به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن بیگی در سی و یکمین اجلاسیه روسای خانه های صنعت و معدن کشور در سمنان اظهار کرد: ایران کشوری هست که سرمایه و ثروت آن زیادتر از زیادی از کشورهای دنیا هست بنابراین اگر درست مدیریت می گردید امروز وضع اقتصادی بسیار بهتری داشتیم. […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن بیگی در سی و یکمین اجلاسیه روسای خانه های صنعت و معدن کشور در سمنان اظهار کرد: ایران کشوری هست که سرمایه و ثروت آن زیادتر از زیادی از کشورهای دنیا هست بنابراین اگر درست مدیریت می گردید امروز وضع اقتصادی بسیار بهتری داشتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس با بیان اینکه نروژ هم نفت دارد اظهار کرد: این کشور علی رغم ذخائر نفت، درآمدش در دیگر بخش ها زیادتر از درآمد نفتی هست.

اگر وکیل الدوله ها نباشند دولتها توسط نمایندگان کنترل می شودند

وی با بیان اینکه متاسفانه در بعضی دولت ها از این سرمایه بدرستی استفاده نشد اظهار کرد: اگر ما وکیل الدوله نباشیم هر دولتی توسط نماینده های مردم کنترل می گردد.

حسن بیگی دنبال کرد: همین نمایندگان بودند که علت گردیدند که سرمایه ای که توسط یک ریاست جمهور به دست آمد در دور بعد توسط ریاست جمهور بعدی به هدر برود و به خصولتی ها داده گردد و اینچنین بود که سرمایه ای که می توانست سر سفره همه ایرانی ها برود محدود به یک میلیون نفر گردید.

۳۱ میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته هست!

این نماینده اصولگرا دنبال کرد: اگر شیوه واگذاری ها دولت هشتم ادامه می یافت و دولت بعدی آن را به خصولتی ها واگذار نمی کرد امروز این مشکلات را نداشتیم.

وی با انتقاد از بعضی از این شرکت های خصولتی اظهار کرد: تنها در سال گذشته ۳۱ میلیارد دلار درآمد بخش خصوصی و خصولتی به خارج رفته و به کشور برنگشته و عموما در کشورهای بیگانه و بویژه کشورهای همسایه سرمایه گذاری شده هست.

نماینده دامغان با بیان اینکه دولت توان مبارزه با این ها را ندارد اظهار کرد: این اشخاص از بیرون هدایت می گردند و باید با آنان برخورد گردد.

در حق بخش معدن نا عدالتی شده

حسن بیگی بر لزوم توجه به انتظام در مدیریت ها تاکید کرد و اظهار کرد: مدیریت در کشور ما هیاتی هست ولی در دیگر کشورها مدیریت نظام مند و نظامی هست.

وی از ذخایر معدنی به عنوان ثروتی بزرگ برای کشور اسم برد و اظهار کرد: متاسفانه در حق بخش معدن نا عدالتی شده و از این حجم کم مثل استفاده نشده هست.

نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس استان سمنان و خصوصا دامغان از ذخایر معدنی بی نظیری بهره مند هست اظهار کرد: با این حال ما در دامغان سه هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار داریم.

وی با انتقاد از بی توجهی به فرهنگ کار در کشور اظهار کرد: در کشوری مثل امریکا عشق ریاست جمهور این هست که در تعطیلات به گاوداری یا مزرعه اش برود اما در کشور ما به این مراجع با اهمیت بی توجهی می گردد.

این نماینده با بیان اینکه خیلی از کشورها این مراجع ایران را ندارد اظهار کرد: اگر مدیریت درستی صورت گیرد و از مراجع ملی و انسانی و اقتصادی استفاده گردد جمهوری اسلامی به توفیقات بزرگ تری می رسد و ان شالله در آینده هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

انتهای پیام