به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، حشد شعبی در اطلاعیه ای تهدید کرد: پس از اعلام برائت اهالی بصره از آن دسیسه چینان و اعلام شیوخ عشایر به اینکه این اشخاص نماینده عشایر شریف ملی نیستند به رغم درگیر بودن حشد در جبهه های جنگ برای پاکسازی کشور از […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، حشد شعبی در اطلاعیه ای تهدید کرد: پس از اعلام برائت اهالی بصره از آن دسیسه چینان و اعلام شیوخ عشایر به اینکه این اشخاص نماینده عشایر شریف ملی نیستند به رغم درگیر بودن حشد در جبهه های جنگ برای پاکسازی کشور از لوث وجود باقی مانده های داعش در منطقه های داغ اما محافظت از شهر بصره، توقف ناامنی ها و محافظت جان مردم را وظیفه دینی و انسانی خود می دانیم بنابراین باید به میدان بیاییم.

در این اطلاعیه آمده هست: آن دسیسه چینان موسسات و زیرساخت ها در استان بصره را به آتش می کشند و خراب کردن می کنند و به دنبال فتنه انگیزی می باشند و قصد دارند چرخه زندگی را مختل کنند آنان با تحریک گروه های خبیث بیگانه از قانون عدول کرده اند.

حشد شعبی به تمام افرادی که از خارج عراق دست به فتنه افکنی می زنند تا کنسولگری ها و سازمان های دولتی را هدف قرار دهند، اخطار داد.

در اطلاعیه حشد شعبی آمده هست: توقف ناامنی ها و محافظت جان شهروندان را وظیفه دینی، انسانی و ملی مقدس می دانیم و باید برای محافظت بصره به خیابان ها بیاییم.

حشد شعبی در ادامه اطلاعیه خود آورده هست، نیروهایش با افرادی که بخواهند به بصره، ساکنان آن و دفاتر حشد شعبی به روشی که داعش عمل می کرد، بی احترامی کنند، برخورد خواهد نمود.

در انتهاء اطلاعیه حشد شعبی طرح شده که دست حشد به همه می رسد.

افزایش آمار کشته ها و مجروح ها

این در حالی هست که  وزارت بهداشت عراق تازه ترین آمار تلفات تظاهرات بصره را اعلام نمود.

این وزارتخانه تاکید کرده هست، در جریان تظاهرات های بصره تاحالا ۱۵ تن کشته و ۱۹۰ تن مجروح شده اند که در بین آنان نیروهای امنیتی و شهروندان می باشند.

کنسل قانون منع آمد و گردید

علاوه بر این فرماندهی عملیات مشترک عراق دیشب اعلام نمود، قانون منع آمد و گردید که عصر اعمال شده بود، کنسل گردید. این فرمان جدید به دنبال شبی آرام و بدون سانحه از زمان شروع اعتراض های شدید در بصره بود.

خیابان های این شهر نفت خیز برای نخستین بار از چهارم سپتامبر شاهد آرامش بود در حالی نیروهای حشد شعبی در خیابان های استان مستقر شده بودند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش کرد، نیروهای امنیتی عراق در خیابان های شهر مستقر گردیده اند و نیروهایی با خودروهای از نوع هامر در چهارراه ها می باشند.

فرماندهی عملیات بصره روز شنبه دوباره منع آمد و گردید را برای چهارمین بار از ششم سپتامبر به اجرا گذاشته بود.

در این راستا فرماندهی عملیات مشترک عراق فرمان مراقبت از نهادهای دولتی و خصوصی، اجرای قانون و برخورد قاطع با هرگونه اغتشاش را در جریان هرگونه تظاهراتی صادر نموده هست.

دو فرمانده جدید برای ارتش و پلیس بصره

یک مرجع در وزارت دفاع عراق روز شنبه اعلام نمود، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق فرمانده جدید ارتش و فرمانده جدید پلیس برای استان بصره واقع در جنوب عراق معین نمود.

این مرجع که خواست اسمش فاش نشود، اظهار کرد: العبادی سرتیپ “رشید الفلیج” را به عنوان فرمانده عملیات ارتش در بصره به جای “جمیل الشمری” و سرلشکر “جعفر صدام” را به عنوان ریاست پلیس استان به جای “جاسم السعدی” این مرجع که خواست اسمش فاش نشود، اظهار کرد: العبادی سرتیپ “رشید الفلیج” را به عنوان فرمانده عملیات ارتش در بصره به جای “جمیل الشمری” و سرلشکر “جعفر صدام” را به عنوان ریاست پلیس استان به جای “جاسم السعدی” منصوب کرد.

انتهای پیام