به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بازیکنان زیادی در چند سال گذشته از تیم‌های مختلف به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس آمدند که بعضی از آنها عمر کوتاه و برخی دیگر نیز زمان زیادی را در جمع سرخابی‌ها ماندند و بین هواداران دو تیم به محبوبیت رسیدند. امید روانخواه یکی از […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بازیکنان زیادی در چند سال گذشته از تیم‌های مختلف به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس آمدند که بعضی از آنها عمر کوتاه و برخی دیگر نیز زمان زیادی را در جمع سرخابی‌ها ماندند و بین هواداران دو تیم به محبوبیت رسیدند. امید روانخواه یکی از این نفرات است که با وجود اینکه مدت زمان زیادی در جمع آبی‌پوشان حضور نداشت ولی به واسطه گلی که به پرسپولیس زد در جمع هواداران جایگاه خوبی را کسب کرد. بعد از تغییرات صورت گرفته در باشگاه استقلال و حضور استراماچونی، خبرنگار برنا گفتگویی را با این بازیکن سابق آبی‌ها انجام داده که در زیر می‌خوانید.

*در فصل جدید با استقلال کار خواهید کرد یا نیروی زمینی؟

در یک سال گذشته حاشیه‌های زیادی بود ولی من در این مدت سعی کردم که به باشگاه کمک کنم چون باشگاه شرایط سختی را داشت و حاشیه‌های زیادی در فصل پیش به وجود آمد. خوشحالم مربی بزرگی مثل استراماچونی به ایران آمد و برای ما که پیشکسوت استقلال هستیم و همیشه افتخار بوده که برای استقلال کار کنیم ولی از اول این نیت را نداشتم و هدف این بود که در باشگاه خودم نیروی زمینی کار کنم. نیروی زمینی تیمی است که خیلی برایش زحمت کشیدیم و دوست دارم که با این تیم ادامه دهم.

*اگر استراماچونی پیشنهاد همکاری می‌داد قبول نمی کردید؟

باعث افتخار بود اگر این پیشنهاد به من می‌شد ولی حتی اگر این پیشنهاد به صورت رسمی هم بود فعلا نمی‌خواهم که وارد باشگاه شوم و می‌خواهم در نیروی زمینی کارم را ادامه بدهم.

*آیا استراماچونی می‌تواند درخواست هواداران را برآورده کند؟

در بحث مربیگری حتی اگر پپ گواردیولا هم بیاوریم برای استقلال هیچ تضمینی برای موفقیت نیست، چون مربی نسبت به شرایط خاص و بازیکنانی که در اختیار دارد می‌تواند کارش را انجام دهد. ولی ما همه جوانب را در نظر گرفتیم و سعی کردیم که مربی ای را بیاوریم که از هر نظر به سود استقلال باشد. استراماچونی مربی جوانی است و نمی‌توان از الان کارنامه او را قضاوت کرد ولی با جوانی و انگیزه‌ای که دارد امیدوارم  تاثیرگذار باشد و بتواند رضایت هواداران را جلب کند. هواداران به این درک رسیده‌اند و صبور هستند و می‌دانند تا بخواهد تیمی به نتیجه برسد زمان می‌برد. همه مربیان باشگاه از خود من گرفته تا مدیرعامل باید کمک کنیم که مربی خیلی زودتر به شناخت صحیح و سالم تیم برسد بدون حواشی زیاد و این شناخت می‌تواند کمک کند که در ادامه راه آن داشته‌های فنی را که دارد به تیم انتقال دهد.

*عملکرد شفر در استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

با احترامی که برای شفر قائلم و همیشه هم گفتم و یکی از منتقدان بودم عمر شفر برای فوتبال حرفه‌ای تمام شده بود و خیلی سخت است با آن سن و سالی که داشتند و امکاناتی که حرفه‌ای نیست بخواهی تیم بزرگی مثل استقلال را هدایت کنی و از عهده وی خارج بود و جایی که باید نتیجه می‌گرفت نتیجه را واگذار کرد.

*آیا برخوردی که با شفر صورت گرفت درست بود؟

چیزی که در تلویزیون و اخبار می‌بینیم این کار ناشایست است و ناراحت می‌شویم، ولی واقعیت موضوع این نبود و به شفر اعلام شده بود که سر تمرین حضور پیدا نکند و این را به صورت کتبی و شفاهی اعلام کرده بودند ولی اینکه چه شد که با دوربین بر سر تمرین رفتند و این اتفاق افتاد واقعا نه زیبنده باشگاه بود و نه شفر. دنیای مربیگری با دنیای بازیکنی خیلی تفاوت دارد، حتی قراردادهایشان نیز تفاوت دارد. همه جای دنیا مربی‌ها برکنار می‌شوند و در جاهای دیگر تیم می گیرند و مسیر زندگی‌شان را ادامه می‌دهند. خیلی کم پیش می‌آید که مربی برکنار نشود. ۹۰ درصد مربی‌های دنیا برکنار می‌شوند. فکر می‌کنم که شفر می‌دانست که هدف باشگاه چیست و در یک جلسه مناسب باید با مدیران استقلال توافق می‌کرد و این حاشیه‌ها رخ نمی‌داد.

*نظر شما درباره جدایی رحمتی و منتظری از جمع استقلال چیست؟

سیدمهدی رحمتی و پژمان منتظری در این سال‌ها خیلی تاثیرگذار بودند. خارجی‌ها می‌آیند و می‌روند ولی اینکه این بازیکنان باتعصب بروند خیلی سخت است و همه هواداران و باشگاه به این بازیکنان عادت کرده‌اند. این عادت یک حس اعتماد به وجود می آورد بین هواداران و بازیکنان ولی متأسفانه شرایطی پیش آمد که جدا شدند و ما همه دوست داشتیم که ادامه دهند ولی واقعا فوتبال همین است و نمی‌توانیم کاری کنیم و یک روزی این جابجایی صورت می‌گیرد و ما نمی‌توانیم آن روز را تعیین کنیم.

*صحبت با هواداران استقلال.

هواداران در این سال‌ها خیلی اذیت شدند و به آنها حق می‌دهم و همیشه آرزویم این بوده که استقلال نه تنها در ایران بلکه در آسیا حرف برای گفتن داشته باشد. مربی جدید از یک کشور و فرهنگ دیگر آمده ولی می‌دانیم مربی خوبی است و می‌خواهیم همه صبور باشند که ان‌شاءالله بتوانیم تیم خوبی را بسازیم و هم خواسته‌های سرمربی تیم را فراهم کنیم و باشگاه بتواند برداشتی را که می‌خواهد از سرمربی جدید به دست بیاورد.

*برنامه شما برای تیم نیروی زمینی در این فصل چیست؟

امسال می خواهیم که در لیگ یک حضور داشته باشیم. در حال حاضر هم صحبت‌هایی بود که تیم به خاطر شرایط مالی باید به فروش برسد و تیم‌های زیادی نیز درخواست خرید تیم را داشتند ولی با دیداری که با امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، داشتم ایشان متقاعد شدند تیم بماند چون تیم ارزشمندی است و بازیکنان سرباز امیدشان به چنین تیم‌هایی است. از نظر مالی شرایط خوبی نداریم ولی سعی می‌کنیم با شرایط فنی خوب این ضعف مالی را پوشش دهیم. هیچ وقت یک مربی قول نمی‌دهد ولی تلاش‌مان این است که یک تیم جوان و جذاب بسازیم.