به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روز گذشته در حالی مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی برگزار شد که مهدی علی نژاد در حاشیه این مجمع با تلنگری که به احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا زد، تاکید کرد که «این ورزشکار باید قول مدال بدهد و البته باید قول استفاده از همه توان هم داده […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روز گذشته در حالی مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی برگزار شد که مهدی علی نژاد در حاشیه این مجمع با تلنگری که به احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا زد، تاکید کرد که «این ورزشکار باید قول مدال بدهد و البته باید قول استفاده از همه توان هم داده شود.»

حدادی در حاشیه مجمع قول نداد!

با این وجود احسان حدادی نیز در حاشیه این مجمع صرفا به این جمله که از خودم انتظار کسب مدال دارم بسنده کرد و قولی درباره کسب مدال نداد. گفتنی است دوم آذر سال جاری بود که دارنده تنها مدال تاریخ دوومیدانی ایران در بازی‌های المپیک با بیان این که به وزیر ورزش و جوانان قول مدال المپیک توکیو را دادم، اعلام کرد: «با ۶۸ متر پرتاب در المپیک توکیو طلا می‌گیرم. آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال طلای المپیک است و من هم بدون شک هدفم خوشرنگ‌ترین مدال در بازی های المپیک است به طوری که به سلطانی‌فر این قول را دادم که نهایت تلاش خود را برای خوشرنگ‌ترین مدال داشته باشم و اگر اتفاق بدی هم برای من رخ ندهد، قطعا می‌توانم در المپیک ۲۰۲۰  روی سکو بروم.»

تشریح آخرین وضعیت

حدادی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی همچنین در خصوص شرایط تمریناتش، خاطرنشان کرد: «در جزیره کیش تمرین می‌کردم که پروازهای کیش محدود شده است، وضعیت اردوهای برون مرزی فعلا مشخص نیست و اتفاقی است که در کل دنیا افتاده و نمی‌توانیم در این مورد تصمیم بگیریم به همین دلیل صبر می‌کنیم و تمریناتم را انجام می‌دهم. به دلیل شرایط کشور تمرینات بدنسازی‌ام را در منزل انجام می‌دهم و دیروز همراه با آقای توکلی در منزل تمرینات سنگینی در منزل انجام دادم. امیدوارم همه چیز دست به دست هم بدهد و کل کاروان المپیک ایران موفق شود.»

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: «از خودم انتظار دارم که روی سکوی المپیک بروم. هفت نفر در دنیا هستیم که تقریبا رکوردهایمان در یک حد و بین ۶۵ تا ۶۷ است که ۶۷ هم طلای قهرمانی جهان را به دست آورد. هرکسی که بهتر تمرین کند بهترین نتیجه را می‌گیرد. ورزشکاران هر روز تمرین می‌کنند و حتی رقبای خودم و هیچ‌کس به دلیل کرونا یا احتمال لغو المپیک تمرینش را کنسل نکرده است. از آنجایی که گویا قانون المپیک به این صورت است که نمی‌توانند زمان آن را تغییر بدهند و به چهار سال بعد موکول می‌شود امیدوارم کنسل نشود چون ممکن است چهار سال بعد به سن من نخورد و مشکلی پیش نیاید و هزاران ورزشکاری که در سراسر دنیا تمرین می‌کنند، بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند.»

ارائه خدمات ویژه و توقع کسب مدال از سوی وزارت ورزش

طبق برنامه زمان‌بندی شده قبل از شیوع ویروس کرونا در دنیا، قرار بر این بود که احسان حدادی پنجم اسفند راهی آمریکا ‌شود تا اردوی آماده سازی خود را زیر نظر مک ویلکینز ادامه دهد و به مدت ۹۰ روز در آمریکا تمرین ‌کند و پس از آن راهی آلمان ‌شود و پس از در مسابقات دایموند لیگ شرکت ‌کند. همچنین حدادی پس از دایموند لیگ برای حضور در المپیک راهی توکیو خواهد شد.

این درحالی است که ۱۱ اسفندماه سال جاری رئیس سازمان تیم‌های ملی اعلام کرد: «ویزای احسان حدادی برای حضور در آمریکا و آغاز اردوی برون مرزی هنوز آماده نشده است و با شرایطی که در کشور پیش آمده و اینکه همراهان آقای حدادی مشکل ویزا دارند، اردوی وی کمی عقب افتاده است تا کارهایش انجام شود اما هنوز زمان دیگری برای اعزام شخص نشده است.

به نظر می‌رسد با توجه به برنامه متفاوت احسان حدادی و حمایت‌های صورت گرفته از وی از سوی وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون دوومیدانی به ویژه تدارک اردوی آماده سازی ۹۰ روزه در آمریکا و نیز مواردی از جمله استفاده از مربی خارجی، ماساژور و مربی بدنساز خصوصی و نیز هزینه‌های متفاوتی که به منظور پرداخت حقوق این افراد پرداخت می‌شود، توقع قول و کسب مدال از سوی این ورزشکار برای وزارت ورزش و جوانان مسئله‌ای است که به آن تاکید شده است و باید منتظر ماند و دید که عملکرد حدادی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، پاسخگوی حمایت‌ها و توقعات به وجود آمده خواهد بود یا خیر؟

انتهای پیام