به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرالله رخشانی‌مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر نوسازی و بازسازی مدارس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اکنون ۱۰۳ هزار کلاس درس مدارس در استان‌ها نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است. رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور کلاس‌های درس ایمن در کشور را […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرالله رخشانی‌مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر نوسازی و بازسازی مدارس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اکنون ۱۰۳ هزار کلاس درس مدارس در استان‌ها نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور کلاس‌های درس ایمن در کشور را بالای ۸۰ درصد دانست و افزود: از این میزان ۳۰ تا ۳۵ هزار کلاس درس معادل ۷ درصد تخریبی و ۶۸ هزار کلاس درس معادل ۱۲٫۵ درصد نیز نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

وی نوسازی کلاس‌های درس تخریبی و مقاوم‌سازی مدارس را سیاست‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس دانست و خاطر نشان کرد: برای ساماندهی این کلاس‌ها امسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت برنامه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قرار دارد افزود: ۲۴ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور وجود دارد که ۹ هزار کلاس آن به صورت مشارکتی با خیرین مدرسه‌ساز است که باید تکمیل شوند.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه برای تأمین سهم دولت برای تکمیل واحدهای آموزشی نیمه تمام خیرساز سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است گفت: در صورت تخصیص امکان ساماندهی بخشی از این کلاس‌های درس وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش شمار کلاس‌های کپری در سطح کشور را زیر ۵۰۰ کلاس دانست و خاطر نشان کرد: در مجموع برخی از این کلاس‌ها شامل نو کپرها هستند که فضای مناسبی برای نقاط صعب‌العبور و مناطقی که مهاجرت دارند و یا اقلیم منطقه کپر به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: کلاس‌های درس کپری در صورتی که به سمت کلاس‌های نو کپرها با معماری مناسب هدایت شوند فضای مناسبی برای آموزش به شمار می‌رود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به جمع‌آوری مدارس کانکسی با جمعیت دانش‌آموزی کمتر از ۱۰ نفر تصریح کرد: ممکن است در چند سال آینده جمعیت کلاس‌های کانکسی زیر ۱۰ نفر به صفر برسد اما برنامه این سازمان برای کلاس‌های کانکسی با جمعیت بالای ۱۰ نفر که بخشی از آنها کلاس‌های الحاقی و برخی دیگر مدارس مستقل هستند.

رخشانی‌مهر اضافه کرد: با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت در قالب یک تفاهم‌نامه به صورت مشارکتی این کلاس‌ها تعیین تکلیف می‌شوند.