به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود عنوان کرد که کمیته قضائی مجلس نمایندگان «به‌طور بی‌سابقه‌ای در تاریخ کشور پا را از حدود خود فراتر نهاده است». وی تاکید کرده که این دموکرات‌ها هستند که «مانع اجرای عدالت شده‌اند» و «جرم واقعی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود عنوان کرد که کمیته قضائی مجلس نمایندگان «به‌طور بی‌سابقه‌ای در تاریخ کشور پا را از حدود خود فراتر نهاده است».

وی تاکید کرده که این دموکرات‌ها هستند که «مانع اجرای عدالت شده‌اند» و «جرم واقعی آن چیزی است که دموکرات‌ها انجام می‌دهند و انجام داده‌اند».

تحقیقات کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا از روز دوشنبه آغاز شده و این کمیته در گام اول، از ۸۱ تن از نزدیکان، مشاوران و افرادی که با رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه‌های مختلف همکاری کرده‌اند، تحقیق می‌کند؛ از جمله پسران وی.

موضوع این تحقیقات اتهام «ممانعت از اجرای عدالت، فساد مالی و سوءاستفاده از قدرت» است که مخالفان ترامپ به او نسبت می‌دهند اما وی با رد این اتهامات در توییت دیگری اقدام کمیته قضائی مجلس نمایندگان را به مثابه «آزار و حمله به رئیس‌جمهوری» دانسته است.

این تحقیقات در شرایطی آغاز شده که گفته می‌شود از سوی دیگر تحقیقات رابرت مولر رو به پایان است؛ پرونده‌ای که در دو سال گذشته دولت دونالد ترامپ را با چالش‌های سنگینی مواجه ساخته است. ترامپ تاکید دارد که کمپین انتخاباتی وی با روس‌ها تبانی نکرده است.

بحث درباره چگونگی انتشار نتایج تحقیقات رابرت مولر بالا گرفته است؛ به طوری که دموکرات‌ها هشدار داده‌اند که کاخ سفید قصد پنهان‌کاری دارد و از این رو کنگره امکان دارد که مولر را برای ادای شهادت احضار کند.

انتهای پیام