به گزارش خبرنما به نقل از بورس تابناک، حجت الاسلام کاظم موسوی اعلام کرد: این تاثیرات جهانی است و گذر از آن ناشدنی است وی لزوم در نظر گیری مکانیزمی برای دوری از خدشه وارد آوردن این قبیل مسائل به زندگی مردم تاکید کرد و گفت: عدم ثبات قیمت در طلا و جواهر معادلات منطقه […]

به گزارش خبرنما به نقل از بورس تابناک، حجت الاسلام کاظم موسوی اعلام کرد: این تاثیرات جهانی است و گذر از آن ناشدنی است

وی لزوم در نظر گیری مکانیزمی برای دوری از خدشه وارد آوردن این قبیل مسائل به زندگی مردم تاکید کرد و گفت: عدم ثبات قیمت در طلا و جواهر معادلات منطقه ای و جهانی را برهم میزند و لذا زور ارزش افزوده این محصولات بر مردم فشار می آورد.

موسوی با بیان اینکه حتما شاهد افت قیمت این قبیل کالاهای لوکس خواهیم بود، ادامه داد: مجلس در صدد است قیمت ها را تا جایی که می تواند کاهش دهد البته زوم کردن روی یک قیمت ثابت هم ناشدنی است.

وی افزود: اگر مجلس ارز ۴۲۰۰ تومانی را تعیین تکلیف کند در بازار بورس و طلا هم دخالت خواهد داشت.

موسوی خاطرنشان ساخت: قیمت ها گرچه جهانی است اما می توان اتفاقاتی را رقم زد که نازل ترین قیمت را در اختیار مردم قرار دهیم.

همچنین ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه مدیریت بازار ارز و تامین نیاز مردم خواهد توانست قیمت ها را تا حدودی کنترل نماید، گفت: انس جهانی در قیمت ارز در کشور ضرب شده و ارزش طلا را در داخل مشخص می کند پس با مدیریت بازار ارز قیمت طلا هم افت خواهد کرد.

محمدولی ادامه داد: مردم هم برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید طلای خام می کردند که تاثیراتی در بازار طلا و سکه خواهد داشت.

وی با تاکید بر آنکه مردم نباید سراغ طلای آب شده بروند و باید مصنوعات طلا را خریداری کنند، خاطرنشان کرد: انس جهانی و بازار ارز داخلی در دوسه روز اخیر روند نزولی داشته و قیمت طلا را در کشور کاهش داده است.

محمدولی خاطرنشان کرد: بعید می دانم فلز طلا از قیمت فعلی پایین تر رود چون کاهش قیمت با تقاضای جهانی برای طلا و نیز حجم آن در دنیا همخوانی ندارد.

موسوی نیز در ادامه سخنان دیگر مهمان برنامه سکه ۱۷ میلیونی را به صلاح جامعه و کشور ندانست و تاکید کرد: ما باید به فکر بالا بردن ارزش پول ملی خود باشیم چون با تاثیر پذیری از روی کار آمدن دیگران شکست خواهیم خورد.

 

منبع: بازار