خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی: «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید تأیید کرد که «دونالد ترامپ» از امضای لایحه ای اجتناب کرده که مانع از تعطیلی دولت این کشور می گردد. استدلال ترامپ برای عدم امضای این لایحه آن هست که بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی مکزیک در آن تعیین نشده هست. این […]

خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی: «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید تأیید کرد که «دونالد ترامپ» از امضای لایحه ای اجتناب کرده که مانع از تعطیلی دولت این کشور می گردد.

استدلال ترامپ برای عدم امضای این لایحه آن هست که بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی مکزیک در آن تعیین نشده هست.

این در حالی هست که «پل رایان» سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد که با مراجعت به کنگره، اهتمام کرده هست تا به نسخه لایحه بودجه دولت در مجلس نمایندگان، بند «امنیت مرزها» را نیز بیافزاید.

اوایل روز پنج شنبه، ریاست جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری اعلام نمود که لایحه بودجه سال گذشته (۲۰۱۸) را به این امید که رهبران جمهوریخواه هزینه احداث این دیوار را تأمین کنند، امضاء کرده هست؛ امیدی که به یأس بدل گردید.

حال با شکست جمهوریخواهان در اکتساب اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا در انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر، دموکراتها که از سوم ژانویه سال آینده کنترل این مجلس را در دست خواهند گرفت، تصویب هرگونه بودجه برای ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک را واضحا رد کرده اند.