گروه دوم مشمولان بسته حمایتی کارکنان دولت بودند. در آذر ماه؛ بازنشستگان تامین اجتماعی نیز  بسته حمایتی دولت را دریافت نمودند.    گروه بعدی که واریز بسته حمایتی آنان از اوائل هفته جاری و از ۲۹ دی ماه آغاز شده هست بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می باشند که بر طبق اعلام مسئولین […]

گروه دوم مشمولان بسته حمایتی کارکنان دولت بودند.

در آذر ماه؛ بازنشستگان تامین اجتماعی نیز  بسته حمایتی دولت را دریافت نمودند.  

 گروه بعدی که واریز بسته حمایتی آنان از اوائل هفته جاری و از ۲۹ دی ماه آغاز شده هست بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می باشند که بر طبق اعلام مسئولین تامین اجتماعی شمار آنان به شش میلیون و ۱۵۰ هزار نفر می رسد.

قرار بود عملیات واریز این مبالغ از سوی ۲۸ بانک عامل صورت پذیرد که تا دیشب برای چهار میلیون و ۶۵۳ هزار و ۲۵۳ بیمه شده انجام شده بود و بر طبق گفته معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی با حل مشکل بانک ملی، شب گذشته  یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر باقی مانده نیز  مبالغ حمایتی را دریافت نمودند و بدین ترتیب عملیات واریز به اتمام رسید.

رحیم اردلان، معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی در اظهار کرد وگو با ایسنا، در جواب به بعضی سوال های مردم من جمله اینکه آن دسته از بیمه شدگان که از آنان شماره حسابی ندارید باید چه کنند؟ اظهار کرد: آمار کسانی که اطلاعاتشان را در اختیار داشتیم شش میلیون و ۱۵۰ هزار نفر بودند که از طریق سازمان هدفمندی یارانه ها، شماره حسابشان در اختیار ما قرار گرفته بود که عینا به بانک ها اعلام نمودیم.

وی اضافه کرد: اگر شخصی احساس کرد مشمول دریافت بسته هست یعنی پیشینه بیمه پردازی طی هفت ماه پیش داشت و دریافتی اش زیر سه میلیون تومان هست اما بسته به حسابش واریز نشده، توان دارد دلیل را از طریق تلفن گویای ۱۴۲۰ جویا گردد و مورد ها را گزارش دهد، البته قرار بود که وزارت رفاه سامانه#۴*۴* را فعال کند که آن هم باید طی امروز و فردا فعال گردد؛ البته اطلاع دقیقی در این باره ندارم و وزارت تعاون باید در این زمینه پاسخگو باشد.

اردلان علاوه بر این در مورد اینکه آیا بسته ها مشمول بانوان بیمه شده ای که همسرشان شغل آزاد دارد می گردد؟ اظهارکرد: بله.    اگر زن بیمه شده سرپرست خانوار باشد این مبلغ به حساب خودش و اگر سرپرست نباشد به حساب همسر و سرپرست خانوارش واریز می گردد حتی اگر همسر وی بیمه شده نباشد.

وی در مورد دخترهای کارمند مجرد که تنها فرد بیمه شده خانه خود می باشند نیز اظهار کرد: بسته به این بیمه شدگان نیز تعلق می گیرد و به حساب سرپرست خانوارشان واریز می گردد.

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی در مورد بیمه شدگان سازمان ها نیز اظهارکرد: تفاوتی نمی کند بیمه شده مربوط به کجا باشد، منحصرا باید دریافتی زیر سه میلیون داشته باشد و از اول فروردین تا آخر مهر ۹۷ پیشینه بیمه ای داشته باشد.

اردلان در مورد زوج های جوانی که هر دو بیمه شده اند ولی حساب یارانه شان را از خانواده خود جدا نکرده اند نیز اظهار کرد: این مبلغ به حساب سرپرستشان واریز می گردد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، قبل از این اعلام شده بود این بسته حمایتی برای خانوارهای یک نفره یک میلیون ریال، دو نفره یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، سه نفره دو میلیون ریال، چهار نفره دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و پنج نفره به بالا سه میلیون ریال هست. در حالی که کامنت های مردمی بیانگر از عدم انطباق مبالغ واریزی با اعداد اعلام گردیده دارد. به عنوان مثال مخاطب های ایسنا در کامنت هایی نوشته اند: «سلام برای من ۸۰ تومن واریز شده جریان چطوره؟»، «بنده بسته حمایتی را کامل دریافت نکردم،سرپرست خانوار۳نفره هستم،مبلغ۱۰۰ هزارتومن برایم واریزکردن،چرا؟».

علاوه بر این علی رغم آنکه مشمولان لیست سازمان تامین اجتماعی مبالغ حمایتی را دریافت نموده اند هنوز بعضی بیمه شدگان نسبت به عدم پرداخت این مبلغ معترض اند و از آنجا که تلفن گویای ۱۴۲۰ سازمان تامین اجتماعی با ظرفیت بسیاری از ارتباط های مردمی مواجه شده توان ندارد پاسخگوی همه بیمه شدگان باشد. علاوه بر این سیستم موبایلی  #۴*۴* که قرار بود از روز دوشنبه برای اکتساب اطلاع از سبب عدم دریافت بسته حمایتی از سوی بیمه شدگان فعال گردد همچنان در دسترس نیست.

انتهای پیام