عصرایران- حضور برندهای مطرح خودرویی در بازار لوازم جانبی لوکس مانند عینک، عطر، نوشت افزار، پوشاک و … مورد چندان جدیدی نیست و البته طرفداران خاص خود را دارد. اخیرا از یک ساعت ۲۸۰ هزار دلاری توسط برند لوکس جیکاب اند کو رونمایی شده که در جان خود مدلی از موتور ۱۶ سیلندر ۱۵۰۰ اسب […]

عصرایران- حضور برندهای مطرح خودرویی در بازار لوازم جانبی لوکس مانند عینک، عطر، نوشت افزار، پوشاک و … مورد چندان جدیدی نیست و البته طرفداران خاص خود را دارد. اخیرا از یک ساعت ۲۸۰ هزار دلاری توسط برند لوکس جیکاب اند کو رونمایی شده که در جان خود مدلی از موتور ۱۶ سیلندر ۱۵۰۰ اسب بخار بوگاتی شیرون را حمل می کند!

نمایی از نمایشگر ساعت نمایی از نمایشگر ساعت

این ساعت علاوه بر طراحی هدفمند خود(به شکل موتور بوگاتی)؛ نمایشگری با محافظ یاقوت کبود ضد خش دارد و در اطراف موتور ساعت ۴ جاذب ضربه به شکل کمک فنر خودرو قرار گرفته است.

هنگامی که موتور ساعت فعال است شبیه سازی عمل پیستون ها و توربوها همراه با توربیلون* های پیشرفته در حالتی بسیار جذاب قابل مشاهده است که در فیلم زیر می توانید بخش هایی از آن را ببینید.

این ساعت از ۵۷۸ قطعه مختلف ریز و پیچیده طی یک سال در خط تولید جیکاب اند کو آماده شده است. موتور استثنایی ساعت درون کابینتی از تیتانیوم سبک و رنگ شده(مشکی) قرار گرفته است. بند ساعت از جنس لاستیک باکیفیت با قفلی از تیتنایوم نیز جلوه خاص خود را دارد.

پشت ساعت پشت ساعت

برچسب قیمت ۲۸۰ هزار دلاری این ساعت برابر با قیمت یک خانه کوچک در آمریکا و یا یک دستگاه سوپراسپرت مک لارن ۷۲۰اس است! اما برای شخصی که ۳ میلیون لاری هزینه یک دستگاه بوگاتی شیرون می کند قطعا پرداخت ۲۸۰ هزار دلار برای ساعت آن دشوار نخواهد بود.

نمایشگر ساعت نمایشگر ساعت قسمت بالای ساعت(مخالف بسته شدن روی دست کاربر) قسمت بالای ساعت(مخالف بسته شدن روی دست کاربر) درباره جیکاب اند کو

شهر نیویورک محل استقرار دفتر مرکزی برند لوکس جیکاب اند کو است. برندی که ریشه های آن به سال ۱۹۸۶ باز می گردد، توسط یک طراح برجسته جواهرات به نام جیکاب آرابو بنا نهاده شد و تا به امروز حضوری موفق در دنیای ساعت و جواهرات داشته است. آرابو خط تولید ساعت های لوکس خود را در سوئیس راه اندازی کرد و خود را به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان ساعت های گران قیمت و خاص در جهان مطرح ساخت. کریستیانو رونالدو، دیوید بکام و سیلوستر استالونه از جمله مشتریان ساعت های جیکاب هستند.

موفقیت های آرابو در دنیای تجارت باعث شده تا امروز فروشگاههای برند جیکاب اند کو در سراسر جهان به ارائه محصولات بپردازند. آمریکا، انگلیس، سوئیس، قطر و امارات از جمله کشورهایی هستند که بزرگترین فروشگاههای آرابو در آنجا فعالیت دارند.

…….

*توربیلون یا توربیون از قرار گرفتن بالانسیه (چرخ تعادل ساعت) به همراه چرخ دنگ، در یک حامل (قفس) که مدام در حال چرخیدن به دور خود است تشکیل می شود و هدف آن مقابله با اثرات نیروی گرانش بر روی دقت محاسبه زمان ساعت است. چرخش آهسته و پیوسته ی این مجموعه با ریتم آهسته (حدود یک دور کامل در دقیقه)، باعث کم شدن خطاهای حاصل از نیروی گرانش می شود.(گردآوری از وب فارسی)

بیشتر بخوانید: پروژه هایی جذاب در “بوگاتی” که لغو شدند/ وقتی خودرو برچسب ۲۰ میلیون دلاری داشته باشد! (+تصاویر) بوگاتی شیرون ۵ اسب بخاری/ ساختاری از یک میلیون قطعه دست ساز! (+تصاویر) بوگاتی نوآر اسپرتیو؛ از خودرو تا اثر هنری ۳ میلیون دلاری! (+تصاویر) از خاص ترین نسخه های بوگاتی فقط ۲۰ دستگاه! (+تصاویر) نسخه ای ویژه از بوگاتی برای میلیاردر ایرانی! (+تصاویر)