حضور تنی چند از شاعران و فرهیختگان فرهنگی؛ محفل ادبی « چهار فصل ادب » در کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد به صورت مجازی افتتاح شد مراسم افتتاح محافل ادبی کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «محفل ادبی چهارفصل ادب» با حضور علاقه‌مندان و اهالی فرهنگ و ادب استان به صورت مجازی برگزار شد به […]

حضور تنی چند از شاعران و فرهیختگان فرهنگی؛
محفل ادبی « چهار فصل ادب » در کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد به صورت مجازی افتتاح شد
مراسم افتتاح محافل ادبی کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «محفل ادبی چهارفصل ادب» با حضور علاقه‌مندان و اهالی فرهنگ و ادب استان به صورت مجازی برگزار شد

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد، با حضور یاسر رحیمیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ نغمه مستشار نظامی، دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ حمید حسینیان، مسئول آفرینشهای ادبی حوزه هنری استان و زهرا شهری زاده، مصطفی محدثی و اکبر سلیمانی از شاعران برتر استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور کتابداران و تنی چند از فرهیختگان فرهنگی، محفل ادبی چهار فصل ادب به صورت مجازی افتتاح شد.

در آیین این افتتاحیه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گفت: رویکرد جدید نهاد در راه اندازی محافل ادبی و انجمن های ادبی قابل تقدیر است و اتفاقا حضور شاعران ارزشی و جوان در فضای مجازی، رونق خوبی به شعر و ادب می دهد.
یاسر رحیمیان تصریح کرد: تلاش می کنیم در محافل ادبی کتابخانه های عمومی استان از ظرفیتها، پتانسیلهای شاعران، نویسندگان و سایر اساتید حوزه ادب و فرهنگ استفاده مطلوب نماییم.

وی اظهار داشت: رونق شعر و ادب در کتابخانه های عمومی استان بر رونق و توجه به کتاب و کتابخوانی می افزاید و باعث کشف استعدادهای جوان این استان در این مکان فرهنگی می شود.

در این افتتاحیه نغمه مستشار نظامی دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تقدیر از اداره کل کتابخانه های عمومی استان گفت: هدف از تشکیل و راه اندازی محافل ادبی در کتابخانه های عمومی تعامل و همدلی بیشتر بین شاعران و ادیبان در حوزه فرهنگ و ادبیات است که خوشبختانه در تمامی استانهای کشور محافل ادبی راه اندازی شده است که امروز نیز شاهد افتتاح انجمن ادبی چهار فصل در کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم که به صورت مجازی این افتتاح صورت می گیرد و تمیدوارم که این محفل نقطه شروعی برای گردهمایی بیشتر شاعران این استان فرهنگی و ادیب پرور باشد.
وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد شاعران توانمندی در حوزه فرهنگ شعر وادب دارد و این افتتاح می تواند سرمنشاء اتفاقات و رویدادهای خوبی در این عرصه شود.

دبیر محافل ادبی کشور بر لزوم توجه به پیشکسوتان در محافل ادبی تاکید کرد و افزود: همچنین استفاده از آثار و تجربیات بزرگان شعر و ادب در استان های مختلف با محوریت کتابخانه های عمومی امری قابل توجه و تاثیرگذار است.
حمید حسینیان، مسئول آفرینشهای ادبی حوزه هنری و دبیر محفل ادبی چهار فصل نیز در این افتتاحیه گفت: شعر و شاعری جزئی از زندگی عشیره ای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد است و مردم این دیار از قدیم الایام با شعر و حماسه سرایی و شاهنامه خوانی مانوس بوده اند.
حسینیان بیان داشت: با تدوین تقویم فرهنگی و ارتباط با دیگر شاعران استان و البته با حمایت کتابخانه های عمومی استان و دیگر دستگاههای فرهنگی، محافل ادبی به ویژه در حوزه شعر و داستان بر رونق فرهنگ در استان تلاش خواهیم کرد.
در پایان این افتتاحیه تنی چند از شاعران استان به سرودن اشعار خود با موضوع غدیر و ایام دهه امامت و ولایت پرداختند .