به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا به نقل از نشریه هیل، ترامپ در پیامی توییتری نوشت؛ چین و اروپا در حال بازی بزرگ با دست‌کاری ارز و انتقال پول به سیستم خود برای رقابت با ایالات‌متحده هستند. ترامپ همچنین اشاره کرد که فدرال رزور (بانک مرکزی ایالات‌متحده آمریکا) باید سیاست‌های پولی را تسهیل کند […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا به نقل از نشریه هیل، ترامپ در پیامی توییتری نوشت؛ چین و اروپا در حال بازی بزرگ با دست‌کاری ارز و انتقال پول به سیستم خود برای رقابت با ایالات‌متحده هستند.

ترامپ همچنین اشاره کرد که فدرال رزور (بانک مرکزی ایالات‌متحده آمریکا) باید سیاست‌های پولی را تسهیل کند چیزی که وی درگذشته خواستار آن بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه افزود: ما نیز باید در این بازی حضور داشته باشیم در غیر اینصورت باید در خارج از میدان بایستیم و بازی دیگر کشورها را مشاهده کنیم.

برخلاف نظر ترامپ، وزارت خزانه‌داری آمریکا از سال ۲۰۱۷ تاکنون مدعی هیچ دست کاری در گزارش‌های سالانه سیاست ارز خارجی اروپا و چین نشده است.

ترامپ تنها چند ساعت بعد از آنکه وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که دولت آمریکا دارای افزایش کسری تجاری است، در پیامی توییتری به اروپا و چین حمله کرد.