– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی القاصی دادستان تهران دربخش خبری ۲۱ گفت: مجموع تعهداتی که حاصل از صادرات رفع تعهد ارزی نشده حدود ۲۵ میلیارد است. وی افزود: مجموع تعهد ۲۵۰ نفری که به قوه قضاییه معرفی شده اند ۶٫۸ میلیارد است که یک میلیارد […]

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی القاصی دادستان تهران دربخش خبری ۲۱ گفت: مجموع تعهداتی که حاصل از صادرات رفع تعهد ارزی نشده حدود ۲۵ میلیارد است.

وی افزود: مجموع تعهد ۲۵۰ نفری که به قوه قضاییه معرفی شده اند ۶٫۸ میلیارد است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون در مرحله بازپرسی بازگرداندیم و در تیرماه نیز یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون بازگشت.

دادستان تهران تصریح کرد: چه ۲۵۰ نفر که بانک مرکزی اعلام کرده و چه کسانی که هنوز به ما اعلام نکردند خودشان مراجعه کنند قطعا با رجوع خودشان مسئولیت قانونی از آن‌ها برداشته می‌شود. در غیر این صورت مسئولیت قانونی متوجه آن‌ها خواهد شد و اسامی آنها هم اعلام می‌شود.

القاصی افزود: اگر ارز‌ها را برنگردانند اتهام این افراد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی کشور است که جرم بسیار سنگینی است و رسیدگی به جرم آن‌ها در دادگاه‌های علنی است.