مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد گفت: فرایند تصفیه (هوادهی) فاضلاب و ارتقا آن به فرآیند نوین نیازمند افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار است .

به گزارش خبرنما، فیض الله پاسره روز شنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: آب آشامیدنی کهگیلویه و بویراحمد سالم، بهداشتی و با کیفیت است و بحث کلرزنی و کنترل کیفیت آب به منظور حذف آلودگی های ثانویه آن هست.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: خط قرمز شرکت آب و فاضلاب آب سالم و بهداشتی است به گونه ای که اگر مردم آب آشامیدنی سالم نداشته باشند بهتر از این است که آب آشامیدنی آلوده به شبکه های آبرسانی آن ها فرستاده شود.

وی عنوان کرد: برخی مردم استان از کمبود آب گلایه دارند این در حالی است که نبود آب در استان نداریم و تنها زیرساخت های ما ظرفیت آب مورد نیاز مردم را ندارند.

پاسره افزود: با وجود کمبود میزان اعتبارات، تلاش بر این است که نواقصات موجود در حوزه شبکه های آبرسانی استان به ویژه شهر یاسوج رفع شود.

وی عنوان کرد: موضوع هدر روی آب در این استان عوامل متعددی از جمله توپوگرافی خاص منطقه به ویژه شهر یاسوج، فرسودگی و شکستگی لوله ها دارد که نیروهای این شرکت به طور شبانه روزی در راستای رفع مشکلات مردم در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: حدود ۷۰ درصد آب مصرفی در استان کهگیلویه و بویراحمد به فاضلاب تبدیل می شود و از ۱۶ شهر این استان، پنج شهر دارای شبکه فاضلاب هستند و البته در سایر شهرها نیز پروژه های فاضلاب در حال بررسی و انجام است.

وی عنوان کرد: شاخص برخورداری از فاضلاب در شهر های کهگیلویه و بویراحمد ۳۲ درصد و مناطق روستایی یک درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بوی بد فاضلاب در برخی مناطق شهر یاسوج، ابراز داشت: بخشی از این بوی فاصلاب یاسوج مربوط به تصفیه خانه فاصلاب و بخشی نیز ناشی از رها کردن آب‌های سطحی است‌.

وی تاکید کرد: ۲۶۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر یاسوج اجرا شده و افزون بر۷۰ درصد از مناطق شهر یاسوج دارای زیرساخت های جمع آوری شبکه فاضلاب است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد گفت: فرایند تصفیه (هوادهی) فاضلاب و ارتقا آن به فرآیند نوین نیازمند افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار است .

وی عنوان کرد: سال ۹۲ تاکنون در این استان بیش از یکهزار و ۱۰۳ کیلومتر شبکه توزیع آب، ۵۰ هزار مترمکعب مخزن در قالب ۱۶۵ مخزن ، ۲۷ حلقه چاه آب آشامیدنی و ۳۴۰ ایستگاه پمپاژ راه اندازی شده است..

  • منبع خبر : خبرنما