به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی پیرامون برد پرگل تیم ملی مقابل کامبوج و حضور بانوان در ورزشگاه آزادی به خبرنگار برنا گفت: خوشبختانه روز بسیار خوبی برای ورزش ایران رقم خورد و البته این برد پرگل در کنار حضور بانوان بازتاب […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی پیرامون برد پرگل تیم ملی مقابل کامبوج و حضور بانوان در ورزشگاه آزادی به خبرنگار برنا گفت: خوشبختانه روز بسیار خوبی برای ورزش ایران رقم خورد و البته این برد پرگل در کنار حضور بانوان بازتاب مثبت وگسترده ای در رسانه های جهان داشت و تیم ملی ۱۴ گل را به خانم‌های حاضر در استادیوم پیشکش کرد و بنده از حضور گسترده آنها تشکر می‌کنم.

دبیر فراکسیون ورزش مجلس در ادامه عنوان کرد: ما باید پیش‌تر این کار را انجام می‌دادیم. مردم ما جزو با فرهنگ‌ترین و متمدن‌ترین مردم دنیا هستند و در ورزشگاه هیچ مشکلی پیش نیامد و فکر می‌کنم پاسخ نگرانی بسیاری که از فحاشی در استادیوم نگران بودن به روشنی داده شد و حالا متوجه شدند حضور بانوان می‌تواند تا چه حد به بهتر شدن فضا کمک کند و بانوان با حفظ حریم‌ها و تشویق پرشور صحنه‌های دیدنی را خلق کردند.

نماینده آشوریان و کلدانیان کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه ما در ایران نشان دادیم ادیان ابراهیمی در کنار هم با محبت زندگی می‌کنند تصریح کرد: ما نه تنها برای کشورهای اسلامی بلکه برای تمام ملت‌های آزاد دنیا الگو هستیم و حضور بانوان کشورمان با وقاری خاص و در عین رعایت پاکدامنی نشان‌دهنده همبستگی ملی بود، چرا که تجمع خانم‌ها  برای حمایت از تیم ملی کشور بود و این پیام‌های زیادی برای دنیا داشت. بنده از تک‌تک خانم‌هایی که به ورزشگاه آمدند سپاسگزارم. این حضور پرشور و با نظم دهان یاوه‌گویانی را بست که برعلیه ما در دنیا تبلیغات منفی انجام می‌دهند و برای خودشان عدم حضور زنان در ورزشگاه را هرجور که می‌خواستند معنا می‌کردند. بازتاب حضور بانوان و پیروزی پرگل تیم ملی امنیت بالای کشور را نیز نشان داد و جا دارد بنده از نیروی انتظامی هم تشکر کنم. بانوان ما با تمیز کردن جایگاه‌های خاص خود در ورزشگاه فرهنگ چند هزار ساله کشورمان را به دنیا نشان دادند و واقعا دیدن این تصاویر برای هر ایرانی و ما لذت‌آور و برای دشمنان ما هم ذلت‌آور است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه به تلاش‌های وزارت ورزش و جوانان پیرامون این موضوع اشاره کرد و افزود: در این سه سالی که سلطانی‌فر به ورزش آمده ، کارهای بسیار خوب و ارزشمندی انجام شده است. کارهای عمرانی صورت گرفته در این سال‌ها بسیار چشم‌گیر بوده و سفرهای استانی وزیر ورزش و توجه به استفاده همه مردم ایران از فضای‌های ورزشی قابل تقدیر است. اهتزاز پرچم سه رنگ کشورمان در میادین مختلف نیز در این دوره بسیار رشد داشته و من امیدوارم در ادامه و بویژه در المپیک هم توفیقات ورزش کشور بیشتر شود.

دبیر شورای اجرایی بین‌المجالس پارلمان ایران در پایان صحبت‌هایش با اشاره به نقش مهم زن در جامعه خاطرنشان کرد: بانوان همپای آقایان از خانواده تا بخش‌های مختلف جامعه نقش مهمی را ایفا می‌کنند و در مجلس شورای اسلامی هم اکثر نمایندگان موافق حضور بانوان در ورزشگاه بودند و بعد از بازی هم بنده فکر می‌کنم همه از نوع انجام کار رضایت داشتند و این رضایت جمعی نیز ارزشمند است.