مرتضی زمانپور شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این آتش‌سوزی از ساعت ۱۹ عصر روز دوشنبه اتفاق افتاد که بلافاصله مهار آتش در دستورکار قرار گرفت. وی افزود: به علت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه، سطح آتش سوزی هم اینک گسترده است. زمانپور تصریح کرد: آتش سوزی جنگلهای بلوط […]

مرتضی زمانپور شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این آتش‌سوزی از ساعت ۱۹ عصر روز دوشنبه اتفاق افتاد که بلافاصله مهار آتش در دستورکار قرار گرفت.
وی افزود: به علت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه، سطح آتش سوزی هم اینک گسترده است.
زمانپور تصریح کرد: آتش سوزی جنگلهای بلوط بلند در حال رسیدن به دریاچه و تاج سد کارون ۴است که در این صورت راحت‌تر می‌توان این آتش سوزی را مهار کرد.
وی یادآور شد: هماهنگی‌های لازم با مسوولان دهدز در استان خوزستان انجام شده تا برای کمک به نیروهای امدادی چهارمحال و بختیاری وارد میدان شوند.
 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هم‌اکنون تمامی نیروهای ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به فرماندهی استاندار در آماده باش کامل هستند و در صورت نیاز به محل اعزام می شوند.
وی گفت: تمامی  گروه های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری به همراه نیروهای محلی در بخش های منج از توابع شهرستان لردگان و میانکوه شهرستان اردل به منطقه اعزام شده‌اند.
زمانپور تاکید کرد: خسارت‌های آتش‌سوزی جنگل‌های بلوط بلند چهارمحال و بختیاری به محض برآورد اطلاع رسانی می‌شود.
به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، جنگل‌های بلوط بلند در مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان واقع شده است.