سارا سادات خادم الشریعه در اظهار کرد و گو با ایسنا، اظهار کرد: قبل از این هدفم حضور در جمع ۲۰ نفر برتر جهان بود. در حال حاضر در رتبه ۱۶ جهان هستم و هدف بعدی ام حضور در جمع ۱۰ نفر برتر هست. وی در ادامه درباره مربی اش اظهار کرد: من با همان […]

سارا سادات خادم الشریعه در اظهار کرد و گو با ایسنا، اظهار کرد: قبل از این هدفم حضور در جمع ۲۰ نفر برتر جهان بود. در حال حاضر در رتبه ۱۶ جهان هستم و هدف بعدی ام حضور در جمع ۱۰ نفر برتر هست.

وی در ادامه درباره مربی اش اظهار کرد: من با همان مربی فرانسوی ام کار می کنم، در مسابقات جبل الطارق که هفته آینده در آن حاضر می شوم نیز او هم در کنار من می باشد. به هر حال هزینه مربی زیاد می گردد و امید دارم که دست کم هزینه مربی ام را تامین کنند.

خادم الشریعه در جواب به این سؤال که آیا در این ارتباط با فدراسیون گفت وگو کرده هست یا خیر اظهار کرد: فدراسیون دلش قصد دارد که هزینه مربی را بدهد ولی بودجه ندارد. امید دارم بودجه بیشتری به شطرنج اختصاص دهند چون واقعا بودجه ای که داریم کافی نیست. بازیکنان این رشته هم یکی دو نفر نیستند که بگوییم کل بودجه را برای عده ای کنار بگذارند.

وی درباره حضور خودش در لیگ بوندسلیگای آلمان اظهار کرد: پس از مسابقات جهانی روسیه در بوندسلیگا شرکت کردم و توانستم کاستنیوک که بازیکن بسیار خوبی هست را شکست دهم. البته وی را در مسابقات جهانی روسیه هم مغلوب کرده بودم و شکست دو مرتبه او در بازی فکری برایم بسیار خرسند کننده بود.

خادم الشریعه دنبال کرد: تنها دو بازی دیگر از لیگ بوندسلیگا مانده اما آن دو خیلی بازی های دشواری نخواهند بود. آن دو بازی به احتمال زیاد عید برگزار خواهد گردید اما مشخص نیست که من در آن مسابقات بازی کنم. طبق معمول وقتی بازی با تیم های قوی باشد از بازیکن بیگانه استفاده می کنند، من در این فصل دو هفته برای هامبورگ بازی کردم و در کمال خوشبختی هر چهار بازی را توانستم ببرم.

نایب قهرمان فوری و برق آسای جهان در ادامه اظهار کرد: یکشنبه عازم مسابقات جبل الطارق هستم. این مسابقات خیلی با اهمیت هست و امید دارم که بتوانم دو مرتبه هم ریتینگ بگیرم. می اندیشم در این مسابقات تنها من از ایران شرکت کنم، البته این مسابقات آزاد هست و هماهنگ نکردیم که چه کسانی از ایران شرکت می کنند. اردشیر همسرم در این مسابقات همراه من می باشد.

وی به هزینه بالای مسابقات جبل الطارق اشاره نمود و اظهار کرد: هزینه مسابقات جبل الطارق خیلی زیاد می گردد. من همان گونه که اظهار کردم همراه دارم و منحصرا برای ساکن کردن باید حدود هزار پوند هزینه کنیم، چون ۱۲ روز مسابقه هست. از سویی هم بلیط ها گران شده هست اما خب این مسابقات با اهمیت هست. من سال گذشته نتوانستم شرکت کنم اما سال های قبل چند بار متوالی در این مسابقات شرکت کردم. در کمال خوشبختی در مسابقات روسیه هم جوایزی گرفتم و توان دارم هزینه مسابقات را بپردازم.

خادم الشریعه درباره جوایز مسابقات فوری و برق آسا جهان افزود: در این مسابقات ۶۹ هزار دلار پاداش گرفتم. پیشتر عنوان کرده بودم که پاداش من ۹۵ هزار دلار هست، در این خصوص اشتباه کردیم چون پاداش قهرمان در هر بخش ۴۰ هزار دلار بود و فکر می کردیم که طلای مجموع نیز ۴۰ هزار دلار پاداش داشته باشد. اما پاداش بخش مجموع تنها ۱۴ هزار دلار بود. در مجموع ۶۹ هزار دلار پاداش گرفتم.

وی اظهار کرد: برای مسابقات فوری و برق آسا جهان فدراسیون قسمتی از هزینه ها را پرداخت نمود و قرار بود بقیه آن را نیز بدهد که نمی دانم داده اند یا نه. مسابقات جهانی رقابتی بود که هزینه آن با فدراسیون بود ولی هزینه مسابقات آزاد با خودمان هست. به نظر نمی آید شطرنج آنقدر هزینه داشته باشد، ولی من تاحالا خیلی برای این رشته هزینه مربی و عزیمت داده ام. شاید تاحالا ۱۰۰ مسابقه بیگانه رفته باشم که اگر ۴۰ تای آن را با هزینه شخصی رفته باشم هزینه بسیاری می گردد.

خادم الشریعه درباره مسابقات فوری و برق آسای جهان اظهار کرد: فکر می کردم تنها در یک بخش مسابقات قهرمانی فوری و برق آسای جهان به مدال برسم اما اصلا فکرش را نمی کردم که مدال دو بخش و علاوه بر این طلای مجموع را بدست آورم.

انتهای پیام

خبرنگار: معصومه عبدالجوادی

دبیر خبر: علی فیض آسا