برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: اغلب آرایشگرها با اسرار جوان تر جلوه دادن چهره ها، به خوبی آشنا می باشند. ترفندهایی ظریف که هر فرد با رعایت آنان توان دارد چهره خود را چندین سال جوان تر نشان دهد. اما این سؤال برای زیادی از زنان پیش می آید که چه طور آرایش […]

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: اغلب آرایشگرها با اسرار جوان تر جلوه دادن چهره ها، به خوبی آشنا می باشند. ترفندهایی ظریف که هر فرد با رعایت آنان توان دارد چهره خود را چندین سال جوان تر نشان دهد. اما این سؤال برای زیادی از زنان پیش می آید که چه طور آرایش کنند تا جوان تر از قبل به چشم آیند؟ اگر شما هم دوست دارید با این ترفندهای آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

مرطوب کننده بزنید

چه طور با ارایش جوان شویم

یکی از حقایقی که زیادی از زنان آن را نادیده می گیرند، معجزه مرطوب کننده ها روی صورت هست. شاید فکر کنید که مرطوب کننده ها را تنها پیش از خواب باید به طور زد، اما اینطور نیست. شما توان دارید برای این که صورتی جوان تر و شاداب تر دارا باشید، پیش از آرایش، به طور تان مرطوب کننده بزنید. در این شرایط، آرایش خوب تر روی صورت تان خواهد نشست که خود بر جوانی صورت تان نیز مؤثر هست.

از کانسیلر مایع استفاده کنید

با بالا رفتن سن، احتیاج شما نیز به استفاده از کانسیلر زیادتر می گردد. البته این را هم در نظر دارا باشید که کانسیلر چین و چروک های صورت شما را زیادتر نشان می دهد. به همین علت شما باید در پی مدلی باشید که هم صورت تان را پوشش دهد و هم چین هایتان را بپوشاند. در این شرایط، پیشنهاد ما به شما این هست که از کانسیلر مایع استفاده کنید تا به سبب مرطوب کننده ای که دارد، از معلوم کردن چین و چروک هایتان اجتناب کرده و شما را جوان تر نشان دهد.

کرم پودر با تن زرد رنگ بزنید

اگر می خواهید به مدد آرایش جوان تر به نظر برسید، باید به رنگ کرم پودرتان دقت کنید. کرم پودرهایی که تن زرد رنگ دارند، خوب ترین انتخاب برای شما می باشند. در حقیقت هر چه پوست تان گرم تر به نظر برسد، شما جوان تر به نظر خواهید رسید.

از اسفنج تخم مرغی استفاده کنید

چه طور با ارایش جوان شویم

برای این که کرم پودر خوب تر روی صورت تان بنشیند، خوب تر هست که به جای دست از اسفنج تخم مرغی استفاده کنید. کرم پودر را به پشت دست خود زده و قسمت پایانی و مسطح اسفنج را به کرم پودر آغشته کنید. زدن کردم پودر با اسفنج را توان دارید با حرکات ضربه ای انجام دهید و نیازی به فشار شدید روی پوست نیست. شاید احتیاج باشد که در آخر از انگشتان تان برای پخش کردن کمک بگیرید اما سر انجام خوبی این اسفنج آن هست که به سبب رطوبتی که دارد کرم پودر را به خوبی روی صورت تان می نشاند.

روی خط فک تان تاکید کنید

هرچه سن ما بالاتر می رود، صورت مان نیز لاغر تر می گردد. البته این روند خیلی هم بد نیست، زیرا خط فک که جزء یکی از زیبایی های صورت به شمار می رود، زیادتر نمایان می گردد. شما باید یک سایه بردارید و آن را روی خط فک تان بکشید تا زیادتر توی چشم باشد. همین بر جوانی صورت شما تاثیر بیشتری می گذارد.

ابروهایتان را نازک نکنید

هر چه سن بالاتر رود، صورت نیز نامتقارن تر می گردد. به عنوان مثال ابروها شکل و تقارن خود را از دست می دهند. در این شرایط شما نباید خیلی با ابروهایتان ور بروید به به صورتی که نازک گردند. همین نازک شدن ابرو سن شما را زیادتر نشان می دهد. در نتیجه خوب تر هست که تنها آنان را تمییز کنید اما بگذارید که پهن بمانند. شما با ابروهای پرپشت و پهن جوان تر به نظر خواهید رسید.

از مداد ابرو روشن استفاده کنید

اگر از مداد ابرو برای فرم دادن به ابروهایتان استفاده می کنید، به رنگ آن دقت کنید. رنگی را انتخاب کنید که چند درجه از رنگ ابروهایتان روشن تر هست. فرمی که به آن می دهید نیز باید تماما طبیعی باشد. اگر این نکات را رعایت کنید، ابروهای پر پشت و خوش فرمی خواهید داشت که بر جوان تر نشان دادن چهره شما، موثر می باشد.

مژه هایتان را فر کنید

چه طور با ارایش جوان شویم

اگر فرمژه شما هم بی استفاده در کیف لوازم آرایش تان افتاده، زمان آن هست که دیگربار از آن استفاده کنید. اگر شما بالای ۳۵ سال سن دارید، توان دارید مژه هایتان را به مدد آن حالت دهید. در حقیقت هرچه سن ما بالاتر می رود، مژه هایمان نیز حالت خود را از دست داده و صاف تر می گردند. در این شرایط، حتی اگر از ریمل استفاده نکنید، توان دارید به مدد فر مژه، مژه هایتان را جذاب تر کنید.

خط چشم قهوه ای بکشید

قطعا شما هم تا جایی که به یاد دارید از خط چشم مشکی استفاده می کردید، اما حال زمان آن هست که به آن تنوع دهید. خط چشم قهوه ای پر رنگ تا حدی شبیه به مشکی ست اما توان دارد چهره شما را جوان تر نشان دهد. منحصرا یادتان باشد که خط چشم را تنها روی پلک بالایی تان بکشید.

از ریمل های بلند کننده مژه استفاده کنید

از آنجا که با افزایش سن، مژه های ما نازک تر می گردند، استفاده از ریمل های ظرفیت دهنده و بلند کننده مژه واجب می گردد. در نتیجه بعد از فرمژه، به مدد ریمل، بر جذابیت مژه هایتان بیافزایید.

رژ لب رنگ لب بزنید

چه طور با ارایش جوان شویم

یکی از حقایق دلخور کننده این هست که لب های ما هم با افزایش سن باریک تر می گردند. در این شرایط خوب تر هست که از رنگ های طبیعی رژ لب استفاده کنید. در حقیقت اگر رژ لب قرمز بزنید، تمام توجهات را از دیگر اجزای صورت تان بر لبان تان خواهید کشاند. در نتیجه خوب ترین انتخاب برای شما رژ لبی مات به رنگ طبیعی یا بی رنگ هست. البته پس از ان توان دارید از برق لب نیز برای جذابیت زیادتر استفاده کنید.