی با اشاره به اینکه در کمک های نقدی تألیف شده هرکس به تناسب قدرت مالی اش کمک کرد، اظهار کرد: شاید باور نکنید افرادی با ۲۰۰ تا تک تومانی یا ۵۰۰ و ۲۰۰۰ تومان به ما کمک کردند تا این پول جمع گردد. بعضی ها هم لطف داشتند و پول های سنگین تری ریختند. این پول ها اینجوری جمع شده و ما باید این پول را در راه درستش خرج کنیم. خدا را سپاس مردم ما را می شناسند که ما به چنین چیزهایی نیاز نداریم. متاسفانه بعضی ها گفت وگو هایی را مطرح نمودند که مضحک هست. بعضی از این اشخاص حتی سمت و مسیولیت داشتند. نگاه کنید اینها چقدر در خواب می باشند که رخدادهای را نمی بینند و نمی بینند که چه خبر هست. در این مسائل موخر من خواهش کردم که بازرس بفرستند که نگاه کنند چه خبر هست و متوجه بشوند که ما چه کارهایی را انجام می دهیم. خدا را سپاس حدود ۱۴ نفری را فرستادند و همه از تمام مهندسین ما تشکر بسیاری کردند و ما البته احتیاجی به این تشکرها نداریم. ما دوست داریم که به ما کمک کنند. مگر ما کار خلافی می کنیم که جلوی ما سنگ می اندازند؟ عوض اینکه کنار ما باشند که ما بتوانیم به جای ۱۰ خانه، ۱۲ خانه بسازیم، متاسفانه بالعکس آن عمل می نمایند. من نمی دانم به چه قصد دارند برسند اما قطعا اگر کسی هدف منفی و شومی داشته باشد مطمئن باشید به آن نمی رسند و بالعکس ارزش من را در جامعه بالا می برند. اگر دوست ندارند مردم به انسان هایی نظیر ما اعتماد کنند، این کارشان نتیجه بالعکس دارد و موجب می گردد اعتماد مردم به ما زیادتر گردد. به عقیده من هر کاری می کنند بالعکس جواب می دهد و نباید این کار را بکنند. از آنان می خواهم به جای اینکه این کارها را بکنند بازرس بگذارند که نظارت کند.

سنگ نیندازند، کمک قصد نداریم

با مسدود کردن یک حساب، کار متوقف می گردد. در این مدت ما روزانه که بیدار گردیدیم یک چیزی قیمتش بالا رفته و ارزش آن پول مردم پایین می آید. این کار را نکنند و اذن بدهند ما کارمان را بکنیم. هر سندی هم خواستند موجود استدایی با اشاره به مسدود شدن حساب های کمک های مردم و اثر آن بر روند کمک رسانی تاکید کرد: با مسدود کردن یک حساب، کار متوقف می گردد. هر سندی هم خواستند موجود هست و تاکنون هم که سندهای را داده ام و اگر ارزیابی شاید خیلی از کمک ها را هم خودمان داده ایم اما ما دنبال این چیزها نیستیم. اذن بدهند ما کارمان را بکنیم. اگر جلوی ما سنگ نیندازند از هیچ ارگانی کمک قصد نداریم. او در جواب به میزان کمک های تألیف شده اظهار کرد: من در اینستاگرام در مورد این گفته ام و در نامه ای که به آگاهی نوشته بودم مبلغ دقیق وجود دارد. فکر کنم حدود ۱۰ میلیارد و خرده ای بود که یک میلیارد و خرده ای ما در سپرده گذاشته بودیم که به این مبلغ نفع بانکی تعلق گرفت و در مجموع بیشتر از ۱۱ میلیارد کمک تألیف شده هست.

۱۱ میلیارد کمک جمع شده هست

فقط سؤال من این هست که با ۱۱ میلیارد چه کار می گردد کرد؟ آنجا چند خانه ویران شده هست. این همه ارگان های دولتی کمک کردند آنان بازرسی شدند؟ آنان را بروند بازرسی کنند که نگاه کنند چه خبر هست. پولی که پیش ما بوده که ۳۰۰-۴۰۰ میلیارد نبوده که بتوانیم در آن گریزهایی بزنیم. ۱۱ میلیارد که همه این ها تک تک شان مشخص هست. به چه سبب نمی روند آنان را بازرسی کنند؟ افرادی که با پول مردم و بیت المال دارند کار می کنند باید بازرسی گردند. ۱۱ ما که از بیت المال چیزی نگرفتیم و مردم با عشق و علاقه و دلخواه خودشان این پول ها را دادند که من نوعی کمک کنم. وی دنبال کرد: اگر مردم کمک کردند، به مردم ربط دارد و مردم توان دارند صحبتی دارا باشند. مردم هم که در اینستاگرام روزانه با ما گفت وگو می کنند، نظرات شان را بیان می کنند.

نمی دانم این آقایان چه کاره ی این ماجرا می باشند؟

نمی دانم این آقایان چه کاره ی این ماجرا می باشند؟ چند نفرشان در این ماجرا کمک کردند. اگر کمک کردند، فیش شان را بیاورند و بگویند که ما دلواپس ۲۰۰ تا تک تومانی هستیم که به حساب شما ریختیم. یکی شان بیاورد تا نگاه کنیم افرادی که این دستورات را می دهند یکی شان کمک کرده هست؟ من به مردم پاسخگو هستم. پول بیت المال نبوده و مردم دلشان خواسته و پول داده اند و جوابگوی مردم باید باشم نه این و آن. نمی دانم این آقایان چه کاره ی این ماجرا می باشند؟ چند نفرشان در این ماجرا کمک کردند. پول بیت المال نبوده و مردم دلشان خواسته و پول داده اند و جوابگوی مردم باید باشم نه این و آندایی دنبال کرد: متاسفانه ما خیلی از راه ها را اشتباه می رویم و این مسائل نه فقط اعتماد مردم را به ارگان های دولتی برنمی گرداند که مردم را از آنان دور می کند.

تنها خودم را نمی گویم، خیلی ها آمدند که خواستند کمک کنند اما کاری کردند که زیادتر وقت شان به حاشیه رفته و دنبال چیزهای دیگر می باشند. دنبال ثابت کردن خودشان می باشند. من که دنبال ثابت کردن خودم نیستم. پول بیت المال نبوده و مردم دلشان خواسته و پول داده اند و جوابگوی مردم باید باشم نه این و آن

تا وقتی که احضارم نکنند و جرمم را نگویند، نمی روم

همه چیز من مشخص هست. زندگی من مشخص هست. از کجا پول درآوردم، چه کار دارم می کنم. خود دادستانی از روز اول حساب و کتاب های پول هایی که می آمد را داشته و دارد و می داند. من به دادستانی نباید گزارش بدهم. اگر قانونمدار باشیم قانون این را می گوید. باید احضاریه برای من بفرستند و گناه من را بگویند. نمی توان که با تلفن این کار را کرد. بگویند که من چه جرمی دارم. اگر گناه من با مردم بودن و کمک به مردم کردن هست بنویسند که گناه من این هست ولی اگر چیز دیگری می دانند که من خبر ندارم آن را بنویسند. همین روز گذشته وکیل من تلفن زد و اظهار کرد که یکی از دوستان که در قوه قضاییه هست گفته که پرونده من در اختیار او قرار گرفته هست. به وکیل من عنوان کرده بودند که علی آقا بیاید تا ما این را جمع کنیم چون ما همه چیز را می دانیم. من اظهار کردم ببخشید به وی بگویید که تا وقتی که احضارم نکنند و جرمم را نگویند، نمی روم. وی با اشاره به احضارش از سوی مقام های قضایی اظهار کرد: یک بار گفت و گو می کنند که من را به عنوان باخبر خواسته اند. اگر به عنوان باخبر احضارم کرده اند به چه سبب حساب ها را بسته اند؟ به چه سبب تاکنون حساب را باز نکردند؟ من که دو تا زونکن بزرگ به عنوان گزارش به آنان دادم؟ به چه سبب توضیح نمی دهید؟ چه چیزی را می خواهید نمایش دهید؟ می خواهید قدرت تان را نمایش دهید که من قطعا به دادسرا بروم. به چه سبب باید بروم؟ اگر من جرمی مرتکب شده ام احضاریه بفرستید و جرمم را هم بگویید و من با جان و دل می روم و جوابگوی مقام های قضایی هستم. شما در یک روستا می خواستید ۲۱ خانه بسازید ولی نتوانستید و طوفان آمده و پنجره های این خانه ها را خراب کرده و من مجبورم دو مرتبه این ۲۱ خانه را مقاوم سازی کنم و هزینه دیگری برای مقاوم سازی این خانه ها پرداخت کنم.

اگر به عنوان باخبر احضارم کرده اند به چه سبب حساب ها را بسته اند؟

پس شما با این عملکردتان دیگر نباید گفت وگو کنید. دست کم بگذارید افرادی که توان دارند، کار کنند و سنگ اندازی نکنید و مشکل درست نکنید. برنامه ما این هست که در روستای مله رولان ۷۱ خانه برای مردم بسازیم. این روستا بر روی یک تپه قرار دارد و کار کردن در آن بسیار سخت هست. اراضی خانه ها را باید صاف کنیم تا بتوانیم خانه سازی کنیم. اگر پولی هم بر جای بماند تا ریال آخرش را فقط  کار ساخت و ساز انجام می دهیم. دایی با اشاره به درخواست رییس سازمان هلال احمر برای در اختیار گرفتن کمک های مردمی که در حساب های او جمع شده بود، اظهار کرد: آن زمان رییس هلال احمر به من تلفن زد و اظهار کرد شما چکی در وجه جمعیت هلال احمر بکشید و این پول ها را به این ارگان بدهید و بعد در تلویزیون تبلیغات می کنیم و شما این پول را به ما تقدیم کنید و مردم هم به سمت هلال احمر کشیده می گردند. آن موقع من این را قبول نکردم و اظهار کردم که ببخشید مردم به من اطمینان کرده اند و پول را به من داده اند. به مردم قول داده ام خانه روستایی بسازم. قرار نیست که من پول های مردم را به شما بدهم.

هلال احمر پول ها را قصد داشت بگیرد، ندادیم

اگر قرار بود به هلال احمر بدهم که مردم به هلال احمر کمک می کردند و به چه سبب به حساب من ریختند. یک بار گفت و گو می کنند که من را به عنوان باخبر خواسته اند. اگر به عنوان باخبر احضارم کرده اند به چه سبب حساب ها را بسته اند؟ به چه سبب تاکنون حساب را باز نکردند؟ من که دو تا زونکن بزرگ به عنوان گزارش به آنان دادم؟ به چه سبب توضیح نمی دهید؟ چه چیزی را می خواهید نمایش دهید؟ او با بیان اینکه نشستی با وزیر مسکن برگزار کرده و با رییس بنیاد مسکن هم به طور تلفنی گفت وگو کرده هست، تصریح نمود: اصرار بسیاری وجود داشت که ما با این پول ها فضای فرهنگی، ورزشی و هنری بسازیم. مردمی که خانه ندارند، جایی را ندارند که در آن زندگی کنند من بروم برایشان فضای فرهنگی بسازم؟ آنجا هم من مقاومت کردم. شما نمی دانید ما چقدر جلسه گذاشتیم که بتوانیم خانه های اول مان را درست کنیم.

بعضی از آقایان سرشان را نظیر کبک در برف کرده اند

البته خدا را سپاس پس از ان، بجز یکی دو تا ارگان که نمی دانم به چه سبب و چه علتی، همه ارگان ها در کنار ما بودند. اگر به عنوان باخبر احضارم کرده اند به چه سبب حساب ها را بسته اند؟ به چه سبب تاکنون حساب را باز نکردند؟ من که دو تا زونکن بزرگ به عنوان گزارش به آنان دادم؟ به چه سبب توضیح نمی دهید؟ چه چیزی را می خواهید نمایش دهید؟

متاسفانه بعضی خیلی حرف هایی می زنند که مضحک هست. من نوعی که نباید بدانم که چه اتفاق هایی می افتد. من نوعی شاید هزارسال دیگر کرمانشاه نروم اما تویی که مسئول هستی، وقتی درمورد چیزی گفت وگو می کنی باید اطلاع دقیق دارا باشی نه اینکه بگویی شنیده ها این را بیان می کنند. با این چیزها و این طور گفت وگو کردن کلاس خودتان را پایین می آورید و سطح علمی تان را پایین می آورید. وی دنبال کرد: مگر می گردد یک مسئول مملکتی بگوید شنیده ها این را بیان می کنند؟ ماشاءالله از این مسافرت ها که آقایان فراوان می روند یک بار برو ببین. دو کارمندتان را برای کرمانشاه بفرستید. برای گیلان بفرستید، برای مازندران بفرستید.

نه اینکه طبق شنیده ها گفت وگو کنید. مردم هم به شما می خندند. برای بعضی از آقایان متاسف هستم که سرشان را نظیر کبک در برف کرده اند و از پشت شان خبر ندارند. یا خوابند، یا خودشان را به خواب زده اند. اگر خودشان را به خواب زده اند که واویلاست و ما خیلی مشکل داریم و هزار سال دیگر توان نداریم بیدارشان کنیم. دست کم با مردم روراست باشیم. کاری هم نمی کنیم و کاری هم از دست تان برنمی آید دست کم اذن بدهید افرادی که توان دارند مقدار اندکی به مردم خدمت کنند، این کار را انجام دهند. دایی دنبال کرد: پس از اینکه مشکل آگاهی پیش آمد و البته مشکل، آگاهی نبود، مشکل دادسرای مالی و پولی بود که از آگاهی خواسته بود. همه چیز مشخص هست. چیز غیر معقولی نیست. ما خیلی از خریدهایمان نظیر سیمان، میلگرد، بتن و.

را از همین بنیاد مسکن اردبیل و اینجور جاها انجام دادیم و همه چیز مشخص هست. ما از هیچ چیزی باکی نداریم و کارمان را درست انجام دادیم اما از روز اول تمام این فکرها را کرده بودیم و می دانستیم که شاید بدتر از این هم مشکل پیش بیاید اما جلو رسیدیم و تا آخرش هم ادامه می دهیم. افرادی که با پول مردم و بیت المال دارند کار می کنند باید بازرسی گردند. ما که از بیت المال چیزی نگرفتیم و مردم با عشق و علاقه و دلخواه خودشان این پولها را دادند که من نوعی کمک کنم… نمی دانم نقش دادستانی و مقام های قضایی در اینجا چیست؟ اگر مردم کمک کردند، به مردم ربط دارد او در مورد کمک هایی خودش با هزینه شخصی اش انجام داده هست اظهار کرد: من کاری به این چیزها ندارم. ما با دل مان کار می کنیم.

اگر از لحاظ عقلانی بود شاید هیچ کس این کارها را نمی کرد اما دل کشاند که ما برویم این کار را انجام دهیم. اما عقل می گوید که برای تمام کارهایی که می کنیم یک سری مورد ها را رعایت کنیم و خدا را سپاس رعایت کردیم و مطمئن باشید تا آخر عمرمان هم رعایت می کنیم. نمی دانم نقش دادستانی و مقام های قضایی در اینجا چیست؟ اگر مردم کمک کردند، به مردم ربط دارد

خدا را سپاس می کنم که به کسی محتاج نیستم

ما وقتی که چیزی هم نداشتیم دنبال این مسائل نبودیم. الان هم خدا را سپاس می کنم که به کسی محتاج نیستم. شاید این کار وقت من را گرفته باشد اما اذیت نشدم. دایی در جواب به این سؤال که آیا دادستانی در مورد زمان باز شدن حساب ها اطلاعی به وی داده هست یا خیر افزود: به هیچ وجه ما نمی دانیم کی می بندند و کی می گشایند. او در انتهاء با تاکید بر اینکه توان ندارد جایی غیر از ایران زندگی کند اظهار کرد: من با مردم زندگی می کنم. من عاشق خانواده ام و ایران هستم و هیچ  جا غیر از ایران توان ندارم بروم زندگی کنم. یک هفته می روم دلم تنگ می گردد.

به علت خودم مانده ام.

اما مطمئن باشید هر جای دیگر بودیم هم به ما کمک می کردند و هم ما را بالا می بردند. اما متاسفانه اینجا ما فقط اول خدا را داریم و بعد هم مردم را.

انتهای پیام