به گزارش خبرنما, مهرداد ستوده در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد اظهار داشت: امسال نقاط بحرانی و کم‌آب استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار گرفت و با نگاه ویژه استاندار به حوزه عمرانی از جمله طرح‌های آبرسانی اقدامات مهم و […]

به گزارش خبرنما, مهرداد ستوده در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد اظهار داشت: امسال نقاط بحرانی و کم‌آب استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار گرفت و با نگاه ویژه استاندار به حوزه عمرانی از جمله طرح‌های آبرسانی اقدامات مهم و موثری انجام شد.

وی، با بیان اینکه طرح‌های مهمی در بخش آب در استان بوشهر در دولت دوازدهم اجراء شد گفت: در این راستا سد تنگ‌ارم دشتستان سال قبل افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال نیز ۳ سد ارغون کلمه، اخند عسلویه و خاییز تنگستان افتتاح می‌شود که نقش مهمی در تامین آب پایدار شرب استان بوشهر دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اجرای شش طرح سدسازی در ۲ سال گذشته در استان بوشهر را کار مهم و بزرگی دانست و تصریح کرد: سد دالکی روند اجرایی مطلوبی دارد که تلاش می‌شود این سد امسال به مرحله آبگیری برسد.

ستوده به طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا در راستای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: در این راستا به ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار مترمکعب آب آشامیدنی، طرح‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر اجرایی شده است.

وی، با اشاره به اینکه اکنون به ظرفیت ۳۲ هزار مترمکعب آب از ۲ پروژه آب شیرین‌کن بوشهر و کنگان تولید می‌شود خاطرنشان کرد:پروژه شیرین‌سازی آب دریا به ظرفیت ۳۵ هزار مترمکعب در ساحل بوشهر در حال اجراء است که بر اساس تعهد سرمایه‌گذار اوائل سال آینده افتتاح و وارد مدار تولید می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهربا بیان اینکه مرکز استان بوشهر، در میان دیگر مراکز استان‌ها تنها مرکز استانی است که توزیع آب آشامیدنی آن به صورت نوبت‌بندی است گفت: با افتتاح پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی تا اوائل سال آینده مشکلات جیره بندی آب آشامیدنی بوشهر برطرف می‌شود.

ستوده با قدردانی از تلاش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نوسازی شبکه آبرسانی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در این راستا در ۲ سال گذشته فعالیت‌های مهمی انجام شده چراکه ۲۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده شهرهای استان بوشهر در شرایط سخت اقتصادی نوسازی و اصلاح شد.

وی، احداث مخازن ذخیره آب را نقش مهمی در تامین آب پایدار در شهرها و روستاها دانست و بیان کرد: ۸۰۰ کیلومتر از شبکه آبرسانی روستاهای استان بوشهر نوسازی و اصلاح شد که ۵۰۰ کیلومتر آن در دولت دوازدهم محقق شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی استان بوشهر را یکی دیگر از طرح‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در سه سال گذشته ۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر به امکانات آبیاری نوین و تحت فشار مجهز شد.

ستوده اجرای راههای بین مزارع را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۴۰ کیلومتر راههای دسترسی بین مزارع در سال گذشته در استان بوشهر اجراء شد که خدمات جهاد کشاورزی استان قابل تحسین است.
در این جلسه از مدیران شرکت آب و فاضلاب، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیر سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اهداء لوح تقدیر از سوی استاندار بوشهر تجلیل شد.