به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بمناسبت روز “خبرنگار” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بمناسبت روز “خبرنگار” در ایسنا حاضر گردید و ضمن تبریک به خبرنگاران و قدردانی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بمناسبت روز “خبرنگار” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بمناسبت روز “خبرنگار” در ایسنا حاضر گردید و ضمن تبریک به خبرنگاران و قدردانی از کوشش آنان، در زمانی بیشتر از ۶۰ دقیقه به با اهمیت ترین پرسش ها حول مباحث با اهمیت این روزهای ورزش ایران جواب داد که تفضیل آن را در ادامه مطالعه می کنید.

*اشکالات زیادی در کارمان داریم

“”همه ما در وزارت ورزش در پی اجتناب از حاشیه هستیم چون که اعتقاد دارم در سایه آرامش هست که میتوان خوب کار کرد و به اغراض رسید. اعتقاد هم نداریم که هیچ اشکالی در کارمان وجود ندارد. لکن اتفاقا اشکال زیادی نیز در کارمان داریم اما توقع داریم رسانه ها نکات مثبت را هم نگاه کنند و بگویند چه کارهای مثبتی نیز توسط فدراسیون ها و وزارت ورزش انجام شده هست. همه باید کوشش کنیم با نقد سازنده جریان و کارهای عملی مان را اصلاح و در مسیر درست حرکت کنیم. اگر برای چهار یا هشت سال بعد برنامه ریزی می کنیم به هر حال امکان دارد در جایی قدری از مسیرمان خارج و دچار انحراف شویم و در این میان انتقادهای سازنده هست که به ما کمک می کند تا در مسیر درست قرار دریافت کنیم و خودمان و امور را اصلاح کنیم.”

*مردم به حق توقع دارند نتیجه های خوبی در وقایع متفاوت دریافت کنیم

” “” مردم به حق از ما توقع دارند در وقایع متفاوت اعم از المپیک، جهانی و آسیایی نتیجه های خوبی دریافت کنیم و یا در بحث توسعه زیرساخت های ورزش خوب عمل کنیم. البته تنگنا ها، چالش ها و مباحث متفاوت که دشمن های نظام به وجود می آورند و اهتمام در خراب کردن دارند امکان دارد مشکلاتی را ایجاد کند اما همه ما باید مثل یک خانواده به هم کمک کنیم و نگذاریم دشمنان به اغراض شان برسند.”

*تغییرات در بعضی رشته های بازی های آسیایی به آسیب ما تمام گردید

“””برنامه فدراسیون ها طی ۱۸ ماه پیش در ستاد عالی بازی های آسیایی مورد بررسی دقیق جای گرفت و سوابق رشته های متفاوت ورزشی، وضعیت حال حاضرشان در قاره آسیا و درصد موفقیتشان در بازی های آسیایی مورد موشکافی جای گرفت. از سویی می دانیم چه تنگنا هایی امکان دارد از سوی میزبان رقابت ها ایجاد گردد و اینکه اندونزی چه اقداماتی انجام داده تا مدال ها را هر چه زیادتر کسب نماید تا هر چه خوب تر بتواند پاسخگوی افکار عمومی خود باشد. OCA ( OCA (شورای المپیک آسیا) به طور مستمر امتیازاتی به میزبانان بازی های آسیایی می دهد و همیشه کوشش کرده و می کند با بعضی تحولات و اضافه کردن رشته های جدید طبق نظر میزبانان کاری کند کشورهای میزبان به مدال های بیشتری دست یابند تا بتواند هر چه زیادتر رضایتشان را جلب کند. بر همین اساس نیز در این دوره از رقابت ها بعضی رشته های مدال آور برای ما مثل کاراته، بوکس، ووشو و تکواندو با تحولات و کاهش اوزان همراه بود که به آسیب ما تمام گردید.”

*در اعزام کاروان به بعضی رشته ها نگاه حمایتی داریم

” “” ما در دوره گذشته بازیهای آسیایی ۲۱ طلا کسب کردیم. همان طور که می دانید در بازی های آسیایی و یا المپیک کسب مدال طلا نقطه اصلی هست و از اهمیت بسیار بالایی بهره مند هست چون که یک طلا توان دارد هم وزن چند مدال نقره و برنز در جدول رده بندی کشورها باشد. در اعزام کاروان دو نگاه وجود داشت یکی اینکه کاروان کیفی به این رقابت ها اعزام گردد. یک نگاه دیگر نیز این بود که به بعضی رشته ها نگاه حمایتی دارا باشیم و تنها در پی کسب نتیجه نباشیم و این چنین فکر نکنیم که اگر یک تیم به مدال نمی رسد پس اصلا اعزام نشود. بر همین اساس مباحث مختلفی در ستاد عالی بازی ها مطرح گردید و تصمیم بر این گردید با توجه به مراجع و تنگنا ها و اینکه در بعضی رشته ها نیازمند نگاه حمایتی هستیم، با اینکه می دانیم شاید در این رشته ها نتیجه هم نگیریم آنان را به این رقابت ها اعزام کنیم.”

*تیم فوتبال زیر ۲۱ سال را با هدف المپیک توکیو عازم جاکارتا می کنیم

“””حتی در بحث فوتبال هم می دانیم ۴۰ سال هست نتوانستیم به المپیک برسیم اما سیاست این بود با آینده نگری جهت حضور در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تیمی را از الان ساخته و پرداخته کنیم. بر همین اساس نیز با توجه به اینکه نوجوانان و جوانان فوتبال ایران طی مدت موخر خوب عمل کرده اند، به این نتیجه آمدیم که تیم زیر ۲۱ سال ایران در رقابت های فوتبال بازی های آسیایی حاضر گردد. نمی خواهم بگویم اصلا نتیجه با اهمیت نیست چون که بازیکنان روحیه جنگندگی بسیار بالایی دارند و امید داریم با تکیه به همین فاکتور با اهمیت به نتیجه مطلوب برسند. در مجموع نگاه مسئولین ورزشی این بود کاروانی با آمادگی بالا و کیفیت مناسب عازم بازی های آسیایی گردد تا ان شاءالله با کوشش بالا بتوانند به نتیجه های خوبی برسند و دل مردم را شاد کنند. مردم در جریان جام جهانی نشان دادند فارغ از نتیجه قدردان کوشش ها می باشند.”

*امیدوارم رده پنجمی دوره گذشته را تکرار نماییم

” “” حدس نتیجه های کاروان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا کار دشواری هست و واقعا توان نداریم حدس کنیم. اینکه نتیجه دوره گذشته را نگاه کنیم و بگوییم توان داریم از عنوان پنجمی دفاع کنیم یا نه بسیار سخت هست. اکثریت فدراسیون ها در پی کسب خوب ترین نتیجه می باشند اما باید به شرایط رقبا نیز توجه نماییم. طبیعی هست ۳ کشور نخست که طبق معمول چین، کره، ژاپن می باشند با توجه به شرایطی که دارند، جلوتر از دیگر کشورها حرکت می کنند، ضمن اینکه با توجه به تنگنا هایی که برای زنان ما در بعضی رشته ها وجود دارد شرایط یکسانی برای رقابت با این سه کشور نداریم. اما رده ۴ تا ۷ جدول رده بندی موردنظر کشورهایی مثل ایران، ازبکستان، قزاقستان، تایلند و اندونزی به عنوان میزبان هست و امید دارم بتوانیم عنوان پنجمی دوره گذشته را تکرار نماییم.”

*انتظار کسب ۲۶ مدال طلا داریم

” “” توقع داریم از ۲۱ طلای دوره پیش به ۲۵ یا ۲۶ مدال طلا برسیم. اینکه حریفان ما چند مدال طلا کسب می کنند دیگر دست ما نیست. به هر حال با توجه به کاهش اوزان رشته هایی مثل تکواندو، ووشو و بوکس، حدس ما این هست که بتوانیم ۲۵ تا ۲۶ مدال طلا را به دست آوردیم و در این بین نتیجه رقبا نیز در تعیین رده ایران حائز اهمیت هست.”

*در صورت ابلاغ، سریعا بازنشسته ها در هر جایگاهی کنار می روند

“””اولا همه ما مجبور به تمکین در مقابل قانون هستیم و ممکن نیست قانونی به تصویب مجلس برسد و از سوی دولت ابلاغ گردد و آنگاه دستگاه های اجرایی تمکین نکنند. در اوایل انقلاب و دوران جنگ اکثریت مسئولین گاها سنی بین ۲۵ یا ۲۶ سال داشتند و حتی افرادی را داشتیم که با ۲۵ سال سن جنگ را اداره می کردند. خود من نیز وقتی که مدیرکل بودم، ۳۱ سال سن داشتم  و مجموعه مدیریت کشور چنین شرایطی را داشت. الزاما این نیست هر کسی که تجربه و سن و سالی دارد قطعا باید رییس باشد. می گردد اتاق فکر تشکیل داد و از پیشکسوتان استفاده نمود تا تجربه خود را در اختیار جوانان خود بگذارند. طبیعی هست هر بحثی زمان ویژه به خود را می طلبد. الان شرایط به شکلی هست که جوانان این انتظار را دارند که بعد از سال ها که پشت خط قدیمی ها مانده اند به آنان این مجال داده گردد که مدیریت کنند و مسیولیت ها را در اختیار دریافت کنند. جوانانی که علم و داعیه دارند و باید به آنان این مجال داده گردد. با توجه به مصوبه مجلس در ممنوعیت ادامه کار بازنشستگان و تاکید دولت بر انجام آن، این امکان بیشتر از هر زمان دیگری برای جوانان فراهم شده تا امور را در دست دریافت کنند و پیشکسوتان نیز این مجال را دارند تا تجربیات شان را در اتاق های فکر در اختیار جوانان بگذارند. جوانان این پتانسیل را دارند مسیولیت بپذیرند و با خلاقیت و نوآوری کارها را خوب تر پیش ببرند. با توجه به گفت وگو های رییس جمهور، دولت نیز از این مبحث استقبال می نماید و می اندیشم بعد از ابلاغ این مصوبه از سوی دولت تمامی دستگاه های اجرایی به صورت کامل به آن عمل کنند و جوانان در مسند امور قرار گیرند. ما هم در وزارت ورزش در ازای تمامی افرادی که مشمول این قانون گردند قانون را اجرایی خواهیم کرد و برای ما هیچ فرقی ندارد که اشخاص چه پستی دارند.تمامی افرادی که بازنشسته می باشند و از امتیاز ایثارگری استفاده می نمایند طبیعی هست باید از این قانون تبعیت کنند و کنار بروند. “

*۱۰ تا ۱۲ رییس فدراسیون بازنشسته داریم

“””ما در میان ۵۱ روسای فدراسیون ها چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۲ رییس فدراسیون داریم که با استفاده از تبصره ایثارگری و با وجود بازنشستگی مشغول به فعالیت می باشند و اتفاقا عمدتا هم جزء فدراسیون های خوب ما محسوب می گردند اما اگر قانون ابلاغ گردد تمامی افرادی که مشمول این قانون می باشند باید جای خود را به جوانان بدهند و کنار بروند.منتظر هستیم این قانون ابلاغ گردد و با توجه به تاکید وزیر ورزش آن را به صورت کامل اجرا می کنیم.”

*اعضای هیات رییسه فدراسیون ها مشمول قانون جدید نیستند

“””شرایط هیات های ورزشی متمایز هست. چیزی که مجلس تصویب کرده این هست همه نهادهای عمومی غیر دولتی، دستگاه های اجرایی و همه بخش هایی که به شکلی از مراجع دولت استفاده می نمایند دربردارنده این قانون خواهند گردید.    البته دبیری فدراسیون نیز از آنجا که شغل محسوب می گردد این قانون دربردارنده حال شان می گردد اما نواب رییس و اعضای هیات رییسه چون شغل تلقی نمی گردند و حقوق بگیر فدراسیون ها نیستند این قانون دربردارنده حال شان نمی توان.”

*شرایط معاون زنان در مورد قانون جدید متمایز هست!

“””خانم فریبا محمدیان معاون ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان شرایطش متمایز هست. او با ۲۰ سال خدمت بازنشسته شده و مجلس نیز بسیار واضح اشخاص دربردارنده این قانون را بیان کرده هست. وزارت ورزش نیز از دستگاه هایی هست که کوشش می نماید در کوتاه ترین زمان ممکن قانون را به صورت کامل اجرایی کند.”

*ضیایی هیچ حقوقی از فدراسیون والیبال و وزارت ورزش نمی گیرد

“””در فدراسیون والیبال انصافا ضیایی حقوق بگیر دولت یا فدراسیون نیست.به هر حال مجموعه دوستان ما در فدراسیون ها وقتی این قانون ابلاغ گردد مجبور به تبعیت می باشند.”

*باید به رییس فدراسیون والیبال دو تا ۳ سال دیگر مجال بدهیم

” “” فدراسیون والیبال برنامه هایی در ۶ ماه پیش داشته که به فاز اجرا درآورده و به نتیجه های قابل حدس نیز رسیده هست پس نمی توان طبق نتیجه بگوییم کارکرد ضیایی بد یا خوب بوده هست. باید به فدراسیون والیبال و مسئولان آن مجال کافی بدهیم تا برنامه هایشان را اجرایی کنند. ما در والیبال در رده ملی جوانان و باشگاه ها قهرمان قاره آسیا گردیدیم. در نوجوانان به مسابقه های جهانی راه پیدا نمودیم و در بزرگسالان نیز قطعا در جاکارتا نتیجه های خوبی خواهیم گرفت. در نتیجه الان برای بررسی کارکرد فدراسیون والیبال زود هست. اعتقاد داریم مسیری که والیبال ایران طی می کند، مشکلی ندارد. طبیعی هست تفاوت هایی در شیوه مدیریت و مدل فرماندهی اشخاص متفاوت وجود داشته باشد و هر فرد شیوه ویژه به خود را پیاده کند. در آخرین بررسی هایی که از فدراسیون های ورزشی انجام گردید و در جلسه ماه پیش فدراسیون ها صالحی امیری آن را مطرح نمود این بود که از نظر مردم موفق ترین رشته والیبال بوده هست. به شخصه اعتقاد دارم نباید الان والیبال را بررسی کنیم و باید این مبحث به آینده و بعد از المپیک ۲۰۲۰ و لیگ جهانی ملل موکول گردد.به باور من ما باید دو تا سه سال به مدیریت فدراسیون والیبال مجال بدهیم.”

*ضیایی کارشناسی ارشد دارد و با لیسانس هم می توانست در انتخابات شرکت کند

“””هیچ ضرورتی نداشت که مبحث دکترای ضیایی در رسانه ها مطرح گردد و مورد پیگیری قرار گیرد. ضیایی عضو هیات رییسه فدراسیون بوده و با مدرک لیسانس هم می توانست در این سمت حضور داشته باشد. ضمن اینکه او مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه تهران گرفته و با همین مدرک هم بازنشسته شده هست. مدرک تحصیلی ضیایی به عنوان کارشناس ارشد پذیرفتنی هست. به طور اساسی ضرورتی نداشت این بحث ها مطرح گردد. او مدرک دکترای خود را اصلا به وزارت علوم عرضه نداده هست و مدرک ثبت شده او در وزارت ورزش نیز مدرک لیسانس هست. اینکه بگویند وزارت علوم مدرک دکترای فردی را تایید کرده یا نکرده، آنجایی هست که فردی حقوق مربوط با آن مدرک را بگیرد اما وقتی به طور اساسی ضیایی هیچ استفاده ای از مدرک دکترا نکرده در نتیجه ضرورتی نداشت این مبحث مطرح گردد. او نه حقوق بگیر وزارت و نه فدراسیون هست و با مدرک فوق لیسانس بازنشسته شده و حتی برای حضور در انتخابات فدراسیون والیبال نیز به عرضه فوق لیسانس هم احتیاجی نداشت.”

*همه دستگاه ها باید در مورد استخدام قهرمانان کمک کنند

“””اولا ما با هیچ کدام از فدراسیون ها چالشی نداریم، به هر حال ورزشکاران، فدراسیون ها و مربیان انتظاراتی دارند و از سویی شرایط کشور و بضاعت وزارت ورزش موجب شده گاها نتوانیم تمامی توقع ها قهرمانان، مربیان و فدراسیون ها را برآورده کنیم. بیان می کنند قهرمانان را استخدام کنیم. قوانین بالادستی نیز این را تصویب کرده و کوشش وزارت ورزش هم بر این هست آنان در دستگاه های اجرایی استخدام گردند.بر همین اساس هم اهتمام کردیم مسیر اجرای این قانون را هموار کنیم تا قهرمانان مان به خواسته شان برسند اما دستگاه های دیگر هم باید کمک کنند چون که توان نداریم تمامی قهرمانان را در وزارت ورزش استخدام کنیم. در دولت در پی این هستیم موانع این مبحث را رفع کنیم اما همه باید در شرایط فعلی وضعیت را فهم کنند.”

* قهرمانان و فدراسیون ها توان ندارند بگویند مشکلات کشور به ما ربطی ندارد

” “” توان نداریم در ازای رخدادهای رخ داده در کشور و مشکلات اقتصادی پیش رو بی تفاوت باشیم و بگوییم به ما ربطی ندارد. اگر آمریکا و اسرائیل برای نظام مانع درست می کنند و تصمیماتی می گیرند که در اقتصاد ما مؤثر هست، قهرمانان و فدراسیون های ما توان ندارند بگویند این مبحث به ما ربطی ندارد. همه باید شرایط کشور را فهم کنیم.”

*در ازاء گرانی غیرمنتظره سکه چه کاری می توانستیم بکنیم؟

“””وزارت ورزش  و جوانان کوشش کرد به گفته خود بابت اهدای جایزه قهرمانان عمل کند و بر همین اساس نیز جایزه سال های ۹۵ و ۹۶ را اهدا کردیم. مراجع ۱۰-۱۵ میلیاردی را به ۴۸ میلیارد تومان رساندیم که عدد اندکی نبود
مراجع ۱۰-۱۵ میلیاردی را به ۴۸ میلیارد تومان رساندیم که عدد اندکی نبود و بعد حواله جایزه ها را به فدراسیون ها دادیم تا جایزه مدال آوران را اهدا کنند. مبنای نرخ سکه در آن زمان برای جایزه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود. ما در ۳۱ اردیبهشت ماه آماده تحویل حواله ها به فدراسیون ها بودیم اما در عرض یک هفته ساعت به ساعت رقم سکه افزایش پیدا نمود. خب ما چه کار می توانستیم انجام دهیم. وقتی سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی به ۲ و نیم، ۳ میلیون و حتی به ۴ میلیون رسید در چنین شرایطی چه کار می توانستیم بکنیم؟ مگر فدراسیون و ورزشکار توان دارد بگوید این مبحث به ما چه ربطی دارد؟ بعد از این اتفاق به فدراسیون ها اعلام نمودیم در حد امکان به هر ورزشکار برای هر سکه ۲ میلیون تومان پرداخت کنند. ورزشکاری داشتیم که ۱۰۰ سکه گرفت که می گردد ۲۰۰ میلیون تومان. مگر اثرها این گران شدن ها برای تمام مردم نبود؟ همه باید در این وضعیت کمک کنند تا از این مشکلات گذر کنیم.فدراسیونی داشتیم که ۲ هزار سکه گرفت. بعضی فدراسیون ها سریعا اضافی نرخ را به بانک مرکزی دادند و سکه ها را تحویل گرفتند اما بعضی فدراسیون ها نیز ۱۰ روز دیرکرد داشتند و مجبور گردیدند بابت هر سکه ۲ میلیون تومان به ورزشکاران شان بدهند.”

*۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار به فدراسیون ها پرداخت کردیم

“””به هر حال ما در مورد پرداخت سر موعد جایزه ها قول دادیم و به آن هم عمل کردیم. همین الان در اعزام ها فدراسیون ها بر طبق محاسبه های شان، ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار دولتی به نرخ هر دلار ۴۲۰۰ تومان دریافت نمودند تا بتوانند برنامه هایشان را اجرایی کنند.”

*پاداش ۶۰۰ هزار دلاری وزیر به فوتبالیست ها از جانب وزارت ورزش نبود

“””فیفا در راه صعود به جام جهانی و حضور در این بازی ها در هر فاز پاداشی را به تیم ملی پرداخت نمود و مبلغ ۶۰۰ هزار دلاری که از جانب وزیر ورزش در روسیه به فوتبالیست ها داده گردید نیز جایزه وزارت ورزش نبود لکن ارزی بود که فیفا به فدراسیون فوتبال داده بود.”

*با فدراسیون کشتی تضاد که هیچ، خیلی هم همکاری داریم

” “” با فدراسیون کشتی هیچ تضادی نداریم. فدراسیون کشتی همیشه مورد توجه وزارت ورزش و شخص سلطانی فر بوده هست. مسائلی که در رشته های متفاوت ورزشی مطرح می گردد اکثریت آنان در درون خانواده ورزش قابل حل هست و گفتن آنان از طریق رسانه ها درست نیست. کشتی، والیبال، بسکتبال و رشته های دیگر عضو بدنه ورزش ایران می باشند و هر رخدادی که در مورد آنان بیفتد، وزیر باید در مجلس پاسخگو باشد. حتی در مورد فوتبال. طبیعی هست باید همکاری لازم وجود داشته باشد. قهرمانان و پیشکسوتان ما انتظاراتی دارند که در خیلی جاها هم بحق هست اما آیا وزارت ورزش توان دارد به همه این توقع ها جواب دهد؟

قهرمانان و پیشکسوتان ما انتظاراتی دارند که در خیلی جاها هم بحق هست اما آیا وزارت ورزش توان دارد به همه این توقع ها جواب دهد؟کوشش ما این هست با همکاری فدراسیون ها تا حد توان توقع ها را جواب دهیم. کما اینکه به گفته خود در ازای جایزه ورزشکاران عمل کردیم و در کمال خوشبختی این کار انجام گردید. الان هم تا انتهاء سال ۹۶ جایزه مدال آوران را پرداخت کردیم. یا در مورد فوتسال زنان سریعا اظهار کردیم تا عرق شان خشک نشده جایزه شان را بدهید. هیچ تعارضی بین فدراسیون کشتی و وزارت ورزش نیست و حتی همکاری بسیار خوبی نیز وجود دارد. ضمن اینکه در ۶-۷ ماه پیش همکاری خیلی خوبی بین کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون ها وجود داشته هست. همه جزء یک خانواده ایم و برای یک هدف کوشش می نماییم و خروجی آن نیز مورد توجه مردم هست.”

*وزارت ورزش فرقی میان استقلال و پرسپولیس قائل نیست

“””وزارت ورزش متولی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هست. مجموع کارکرد این دو باشگاه در طول تاریخ بی پیشینه بوده و مدل تامین مراجع آنان نیز مدلی بوده که دست کم در دو سال گذشته توسط مارکتینگ خود باشگاه ها، طرفداران و اسپانسرها تامین شده و خودشان عمده مراجع شان را تامین کردند. تصمیم های در مورد بازیکن و نحوه نقل و جابه جایی بازیکنان بر عهده هیات مدیره این دو باشگاه هست و وزارت ورزش در مورد این تصمیم های اصلا دخالتی ندارد. اینکه طرفداران، وزارت را متهم به طرفداری زیادتر از  تیم حریف کنند کم لطفی هست. برای وزارت ورزش هر دو باشگاه یکسان می باشند. اولا کمک مالی توان نداریم به دو باشگاه دارا باشیم اما با سازگاری مدیریت باشگاه کوشش می نماییم در جایی که توان داریم دست دو باشگاه را دریافت کنیم.”

*امیدوارم هر چه سریعتر سرخابی ها را از ما دریافت کنند

“””استقلال و پرسپولیس وقت زیادی را از وزارت ورزش می گیرند و امید داریم هرچه زودتر هر دو باشگاه از وزارت ورزش گرفته گردند اما تا وقتی که متولی آن وزارتخانه هست کوشش می نماییم مشکلی پیش نیاید تا طرفداران راضی باشند. کما اینکه در دو سال گذشته با وجود مشکلات مختلفی که از سوی ای اف سی، طلبکاران، پرونده های متفاوت و رای های صادره داشتیم توانستیم خیلی از پرونده ها را مختومه کنیم. این که یک باشگاه ۱۸ میلیارد و یک باشگاه دیگر ۱۶ میلیارد از بدهی های گذشته را تسویه کرده ، کار دو باشگاه نبود و با پشتیبانی های انجام شده توانستند این کار بزرگ را انجام دهند.”

*قطعا در هیات مدیره سرخابی ها تغییراتی خواهیم داشت

” “” بحث بازنشسته ها دربردارنده مسئولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز می گردد و بعد از ابلاغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها قطعا تغییراتی در هیات مدیره دو باشگاه رخ خواهد داد. وزارت ورزش کوشش می نماید با وجود همه تنگناها و مشکلات، در روند اجرایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هیچ خللی به وجود نیاید. با توجه به اینکه هر دو تیم نیز در جام باشگاه های قاره آسیا حاضر می باشند، امید داریم هر دو موفق گردند و احتمال اینکه در نیمه پایانی باشگاه های قاره آسیا نیز به یکدیگر برخورد نمایند بسیار فراوان هست. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت داریم.”

*نمی دانیم کی روش قراردادش را امضا کرده یا نه!

” “” ما بر مسائل فوتبال نظارت داریم و به فدراسیون هم کمک می کنیم اما تصمیم های و اجرای آن بر عهده فدراسیون فوتبال هست. کوشش مان این هست کی روش تا جام ملت ها بماند و کار کند. او در مسکو نیز با تاج به تفاهم رسید تا جام ملت ها به کار خود دنبال کند. اما اینکه قراردادش را امضا کرده یا نه را باید از تاج بپرسید. مطمئن باشید تاج و همکاران شان تصمیم های منطقی در مورد کی روش اتخاذ می کنند.”

*با رسانه هایی مثل ایسنا که حزبی و گروهی نیستند و ملی می اندیشند خوب ترین همکاری را داریم

“””جا دارد روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران  خبرگزاری ایسنا که زحمات زیادی را مخصوصا برای ورزش ایران و اطلاع رسانی درست به مردم متقبل می گردند و رسالت مهمی را بر دوش دارند، تبریک بگویم.دوستانی که با من طی ۲۰-۳۰ سال گذشته کار کرده اند می دانند در هر پست و مقامی چه در سطح مدیرکل استانی و چه در فدراسیون و وزارتخانه و سازمان های دیگر تقریبا ارتباط خوبی با همه من جمله خبرنگاران داشتم. این اعتقاد را داریم که رسانه ها و خبرگزاری ها به ویژه خبرگزاری هایی مثل ایسنا که مربوط به جناح، حزب، دسته و گروه خاصی نیستند و برایشان منفعت های ملی بر منفعت های یک گروه و جریان ارجحیت دارد و به علت منفعت های یک جریان خاص مطلب نمی نویسند و دغدغه منفعت های ملی را دارند، از اهمیت بسیار زیادی برای ما برخوردارند و به طور مستمر اهتمام کرده ایم خوب ترین ارتباطات و همکاری را با آنان دارا باشیم.”

*صرفا بدنبال کسب نتیجه در میادین ورزشی نیستیم

” “” ورزش خصوصیت هایی که دارد که این خصوصیت ها موجب محبوبیت فراوان آن در جامعه شده و اشخاص و خانواده ها به دقت خبر ها آن را از طریق رسانه های ملاقاتی و نوشتاری دنبال می نمایند. برنامه ریزی ما تنها به علت برپایی یک مسابقه یا رخداد و کسب نتیجه نیست لکن رسالتی را بر روی دوش خود حس می کنیم و اعتقاد داریم ورزش موجب تزریق امید و نشاط در جامعه می گردد و اگر ورزشکاران ما در میدانی افتخارآفرینی کنند بر روی اهدافی که ما در پی آن هستیم اثر مثبت می گذارد و ما را برای رسیدن به هدف هایمان یاری می کند.”

*باید تحمل مان در ازای انتقاد رسانه ها زیادتر گردد

“””اعتقاد دارم یک تنه توان نداریم اهدافمان را دنبال کنیم و اگر خبرگزاری ها و رسانه ها در کنار ما نباشند، قطعا توان نداریم به اغراض مان برسیم. مجموعه ورزش کشور بازخورد برنامه های خود را از خبر ها رسانه ها می گیرد و این بازخورد به ما کمک می کند انحراف کارکرد و برنامه هایمان را اصلاح کنیم. کوشش همه فدراسیون های ورزشی این بوده طبق استراتژی مشخص حرکت کنند. ما به عنوان متولی ورزش نیز باید در ازای انتقادات رسانه ها آستانه تحمل مان را بالا ببریم. طبیعی هست دستاوردی در رویدادی رقم بخورد که با حدس ها سازگار نباشد. از سویی اتفاق هایی به وقوع می پیوندد که حتما  باید توسط رسانه ها مورد بررسی و نقد قرار گیرد تا مردم در جریان رخدادهای و رویدادها قرار گیرند.”

*ممکن هست گاهی گل به خودی بزنیم!

” “” به گفته آقای متقیان (مدیرعامل ایسنا) خبرگزاری ایسنا در طول ۱۹ سال فعالیت خود به جایی رسیده که هم اینک پیشکسوتان عرصه خبر در این رسانه مسیولیت دروازه بانی خبر را عهده دارند و جوانان تحصیلکرده نیز در جایگاه خبرنگاری مشغول به فعالیت می باشند. گاهی امکان دارد من مسئول در ازای مطلبی که منتشر می گردد، بگویم ای کاش این خبر الان منتشر نمی گردید و به طور مثال دو یا سه روز بعد منتشر می گردید. یا آنالیز به شکلی دیگر عرضه می گردید چون به هر حال هر کدام از ما زاویه دید خودمان را داریم و به مسائل متفاوت متمایز از یکدیگر می نگریم. هر کدام رسالتی داریم و می اندیشیم باید طبق آن حرکت کنیم. ما با دوستان و رسانه هایی که ملی می اندیشند، هیچگاه مشکلی نداشتیم. بر همین اساس نیز هیچ گاه با دوستان مان در خبرگزاری ایسنا بحث و یا کدورتی نداشتیم لکن زیادی از وقت ها نیز در مباحث و چالش های متفاوت گفت وگو کردیم و به تفاهم آمدیم چون که همه ما در جهت اغراض کشور کار می کنیم و باید کوشش کنیم شرایط بهتری برای کشور در بخش های متفاوت من جمله ورزش به وجود بیاید. با توجه به شرایطی که در حال حاضر دنیا با ما دارد، ما نباید کاری کنیم خودمان مشکل ساز شویم. نباید در چنین شرایطی خودمان به مشکلات دامن بزنیم.”

” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی متقیان مدیر عامل ایسنا نیز در اوائل این دیدار با تاکید بر جایگاه ویژه ورزش در خبر ها ایسنا اظهار کرد:خبرنگاران جوان و تحصیلکرده ما با علم و تخصصی که در کارشان دارند به طور مستمر اهتمام شان بر این هست بدون هیچگونه وابستگی به حذب و جناح خاص و تنها در جهت منفعت های ملی به مردم اطلاع رسانی کنند و در کمال خوشبختی توانسته ایم طی ۱۹ سال فعالیت حرفه ای و طبق آمارهای کارشناسان، اعتماد عامه مردم و مسئولین را برای پیگیری خبر ها درست از طریق ایسنا جلب کنیم.

مدیر عامل ایسنا اضافه کرد:تمام اهتمام ما این هست بدنه خبرنگاری در ایسنا را با جوانان تحصیلکرده و با داعیه حفظ نماییم و کار دروازه بانی خبر را نیز به اشخاص با تجربه که سال های زیادی هست در این مجموعه فعالیت می کنند بسپاریم.توجه به ورزش نیز از اولویت های ماست و هیچ گاه برای ورزش کم نگذاشته ایم.امید دارم روزانه شاهد موفقیت های زیادتر ورزشکارانمان در عرصه های متفاوت آسیایی، جهانی و المپیک باشیم.

انتهای پیام