به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، “سازمان فضایی فدرال روسیه” سبب احتمالی آسیبی که در فضاپیمای “سایوز MS-۰۹ ” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، “سازمان فضایی فدرال روسیه” سبب احتمالی آسیبی که در فضاپیمای “سایوز MS-۰۹ ” به وجود آمده است را پیدا نموده […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، “سازمان فضایی فدرال روسیه” سبب احتمالی آسیبی که در فضاپیمای “سایوز MS-۰۹ ” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، “سازمان فضایی فدرال روسیه” سبب احتمالی آسیبی که در فضاپیمای “سایوز MS-۰۹ ” به وجود آمده است را پیدا نموده است و تحقیقات مهمی در راه است.

مقام های رسمی روسی اعلام نموده اند که آسیبی که در فضاپیما وجود داشته است، توسط یک “مته” وسیله “دریل” مقام های رسمی روسی اعلام نموده اند که آسیبی که در فضاپیما وجود داشته است، توسط یک “مته” وسیله “دریل” ایجاد شده است و امکان دارد از پیش از پرت به فضا یا در در خلال گردش در مدار اتفاق افتاده باشد.

یک مرجع موثق در “سازمان فضایی فدرال روسیه”(یک مرجع موثق در “سازمان فضایی فدرال روسیه”(روسکاسموس) اعلام نموده است که عارضه وارده به سایوز عمیق تر از چیزی بود که گمان می گردید.

وی گفته است: حفره های دریل کاری نه فقط درون محفظه زندگی فضانوردان فضاپیما پیدا شد، لکن در صفحه  سپر محافظتی که فضاپیما را حراست می کند نیز وجود داشت.

فضانوردان سایوز، چند روز قبل یک افت فشار شبانه در فضاپیما پیدا نمودند که بر اثر نشت هوا در این فضاپیمای ۱۵۰ میلیارد دلاری بود.

سبب این نشت هوا بعدا وجود یک سوراخ ۲ میلی متری در محفظه مداری  “سایوز MS-۰۹” سبب این نشت هوا بعدا وجود یک سوراخ ۲ میلی متری در محفظه مداری  “سایوز MS-۰۹” تشخیص داده گردید.

این فضاپیما به مدت ۲ماه به “ایستگاه فضایی بین المللی” این فضاپیما به مدت ۲ماه به “ایستگاه فضایی بین المللی” متصل شده بود.

فضانوردان به سرعت حفره را پوشاندند و فشار داخل فضاپیما را به وضع طبیعی برگرداندند.  

بعد از پوشاندن حفره، فضانوردان با استفاده از یک “آندوسکوپ”  پس از پوشاندن حفره، فضانوردان با استفاده از یک “آندوسکوپ” از سوراخ تصویر گرفته و فیلم برداری کردند تا از پوشانده شدن سوراخ مطمئن شودند.

مقام های فضایی روسی اعتقاد دارند که امکان دارد ایجاد حفره توسط فردی در زمین صورت گرفته شده باشد.

“دیمیتری روگوزین””دیمیتری روگوزین”ریاست این آژانس فضایی، در اواسط هفته گذشته با ریاست ناسا اظهار کرد وگو و مشورت کرد.

گمانه زنی رسانه های روسی مبنی بر این بوده است که یکی از فضانوردان آمریکایی فضاپیما را دستکاری کرده است تا برگشت زودرس به زمین را با دیرکرد رو به رو کند.

دلیل این برگشت زودرس نیز مریضی یکی از پرسنل “ایستگاه فضایی بین المللی” (ISS ) دلیل این برگشت زودرس نیز مریضی یکی از پرسنل “ایستگاه فضایی بین المللی” (ISS ) بوده است.

روسیه هنوز هم در حال انجام تحقیق روی خسارات احتمالی است.

انتهای پیام