خسارت زلزله ۵.۲ ریشتری به مسکن مهر گچساران جزئی بود مدیرکل راه وشهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد خسارت زلزله ۵.۲ ریشتری به مسکن مهر در گچساران جزئی بوده است. پژمان نیک اقبالی درباره مطلبی درباره خسارت به مسکن مهر این شهرستان بر اثر زلزله چند روز اخیر اظهار داشت: […]

خسارت زلزله ۵.۲ ریشتری به مسکن مهر گچساران جزئی بود

مدیرکل راه وشهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد خسارت زلزله ۵.۲ ریشتری به مسکن مهر در گچساران جزئی بوده است.

پژمان نیک اقبالی درباره مطلبی درباره خسارت به مسکن مهر این شهرستان بر اثر زلزله چند روز اخیر اظهار داشت: خسارت های وارد شده به مسکن مهر گچساران محدود به چند واحد مسکونی و در حد ترک های جزئی یا ریزش سفیدکاری بوده است.
وی بیان کرد: افرادی که واحدهای مسکونی مسکن مهر آنان بر اثر زلزله یا هر عامل دیگری آسیب دیده و نیازمند تسهیلات بانکی برای تعمیر هستند می توانند به بانک مسکن مراجعه کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: برای تعمیر واحدهای مسکن مهر به مالکانی که اقساط قبلی خود را به موقع پرداخت کرده باشند تسهیلات ارزان قیمت بانکی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال اعطاء می شود.
نیک اقبالی عنوان کرد: شهرستان گچساران ۲هزار و ۶۵۲ واحد مسکن مهر دارد که از این تعداد یک هزار و۹۷۷ واحد تحویل داده شده است.
نیک اقبالی گفت:۳۹۷ واحد مسکن مهر این شهرستان نیز هم اکنون در حال واگذاری است.
زلزله ای به قدرت ۵.۲ ریشتر ساعت ۱۳ و ۴۱دقیقه و ثانیه ۲۷ روز یکشنبه چهارم خرداد در عمق ۱۰کیلومتری زمین  شهر دوگنبدان را لرزاند.
پیش از این استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته بود  که  بیش از یک هزار واحد مسکونی در اثر زمین لرزه‌۵.۲ ریشتری در شهر دوگنبدان دچار خسارت شدند.
حسین کلانتری در بازدید از مناطق زلزله دیده گچساران افزود: این تعداد از واحدهای مسکونی در روستاها و بافت فرسوده دوگنبدان  بین ۱۰تا ۴۰ درصد خسارت دیده اند.
شهر ۱۰۰ هزار نفری دوگنبدان مرکز شهرستان نفت خیز گچساران در ۱۵۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.