‌به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حسین لامی زاده در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: سالانه ۷۰۰ معتاد متجاهر از سطح استان جمع آوری می‌شوند و هزینه بسیاری برای درمان و ترک آنها صرف می‌شود اما در نهایت باز هم به خیابان‌ها […]

‌به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حسین لامی زاده در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: سالانه ۷۰۰ معتاد متجاهر از سطح استان جمع آوری می‌شوند و هزینه بسیاری برای درمان و ترک آنها صرف می‌شود اما در نهایت باز هم به خیابان‌ها باز می‌گردند.

وی افزود: به دلیل وجود بحث اعتیاد بین صنوف، دانشجویان، دانش آموزان و اقشار مختلف انتظار می‌رود همه دستگاه‌های ذیربط فعالیت بیشتری در بحث پیشگیری از اعتیاد داشته باشند.

لامی زاده با اشاره به اردوگاه ترک اعتیاد در حال احداث اهواز، گفت: اردوگاه جدید ترک اعتیاد با هدف درمان معتادان راه اندازی می‌شود زیرا عملکرد برخی کمپ‌های ترک اعتیاد موفقیت آمیز نبوده است. امیدواریم این مرکز در نیمه مردادماه امسال راه اندازی شود.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در ادامه علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: همه ما در قبال جوانان مسئولیت‌های اجتماعی داریم و باید با کمک ابزارهای مختلف به ویژه سمن‌ها، برای پیشگیری از اعتیاد و مصون سازی جوانان اقدام شود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر خوزستان برنامه‌ها و اقدامات خود را در دو بعد توانمندسازی جوانان برای جلوگیری از آسیب و مصون سازی در جامعه انجام می‌دهد. البته اقدامات انجام شده رضایت‌بخش نیست و باید با دید عمیق‌تری به مسائل نگاه کرد.

انتهای پیام