“خدابخش جنگلی” در بازدید از پروژه‌های منابع طبیعی شهرستان باشت گفت: با لطف و عنایت مقام معظم رهبری و تخصیص اعتبارات از صندوق توسعه ملی در سال ۹۷، ۱۰۰ هزار متر مکعب عملیات سازه‌ای در راستای حفاظت از خاک، پوشش گیاهی و منابع آب و خاک انجام شده است. وی اظهارکرد: جهت حفاظت از خاک […]

“خدابخش جنگلی” در بازدید از پروژه‌های منابع طبیعی شهرستان باشت گفت: با لطف و عنایت مقام معظم رهبری و تخصیص اعتبارات از صندوق توسعه ملی در سال ۹۷، ۱۰۰ هزار متر مکعب عملیات سازه‌ای در راستای حفاظت از خاک، پوشش گیاهی و منابع آب و خاک انجام شده است.

وی اظهارکرد: جهت حفاظت از خاک و پوشش گیاهی و منابع آب در سال گذشته  ۵۷ هکتار عملیات سازه‌ای انجام پذیرفت و سال جاری ۶۸ هزار مترمربع عملیات سازه‌ای مصوب شد که ۴۸ هزار متر مربع انجام شد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای ۱۰۰ هزار متر مربع عملیات کنترل سیلاب خاطرنشان کرد: با خرید پنل‌ها و آبگرمکن‌های خورشیدی از قطع درختان و جنگل‌ها توسط ساکنین و ذی‌نفعان در حوزه آبخیز جلوگیری کردیم.

جنگلی تصریح کرد: از سال ۹۷ تاکنون ۷۲۰ دستگاه پنل و آبگرمکن خورشیدی خریداری شد و در ۳۰۰ دستگاه دیگر خرید خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با نصب آبگرمکن‌های خورشیدی ۶۰ درصد از قطع درختان جلوگیری شد چرا که یکی از عوامل قطع درختان توسط مردم برای پخت و پز و برای استفاده در آبگرمکن بود که با خرید آبگرمکن خورشیدی جلوی قطع درختان گرفته شد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سالجاری ۳۷ میلیارد تومان در زمینه آبخیزداری اختصاص داده شده است که تاکنون ۲۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی داشته و مابقی در مرحله تعیین پیمانکار هستند.

انتهای پیام