«حسین کنعانی‌مقدم»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره برنامه‌های انتخاباتی اصولگرایان به خبرنگار سیاسی برنا گفت: نمی‌دانم اصولگرایان در مورد برنامه‌های انتخاباتی به نتیجه می‌رسند یا خیر. اما تاکنون اصولگرایان در جلساتی که به صورت جزیره‌ای برگزار می‌شود هنوز به جمع‌بندی مشترکی نرسیده‌اند که بخواهیم در مورد برنامه‌های انتخاباتی و پیشنهادات برای انتخابات، سخن بگوییم. کنعانی‌مقدم در […]

«حسین کنعانی‌مقدم»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره برنامه‌های انتخاباتی اصولگرایان به خبرنگار سیاسی برنا گفت: نمی‌دانم اصولگرایان در مورد برنامه‌های انتخاباتی به نتیجه می‌رسند یا خیر. اما تاکنون اصولگرایان در جلساتی که به صورت جزیره‌ای برگزار می‌شود هنوز به جمع‌بندی مشترکی نرسیده‌اند که بخواهیم در مورد برنامه‌های انتخاباتی و پیشنهادات برای انتخابات، سخن بگوییم.

کنعانی‌مقدم در پاسخ به این سوال که آیا فردی به عنوان رئیس و رهبر اصولگرایان انتخاب شده است یا خیر؟ اظهار کرد: در این جلسات فردی به عنوان رهبر اصولگرایان مطرح نشده است. اصولگرایان به طور کلی جلسات زیادی برگزار می‌کنند. البته بنده تلاش می‌کنم در جلسات مفید و موثر آنها شرکت کنم.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر در جلسات روحانیت مبارز و جبهه ایستادگی شرکت می‌کند، بیان کرد: با جمنا جلسات مشترک برگزار نکرده‌ایم. در جلساتی که با جبهه ایستادگی و روحانیت مبارز داریم نکته مهم این است که از شخص محوری عبور کرده ایم و بیشتر در پی برنامه محوری هستیم. برنامه ما نیز عمدتا اقتصادی است تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم و کشور را برای مبارزه با جنگ اقتصادی تقویت کنیم. همچنین مطالبات مردمی را در قالب برنامه ۵ تا ۸ در حال پیگیری هستیم که جزو برنامه های ما است که شامل: رشد اقتصادی ۸ درصد، نرخ بیکاری زیر ۸ درصد، نرخ تورم زیر ۸درصد، نرخ سود زیر ۸درصد و نرخ سرمایه گذاری خارجی ۸درصد است. بنابراین این موارد جزو اصولی است که ما در مجلس آینده با برنامه به آن دست پیدا خواهیم کرد در غیر این صورت تشکیل مجلسی متشکل از نخبگان کشور که کارآمدی نداشته باشند به نظر می رسد، کار بیهوده و عبثی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با افرادی به عنوان کاندیدا برای انتخابات صحبتی شده است؟ نیز تصریح کرد: در شیوه های قبلی عمدتا احزاب، پیمانکار نمایندگان می شدند و بیشتر در نقش ستاد انتخاباتی آنها عمل می کردند اما در این دوره اقدامات قبلی را انجام نخواهیم داد بلکه از کاندیداها می خواهیم که برنامه های خود را ارائه دهند و برنامه های آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در نهایت به مردم معرفی می کنیم تا آنها در این باره تصمیم بگیرند. بنابراین اینگونه نیست که در نقش ستاد انتخاباتی افراد و کاندیداها عمل کنیم.

این فعال سیاسی اصولگرا در مورد جلسه اخیر جامعه مهندسین و حضور ناطق‌نوری گفت: بنده در این جلسه حضور نداشتم. هرچند هر ساله حضور پیدا می‌کردم اما به احزاب پیشنهاد کرده بودیم هزینه‌های افطاری‌ها را به سیل‌زده‌ها بدهند اما این کار را انجام ندادند. در این جلسه آقای احمدی‌نژاد حضور پیدا کردند که در نهایت آقای ناطق‌نوری در اعتراض به حضور وی، جلسه را ترک کرد.

کنعانی‌مقدم در پایان بیان کرد:  به طور کلی جامعه روحانیت مبارز در مورد انتخابات آینده با آقای ناطق‌نوری صحبتی نکرده است.