عصر ایران-  مدتی قبل کراس اوور الکتریکی EX5 را از برند چینی جِی ام سی معرفی کردیم. همانطور که عنوان شد؛ جِی ام سی نیو انرژی (JMEV) یکی از برندهای خودرویی کشور چین است که چانگان و رنو در آن سرمایه گذاری قابل توجهی دارند. یکی دیگر از محصولات مبتنی بر فناوری های نوین این کمپانی با […]

عصر ایران-  مدتی قبل کراس اوور الکتریکی EX5 را از برند چینی جِی ام سی معرفی کردیم. همانطور که عنوان شد؛ جِی ام سی نیو انرژی (JMEV) یکی از برندهای خودرویی کشور چین است که چانگان و رنو در آن سرمایه گذاری قابل توجهی دارند.

یکی دیگر از محصولات مبتنی بر فناوری های نوین این کمپانی با نام E160 شناسایی می شود که ویژگی های جالبی را به عنوان یک هاچ بک شهری همراه خود دارد.

ایی۱۶۰ با توجه به تریم از ۱۰۶۸۰ تا ۱۲۸۲۰ دلار قیمت دارد.

ابعاد

از منظر ابعاد برابر با ۳۷۲۰ میلیمتر در طول، ۱۶۴۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۳۹۰ میلیمتر است. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ ایی۱۶۰ طراحی مناسبی را به عنوان یک هاچ بک در الگویی مانند کراس اوور ارائه می دهد که می تواند بسیار مورد توجه خانواده های کوچک قرار بگیرد.

ارتفاع خودرو از سطح زمین برابر با ۱۱۰ میلیمتر است. وزن خالص نیز برابر با ۱۱۱۵ کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ های آلومینیومی در حالت استاندارد ۱۵ اینچی هستند.

پیشرانه

جِی ام سی ایی۱۶۰ از یک موتور الکتریکی ۳۵ کیلوواتی در تمامی تریم ها استفاده می کند. گشتاور مجموعه نیز برابر با ۱۵۰ نیوتن متر است. انرژی مورد نیاز خودرو از یک باتری ۳۱٫۹ کیلووات ساعت لیتیومی تامین می شود.

بیشینه سرعت خودرو برابر با ۱۰۲ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

همانند اکثر خودروهای الکتریکی بازار، برای جعبه دنده از نمونه تک سرعته استفاده شده که با محور جلو در ارتباط است.

کابین

کابین در سطح یک محصول اقتصادی ارائه می شود که از امکانات آن می توان به نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی از نوع تبلتی، سیستم تهویه اتوماتیک در تمامی تریم ها، حذف نشانگر آمپر پشت فرمان و انتقال آن به مرکز کنسول جلو و بالای نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی، نشانگر آمپر دیجیتال، استارت دکمه ای، نمایشگر هدآپ، پشتیبانی از فرمان های صوتی، بلوتوث، گرم کن و تهویه صندلی ها، استراحتگاه دست ردیف جلو و عقب، پاور ویندوز، سنسور باران، آینه های برقی، برف پاک کن عقب و … اشاره کرد.

ایمنی

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: ورود بدون کلید، ریموت استارت، رادار پارک جلو و عقب، دوربین پانورامیک، دوربین عقب، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ای بی اس، ایی بی دیی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، نوربالای تطبیقی، ایزوفیکس صندلی کودک و ایربگ قابل اشاره هستند.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *معرفی شاسی بلند جدید از چانگان (+فیلم و تصاویر) *جِی ام سی EX5؛ کراس اوور چینی بر پایه چانگان CS35 (+عکس) *معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان(+تصاویر) *سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر) *اوشان؛ محصول جدید چانگان با برچسب قیمت ۲۳۷۰۰ دلاری (+تصاویر) *یونی-تی(UNI-T)؛ شاسی بلند جدید “چانگان” با ویژگی های کاملا متفاوت! (+تصاویر) *شاسی بلند جدید چانگان معرفی شد/ اوشان اکس۵ رونوشتی از محصولات روز صنعت خودرو (+تصاویر) *چانگان اوشان اکس۷؛ شاسی بلند جدید چینی با نمایشگرهای دیجیتال و پیشرانه ۲۰۴ اسب بخاری (+تصاویر)