به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ شیخ تیدیانه دیاباته متولد ۲۵ آوریل ۱۹۸۸ بازیکن فوتبال اهل مالی است که در پست مهاجم در باشگاه الامارات امارات به شکل قرضی از (عثمانلی‌اسپور در لیگ برتر فوتبال ترکیه) بازی می‌کند. این مهاجم  مد نظر استراماچونی برای خط حمله تیم فوتبال استقلال تهران است. […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ شیخ تیدیانه دیاباته متولد ۲۵ آوریل ۱۹۸۸ بازیکن فوتبال اهل مالی است که در پست مهاجم در باشگاه الامارات امارات به شکل قرضی از (عثمانلی‌اسپور در لیگ برتر فوتبال ترکیه) بازی می‌کند. این مهاجم  مد نظر استراماچونی برای خط حمله تیم فوتبال استقلال تهران است. بر اساس شنیده ها مسئولان باشگاه استقلال مهاجم اهل کشور مالی وارد مذاکره شده و حتی با این بازیکن به توافق رسیده‌اند.

دیاباته سابقه بازی در تیم‌های بنوونتو ایتالیا، بوردو و نانسی فرانسه و … را دارد. او فصل گذشته از لیگ ایتالیا راهی تیم عثمانلی ترکیه شد و سپس به صورت قرضی به تیم الامارات پیوست.او زمانی که در بنوونتو ایتالیا بازی می کرده مقابل یوونتوس دبل کرده و نگاهی به گلهای زده این مهاجم نشان می دهد او که ۱۹۴ سانتی متر قد دارد در هوا بسیار قهار است و روی زمین نیز تکنیک بالایی دارد و می توان گفت که او به لحاظ بازی کامل از تیام و پاتوسی سطح بالاتری دارد و با این تفاسیر می توان جواهر جدید استقلال را بالاتر از الماس های قبلی دانست.

قرارداد دیاباته ۳۱ ساله با استقلال دو ساله خواهد بود و مهاجم جدید آبی‌پوشان دوشنبه به تهران می‌آید تا در تست‌های پزشکی شرکت کند..

Image result for ‫شیخ دیاباته‬‎

دیاباته۵۸گل در لیگ یک فرانسه، ۱۱ گل در سری آ ایتالیا، ۵ گل در لیگ اروپا و البته تجربه درخشان در دیگر لیگ ها باعث شده تا این بازیکن ۱۹۴ سانتی متری، چهره ای جذاب برای سرمایه گذاری باشد.

او درخشان ترین حضور خود را در بوردو فرانسه سپری کرده و البته ۱۵ گل ملی در کارنامه او دیده می شود.