به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، روحی پزشک متخصص داخلی در رابطه با مضرات سیلاب های گل آلود که این روزها به شهر و روستاها وارد شده، گفت: این آب گل آلود مملو از میکروب هستند و میتواند حشرات موزی مانند پشه یا مالاریا را به خود جذب کند و باعث […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، روحی پزشک متخصص داخلی در رابطه با مضرات سیلاب های گل آلود که این روزها به شهر و روستاها وارد شده، گفت: این آب گل آلود مملو از میکروب هستند و میتواند حشرات موزی مانند پشه یا مالاریا را به خود جذب کند و باعث انتشار بیماری شوند.

 وی تاکید کرد: این گند آب ها میزبانان خوبی برای حشرات هستند اما اینکه سیلاب ها چه عوارضی دارند قطعا در دراز مدت می توانند عامل جمع شدن پشه و حشرات و حیوانات انگلی باشد.

این پزشک متخصص داخلی گفت:  گاهی رشد کرم های خون خوار  میتواند خطرناک باشد  که احتمال حضور آنها در مناطق سیلابی وجود دارد .

روحی یادآور شد: در دراز مدت و کوتاه مدت برخی بیماری ها مثلا هپاتیت آ میتواند به اعضای مختلف بدن منتقل شوند و حیواناتی که به دلیل این سیلاب به این منطقه می آیند یا از این منطقه خارج می شوند ناگهان تغییرات اکوسیستمی را سبب شده و بیماری های خاص عفونی منتقل می کنند که باید برای این کار پیشگیری هایی صورت بگیرید.

وی در انتها گفت:  افرادی که در تماس با این آب های گل آلود هستند باید بدانند که در  معرض خطر انگل های مختلفی هستند که از طریق  پوست وارد می شود و این محیط باید ضد عفونی باشد. برای گام اول لازم است که در مصرف آب دقت شود.