آفتاب‌‌نیوز : رئیس سازمان امنیت استرالیا روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.در ابتدای این دیدار، رئیس سازمان امنیت استرالیا، اعضای هیأت همراه خود را به دکتر ظریف معرفی کرد، ولی یکی از خانم‌ها که از پروتکل‌های ملاقات با دیپلمات‌های ایرانی بی‌خبر بود، دست […]

آفتاب‌‌نیوز : رئیس سازمان امنیت استرالیا روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این دیدار، رئیس سازمان امنیت استرالیا، اعضای هیأت همراه خود را به دکتر ظریف معرفی کرد، ولی یکی از خانم‌ها که از پروتکل‌های ملاقات با دیپلمات‌های ایرانی بی‌خبر بود، دست خود را به‌سوی وزیر امور خارجه کشورمان دراز کرد که ظریف نیز به‌سرعت هر دو دست خود را به‌نشانه احترام روی سینه گذاشته با متانت به‌زبان انگلیسی با وی احوالپرسی کرد.
ظریف پیش از این با خانم کانگ کیونگ هوا همتای کره‌ای خود در مونیخ دیدار کرده بود.
روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و سئول، مهترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله شرایط شبه‌جزیره کره، برجام و سایر مسائل مورد علاقه از دیگر محورهای تبادل نظر در این دیدار بود.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه با فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز دیدار و در خصوص آخرین تحولات برجام، مسائل منطقه‌ای و دیگر مسائل مورد  علاقه گفتگو و تبادل نظر کرده بود.
بیش از یکصد تن از مقامات و شخصیت‌های سیاسی، امنیتی و بین‌المللی اعم از رؤسای کشورها، وزرای خارجه، دفاع و برخی مقامات سازمان‌های بین‌المللی در نشست امسال حضور دارند.
تسنیم