– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد رزم شامگاه پنجشنبه در جمع اعضای هیئت رئیسه، و شورای معاونین و روسای دانشکده‌های دانشگاه لرستان، اظهار داشت: دانشگاه محل کسب علم همراه با معنویت، اخلاق و انسان‌سازی است.  وی افزود:باید تلاش شود که رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای بازار […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد رزم شامگاه پنجشنبه در جمع اعضای هیئت رئیسه، و شورای معاونین و روسای دانشکده‌های دانشگاه لرستان، اظهار داشت: دانشگاه محل کسب علم همراه با معنویت، اخلاق و انسان‌سازی است. 

وی افزود:باید تلاش شود که رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای بازار کار جامعه باشد تا اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی افزایش یابد.

۲۰ دانشگاه ایرانی در جمع برترین دانشگاه های جوان دنیاهمدان|انسان تربیت ‌شده در دانشگاه تراز انقلاب اسلامی در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی حرکت می‌کندمشهد| مدارس سمادانشگاه آزاد پیشگام طرح نهضت تربیت حافظ قرآن می‌شوند

 رئیس کل دادگستری لرستان عنوان کرد: دانشگاه‌ها محل مطالبه‌گری، تحول و آرمان‌خواهی هستند و نباید دچار سیاست‌زدگی شوند؛ همانطور که مقام معظم رهبری فرمود:«سیاست زدگی یک آسیب است اما دانشجو باید بینش، نشاط و شناخت سیاسی داشته و مطالبه‌گر باشد. 

وی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران و جامعه اسلامی رسالت دانشگاه فقط در آموزش علم خلاصه نمی‌شود بلکه باید در ترویج آموز‌ه‌های معنوی و دینی نیز نقش آفرینی کند تا آموزه‌های دینی در جامعه تقویت شوند. 

رزم خاطرنشان کرد: بنا به فرمایش امام خمینی (ره) دانشگاه کارخانه انسان‌سازی است؛ یعنی باید نیروی متعهد و متخصص برای جامعه اسلامی تربیت کند و براساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص می‌تواند سبب تحول‌خواهی و تحول‌آفرینی در جامعه اسلامی به سوی پیشرفت همه‌جانبه شود. 

رئیس کل دادگستری استان لرستان از تعامل دانشگاه و دادگستری استقبال کرد و گفت: تشکیل کمیته‌های تخصصی با حضور متخصصان دانشگاهی و کارشناسان دادگستری با رویکرد تحقیقات و پژوهش های کاربردی می‌تواند در موضوعات حقوقی یا آسیب‌های اجتماعی، به رفع مشکلات این حوزه کمک کند.