محمدرضا داورزنی در پایان نشست هیات رئیسه فدراسیون درباره مباحث مطرح شده در این نشست، اظهار کرد: فدراسیون والیبال برنامه‌های نیمه دوم سال خود را برای برگزاری لیگ‌ها و مسابقات قهرمانی کشور در دو گروه مردان و بانوان تدوین کرده است. وی در تشریح اقدامات انجام شده برای مسابقات والیبال داخلی، گفت: پروتکلی را برای […]

محمدرضا داورزنی در پایان نشست هیات رئیسه فدراسیون درباره مباحث مطرح شده در این نشست، اظهار کرد: فدراسیون والیبال برنامه‌های نیمه دوم سال خود را برای برگزاری لیگ‌ها و مسابقات قهرمانی کشور در دو گروه مردان و بانوان تدوین کرده است.

وی در تشریح اقدامات انجام شده برای مسابقات والیبال داخلی، گفت: پروتکلی را برای برگزاری مسابقات با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی آماده کردیم و از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کردیم و تصویب شد مسابقات والیبال با رعایت این پروتکل‌ها برگزار شود.

رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری اینکه در ۶ ماه گذشته فعالیت‌های والیبال متوقف شده بود، گفت: این روند اگر ادامه پیدا می‌کرد، بازیکنان والیبال ایران دچار افت شدیدی از نظر آمادگی جسمانی، فنی و روحی و روانی می‌شدند و این موضوع در سال منتهی به المپیک اصلا خوب نیست. کشورهای دیگر هم در حال تلاش برای شروع مسابقات داخلی و آماده‌سازی بازیکنان برای حضور شایسته در رویدادهای مهم ورزشی پیش رو از جمله المپیک هستند.

وی ادامه داد: بنابراین شروع مسابقات داخلی اهمیت زیادی دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، لیگ برتر مردان از ۱۹ شهریور، لیگ دسته یک مردان از اوایل مهرماه و به تدریج دیگر لیگ‌ها و مسابقات در گروه مردان و بانوان شروع خواهد شد.

داورزنی با یادآوری این که والیبال ایران در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته آرمان و اهدافی داشته است، گفت: والیبال هیچ موقعی بدون آرمان نبوده و نخواهد بود. اگر روزی آرمان والیبال ایران قهرمانی آسیا و یا راه‌یابی به المپیک بود، در حال حاضر آرمان والیبال قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک است. این موضوع یکی از بحث‌هایی بود که در هیات رئیسه مفصل درباره آن بحث شد.

وی تاکید کرد: همه اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال به داشتن آرمان برای این رشته ورزشی اتفاق نظر داشتند تا برای رسیدن به آن، بجنگیم و تلاش کنیم. قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک، به نوعی آرمان مردم ایران نیز هست و همه افرادی که در والیبال کار می‌کنند، باید این باور را داشته باشند تا تحقق یابد.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: من یقین دارم ملی‌پوشان والیبال نیز برای تحقق آرمان این رشته ورزشی ایران تلاش خواهند کرد. سخت است اما اگر باور داشته باشیم، با تلاش و کوشش به آن خواهیم رسید.

وی ادامه داد: طبیعی است بر اساس این آرمان باید تعیین کنیم که با کدام مربی می‌توانیم به هدف خود دست یابیم. بنابراین هیات رئیسه فدراسیون والیبال تصویب کرد که کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تشکیل شود تا با استفاده از نظرات کارشناسان و پیشکسوتان، مربی مدنظر را انتخاب کنیم. انشاالله به زودی این کمیته تشکیل خواهد شد.