سردار مهدی انصاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در یک ماموریت با دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله ای از مواد مخدر در جاده ارتباطی شیراز به یاسوج پس از هماهنگی با مرجع قضایی تیمی از مأموران مبارزه با مواد مخدر استان به محل اعزام شدند. وی افزود: مأموران حین […]

سردار مهدی انصاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در یک ماموریت با دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله ای از مواد مخدر در جاده ارتباطی شیراز به یاسوج پس از هماهنگی با مرجع قضایی تیمی از مأموران مبارزه با مواد مخدر استان به محل اعزام شدند.

وی افزود: مأموران حین انجام ایست و بازرسی به یک دستگاه خودروی ۴۰۵ مشکوک شدند و به آنها دستور توقف دادند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: راننده این خودرو با بی توجهی به دستور مأموران پلیس به مسیر خود ادامه داد اما پس از طی مسافتی و در نهایت با شلیک چند تیرهوایی، سپس به سمت لاستیک خودرو متوقف شد.

سردار انصاری ابراز داشت: مأموران پلیس در بازرسی از این خودرو ۲۳۶ کیلو گرم تریاک که به طرز بسیار ماهرانه ای در آن جاساز شده بود، کشف و ضبط کردند.

وی عنوان کرد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد.

 فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خودرو مذکور نیز به پارکینگ انتقال یافت.

وی تاکید کرد: برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای پلیس با سوداگران مرگ و باندهای قاچاق مواد مخدر بیش از پیش شده است.

سردار انصاری از عموم مردم استان خواست هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: همچنین امروز ۳ کیلو و ۹۰۰ گرم هروئین از یک دستگاه خودروی پژو در محور شیراز – یاسوج کشف و ضبط شد.

سرهنگ  ایرج بختیاریً افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله ای مواد مخدر از محورهای مواصلاتی استان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی ابراز داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ضمن هماهنگی با مرجع قضائی با همکاری مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان گچساران در محور شیراز به یاسوج ایست و بازرسی دایر کردند.

سرهنگ بختیاری تصریح کرد: مأموران حین انجام ایست و بازرسی به خودروی پژو حامل مواد مخدر مشکوک شدند و به آن دستور توقف دادند.

وی گفت: راننده با بی‌توجهی به دستورات پلیس از محل متواری که پس از طی مسافتی و با شلیک چند تیر هوایی و سپس به سمت لاستیک‌ها خودرو در نهایت متوقف و مأموران در بازرسی از آن ۳ کیلو و ۹۰۰ گرم هروئین که به طرز بسیار ماهرانه در آن جاسازی شده بود کشف و ضبط کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: راننده و سرنشین خودرو دستگیر و به مرجع قضائی معرفی و خودرو نیز به پارکینگ منتقل شد.

سال ۹۸ حدود ۶ تن انواع مواد مخدر در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

افزون بر ۱۲ هزار نفر معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده اند و آمار ها نشان می دهند که کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ضریب گرایش به مواد مخدر و یا شیوع آن در کشور از استان‌های پاک کشور است.

کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.