به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، این خواننده حدود یک ماه قبل (سوم ژوئیه) و سه روز پس از مشاجره در بیرون یک ساندویچ فروشی در پایتخت سوئد، با سه نفر از همراهانش دستگیر شد. آنها گفتند کارشان برای دفاع از خود بوده است. محافظ این خواننده پس از چند روز آزاد شد. بنا […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، این خواننده حدود یک ماه قبل (سوم ژوئیه) و سه روز پس از مشاجره در بیرون یک ساندویچ فروشی در پایتخت سوئد، با سه نفر از همراهانش دستگیر شد. آنها گفتند کارشان برای دفاع از خود بوده است. محافظ این خواننده پس از چند روز آزاد شد.

بنا بر گزارش‌ها، مرد افغان که می‌گوید مورد ضرب و شتم قرار گرفته، درخواست حدود ۱۵ هزار دلار غرامت کرده است.

خبر دستگیری و زندانی شدن ایسپ راکی که نام واقعی‌ او راکیم میرس است، سر و صدای زیادی در آمریکا به پا کرده است. ترامپ هفته پیش در توئیتر نوشت: ایسپ راکی را آزاد کنید. ما برای سوئد کارهای زیادی می‌کنیم ولی به نظر می‌رسد آنها کاری برای ما نمی‌کنند. تمرکز سوئد باید روی مشکل واقعی یعنی جرائم در این کشور باشد.

قبل از این هم ترامپ توئیت کرده بود که با نخست‌وزیر سوئد درباره این خواننده حرف زده و حاضر شده خودش وثیقه او را بپردازد.

چند روز بعد، رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیت دیگری نوشت، برایش خیلی ناامیدکننده است که نخست‌وزیر سوئد نتوانست کاری برای رهایی ایسپ راکی بکند: «سوئد جامعه آفریقایی-آمریکایی ما را در ایالات متحده ناامید کرده است. من ویدئوی ایسپ راکی را دیدم، مزاحم‌ها او را تعقیب کرده و آزار می‌دادند. با آمریکایی‌ها منصفانه برخورد کنید.»

یک سخنگوی نخست‌وزیر سوئد در پاسخ به ترامپ گفت که دستگاه قضایی، دادستان‌ها و دادگاه‌ها در سوئد مستقل هستند و دولت اجازه نفوذ و دخالت به پرونده‌های قضایی را ندارد و قانون با همه یکسان برخورد می‌کند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، دادگاه تصمیم گرفت که به دلیل «خطر فرار از کشور»، در مدتی که پرونده بررسی می‌شود، این خواننده در بازداشت بماند.

چند هفته پیش ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن دیده می‌شود این خواننده مرد دیگری را در خیابان کتک می‌زند. در ویدئوی دیگری که در صفحه اینستاگرام ایسپ راکی منتشر شده، دیده می‌شود که او و همراهانش به دو نفر که به دنبال آنها می‌آیند، می‌گویند آنها را تعقیب نکنند. در این ویدئو یکی از این دو نفر به این خواننده می‌گوید چرا هدفونش را شکسته است. در توضیح ویدئوی اولی ایسپ راکی نوشته است: ما این بچه‌ها را نمی‌شناسیم و نمی‌خواستیم مزاحممان شوند. آنها ما را چهار خیابان تعقیب کردند. در شرح ویدئوی دوم او یکی از این مردان را متهم می‌کند که محافظش را با هدفون زده است.

انتهای پیام