پایگاه خبری جماران: «در جستجوی مصلحت»، عنوان جدیدترین کتاب خاطرات روزنوشت اکبر هاشمی رفسنجانی است که امسال منتشر می شود. این کتاب شامل خاطرات هاشمی از وقایع جنجالی سال ۱۳۷۷ است. روزنوشت های این سال از آن روز اهمیت دارد که ناگفته هایی را از دولت نوپای سیدمحمد خاتمی و وقایعی همچون دستگیری غلامحسین کرباسچی،  کتک […]

پایگاه خبری جماران: «در جستجوی مصلحت»، عنوان جدیدترین کتاب خاطرات روزنوشت اکبر هاشمی رفسنجانی است که امسال منتشر می شود.

این کتاب شامل خاطرات هاشمی از وقایع جنجالی سال ۱۳۷۷ است. روزنوشت های این سال از آن روز اهمیت دارد که ناگفته هایی را از دولت نوپای سیدمحمد خاتمی و وقایعی همچون دستگیری غلامحسین کرباسچی،  کتک زدن وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت، استیضاح وزیر کشور و قتل های زنجیره ای را روایت می کند؛ وقایعی که هنوز پرونده آنها باز است.

جماران برای نخستین بار و به صورت اختصاصی روزنوشت های برهه ای حساس از این سال یعنی آذرماه ۱۳۷۷ را منتشر می کند.

بخش پنجم این روزنوشت ها در پی می آید:

 

 

 

پنج‌شنبه ۵ آذر ۱۳۷۷  – 6 شعبان 1419 – 26 نوامبر ۱۹۹۸

 

در منزل بودم. تلفنى با همشیره‌ها- فاطمه و طاهره- در بیمارستان خاتم‌الانبیاء صحبت کردم. طاهره، براى معالجه براى عمل آب مروارید چشم آمده. گفته‌اند، باید قلب سالم باشد. براى معاینه قلب، در بیمارستان بسترى شده است. گفته‌اند، بعضى از رگ‌ها، تنگ است، ولى با دارو معالجه مى‌شود.

یاسر آمد. براى طرح روى جلد خاطرات سال ۱۳۶۰ [= عبور از بحران] و بعضى از مضامین کتاب، کسب نظرکرد. کاظم [مرعشی، برادر همسرم]، از آقاى [سیدمحمود] دعایى، [سرپرست مؤسسه اطلاعات]، گله‌کرد که وام مسکن نمى‌دهد و حقوق کمى هم مى‌پردازد. در اطلاعات کار مى‌کند. آقای مجید فردوسى آمد. از اداره آب و برق کرمان شکایت دارد که مزاحم چاه آب او مى‌شوند و قیمت برق را گران مى‌نویسند.

در تشییع جنازه آقای [داریوش] فروهر و همسرش، شعار «مرگ بر استبداد» داده شده و جمعى را بازداشت کرده‌اند. نیروى انتظامى اعلان کرده که چند نفر، مظنون به دخالت در قتل‌ها را بازداشت کرده است.

مجلس اعیان انگلستان، رأى به سلب مصونیت [آگوستو] پینوشه، دیکتاتور شیلى داده است. شب، آقارضا عموزاده آمد. گفت، وضع اقتصادى کشورهاى جنوب خلیج فارس هم خوب نیست و راکد است. از قول مسئولان ایران در دوبى، براى اجازه شکار به شیخ محمد استمداد کرد که قبلاً می‌آمده، ولى فعلاً اجازه نمى‌دهند.

اخبار مرتبط انتهای پیام