روزنامه شهروند: خوب ترین زمان برای خریدن یک کنسول بازی همین حالاست. کنسول‌های بازی مدرن مثل PS۴ Pro سونی، Xbox One X مایکروسافت و پلتفورم‌هایی مثل PlayStation VR با سخت‌افزارهای مدرن در بازار وجود دارند. اگر شما می‌خواهید کنسول بازی بخرید با توجه به بازار نامتعادلی که در این مدت در کشور وجود داشته هست، […]

روزنامه شهروند: خوب ترین زمان برای خریدن یک کنسول بازی همین حالاست. کنسول‌های بازی مدرن مثل PS۴ Pro سونی، Xbox One X مایکروسافت و پلتفورم‌هایی مثل PlayStation VR با سخت‌افزارهای مدرن در بازار وجود دارند. اگر شما می‌خواهید کنسول بازی بخرید با توجه به بازار نامتعادلی که در این مدت در کشور وجود داشته هست، شاید خوب ترین زمان همین اکنون باشد.

خوب ترین کنسول‌های بازی ٢٠١٨

البته جنگ بین سونی، مایکروسافت و نینتندو ادامه دارد. این نسل کنسول تماما رقابتی هست و عللی برای انتخاب هر یک از اینها وجود دارد، اما ما از آن‌که بگوییم کدام کنسول خوب تر هست، ابایی نداریم و فکر می‌کنیم PlayStation ۴ Pro سونی خوب ترین کنسول بازی هست که می‌توانید در ‌سال ٢٠١٨ خریداری کنید.

انتخاب ما

PLAYSTATION ۴ PRO

به چه سبب باید این کنسول را بخرید؟ این خوب ترین و محبوب‌ترین نسخه کنسول موجود در بازار و دارای بیشترین تعداد بازی‌های با کیفیت بالاست.
برای چه کسی؟
هر کس
چقدر هزینه دارد؟
۴٠٠ دلار

خوب ترین کنسول‌های بازی ٢٠١٨
به چه سبب ما PlayStation ۴ Pro را انتخاب کردیم؟

PlayStation ۴ Pro PlayStation ۴ Pro خوب ترین نسخه محبوب‌ترین پلتفورم بازی امروز هست. با هماهنگی ۴K، HDR ١٠ و کتابخانه بازی انحصاری PlayStation ۴، درحال حاضر خوب ترین پلتفورم بازی پلاگین هست.

اکثریت قریب به اتفاق بازی‌ها در هر دو سامانه عامل PlayStation ۴ و Xbox One موجود هست. گرچه هر دو سامانه عامل دارای حق رأی‌دادن منحصربه‌فرد می باشند، PlayStation ۴ Pro هر ‌سال بازی‌های انحصاری بیشتری را پخش می‌کند. PS۴ PS۴ علاوه بر این دسترسی به بازی‌های نامرئی کمتر شناخته‌شده مثل بازی‌های ژاپنی را می‌دهد که Xbox One این کار را نمی‌کند.

PS۴ PS۴ خوب ترین بازی‌ها را دارد و PS۴ Pro آنان را خیره‌کننده به نظر می‌رساند. Xbox One X Xbox One X از لحاظ فنی نیرومنتر هست، اما از نظر انحصاری این‌طور نیست. انتخاب PlayStation ۴ علاوه بر این برای شما امکان انتخاب PlayStation VR را فراهم می‌کند که پیشتر اشاره کردیم، هدست Premium VR Premium هم در دسترس هست. در عین حال مایکروسافت تأیید کرده هست که حمایت از VR برای Xbox One X در دسترس نیست.

در حالی که استفاده از ویژگی‌های مدرن PlayStation ۴ Pro، ازجمله حمایت از HDR می‌تواند بعضی وقت ها مشکل باشد، اما کیفیت آن برای بازی‌هایی که حتی بهینه نشده‌اند، موجب می‌شود که آن را به‌عنوان خوب ترین تکنیک برای موثر‌ترین بازی‌ها در کنسول‌های بازی شناخت. PS۴ Pro می‌تواند آینده بازی کنسول را نشان دهد، بسته به این‌که چه طور توسعه‌دهندگان آن را پذیرفته‌اند و این‌که آیا ۴K و HDR به چنگ می‌رسند؟

خوب ترین کنسول بازی برای ۴K

XBOX ONE X

به چه سبب باید این را بخرید؟
PS۴ Pro می‌تواند آینده بازی کنسول را نشان دهد، بسته به این‌که چه طور توسعه‌دهندگان آن را پذیرفته‌اند و این‌که آیا ۴K و HDR به چنگ می‌رسند؟ با یک پخش‌کننده ۴K Blu-Ray و HDR، امکان دسترسی به هر دو بازی عالی جدید و ویدیو با وضوح بالا را فراهم می‌کند.
برای چه کسی؟
بازیکن هایی که می‌خواهند بازی کنند و فیلم‌ها را با بالاترین کیفیت عکس ممکن نگاه کنند.
چقدر هزینه دارد؟
۵٠٠ دلار

خوب ترین کنسول‌های بازی ٢٠١٨
به چه سبب ما Xbox One X را انتخاب کردیم؟

وقتی سونی PS۴ Pro را به بازار ارایه کرد، یک کنسول نسل هشتمی جدید را به بازار فرستاد. اما با گذشت زمان، مایکروسافت به ما سخت‌افزاری خوب تر در Xbox One X داد. این همان پخش ۴K Blu-ray و HDR را به‌عنوان One S ارایه می‌دهد، درحالی‌که علاوه بر این این بهبود بصری را به بازی‌ها می‌آورد. مایکروسافت وقتی که اظهار کرد Xbox One X قدرتمندترین کنسول بازی خانگی هست که تا کنون به فروش رسیده شده هست، اغراق نکرده بود.

PS۴ PS۴ امکان دارد هنوز یک کتابخانه بازی قوی‌تر از Xbox One داشته باشد، اما پیشرفت‌های Pro منحصرا در بازی‌هایی هست که به‌طور خاص برای آن افزایش یافته هست. Xbox One X Xbox One X در استفاده از اسب بخار مازاد خود برای بهبود تصویرهایی از تمام بازی‌ها در پلتفورم بهبود یافته هست.

برای افرادی که هنوز پرش به ۴K را انجام نداده‌اند، هر دو PlayStation ۴ و Xbox One S کنسول‌های بزرگ با کتابخانه‌های بازی بزرگ می باشند. شما قادر به بازی اکثریت قریب به اتفاق بازی‌های جدید و آینده‌ای می باشید. به‌علاوه، اگر شما ایکس باکس ٣۶٠ دارید، تعداد بسیاری از بازی‌های کنسول‌های نسل قبل هم‌اکنون با Xbox One سازگار هست.

خوب ترین کنسول بازی قابل حمل

NINTENDO SWITCH

به چه سبب باید این را بخرید؟
برای آن‌که می‌خواهید تجربه بازی با کنسول را در حرکت دارا باشید.
برای چه کسی؟
نینتندو مسابقه جنگ افزار ها کنسول کنونی را عوض کرد.
چقدر هزینه دارد؟
٣٠٠ دلار

خوب ترین کنسول‌های بازی ٢٠١٨
به چه سبب ما NINTENDO SWITCH را انتخاب کردیم؟

با تغییر نحوه استفاده از کنسول خود در هر کجا که بخواهید. سوییچ یک دستگاه ترکیبی هست که به یک تلویزیون مثل PlayStation ۴ و Xbox One وصل می‌شود، اما علاوه بر این به‌عنوان یک کنسول دستی کار می‌کند. در حالی که این کمپانی نتوانسته هست آخرین نسخه ۴K، ۶٠ فریم در ثانیه برای Xbox One یا PS۴ را پخش کند، اما می‌تواند Doom (٢٠١۶) را ٣٠ فریم در ثانیه در هر کجا که می‌خواهید، باز کند و این زیادتر از حد کافی، برای یک تعداد بسیاری از بازیگران کافی هست.

A. Noire

سوییچ علاوه بر این فهرستی از بازی‌های فوق‌العاده هیجان انگیز مثل Super Mario Odyssey و The Legend of Zelda را ارایه می‌دهد.این هم یک کنسول بزرگ همراه برای افرادی هست که یک PS۴ Pro یا Xbox One X دارند.

خوب ترین کنسول بازی برای بازی‌های یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل

SNES CLASSIC EDITION

به چه سبب باید این را بخرید؟
این کنسول دارای ٢٠ بازی هست.
برای چه کسی؟
هواداران نینتندو قدیمی و جدید و افرادی که با بازی‌های ویدیویی بزرگ شده‌اند.
چقدر هزینه دارد؟
٨٠ دلار

خوب ترین کنسول‌های بازی ٢٠١٨
به چه سبب ما نسخه SNES کلاسیک را انتخاب کردیم؟

انتشار بازی‌های معروف تمجید شده مانندThe Legend of Zeldaپیوند به گذشته و Super Metroid همراه با بازمانده‌های کلاسیک مثل Earthbound.

شرکت‌های داخلی شخص ثالث با اسم “Final Fantasy VI Square Enix” و “Super Castlevania IV” Konami با نسخه SNES کلاسیک plug-and-play، شما می‌توانید تمام نسخه بازی‌های مورد علاقه کلاسیک فوق‌العاده خود را تجربه کنید. علاوه بر این SNES کلاسیک نیز تنها راه بازی Star Fox ٢ هست.

چه طور تست کنیم؟
انتخاب خوب ترین کنسول بازی در‌سال ٢٠١٨، صادقانه‌تر و فلسفی‌تر از نکات فنی هست. از آن‌جا که رایانه‌های شخصی درحال حاضر با بالاترین فرکانس و بالاترین رزولوشن تولید می‌شوند، انتخاب خوب ترین کنسول بازی به عده ای از عاملان، ازجمله طراحی آن، ویژگی‌ها و کتابخانه بازی ذی ربط هست.

زمان بسیاری را صرف بازی‌های ویدیویی در این کنسول‌ها کرده‌ایم و حتی زیادتر فکر می‌کنیم که چه کاری انجام می‌دهند. این دربردارنده بازی کردن انواع بازی‌ها، ارزیابی کیفیت وصل شدن به اینترنت، فاکتور در کیفیت و کمیت انحصاری بودن می‌شوند و ارزیابی این‌که آیا توسعه‌دهندگان درحال حاضر برای پلتفورم بازی می‌کنند.

۴K، HDR و خرید کنسول بازی

دو سفارش ما، PlayStation ۴ Pro و Xbox One X هست که از بازی با وضوح بالا حمایت می‌کنند و می‌توانند از استانداردهای نمایش ظاهری، ۴K و Range Dynamic Range (HDR) استفاده نمایند.

با توجه به این‌که انتخاب‌های تقریبا اندکی از بازی‌ها برای کنسولی هست که از مزایای این ویژگی‌ها استفاده می‌کنند،یک تلویزیون جدید به علت بازی کنسول با وضوح بالا خریداری کنید. درحال حاضر هیچ کنسول بازی احتیاج به داشتن یک تلویزیون ۴K یا HDR ندارد، در نتیجه شما می‌توانید این کنسول جدید را خریداری و خرید تلویزیون را متوقف نمایید تا تحقیق بیشتری انجام دهید. اگر شما تصمیم به خرید یک تلویزیون جدید به علت کنسول می‌گیرید، باید یک تلویزیون ۴K که در ۶٠Hz کار می‌کند را پیدا کنید.