متن بیانیه پایانی دومین جشنواره ملی عکس  “از چشم دختران ببینیم” که عباس بلوچی مدیر انجمن سینمای جوان رفسنجان آن را قرائت کرد به این شرح است: «عکاسی هنری است که بیش از هنر دیگری با واقعیت رابطه تنگاتنگی دارد، بدون شک حضور هنرمندان عکاس زن در عرصه های مختلف هنری به ثبت لحظات نشان دهنده […]

متن بیانیه پایانی دومین جشنواره ملی عکس  “از چشم دختران ببینیم” که عباس بلوچی مدیر انجمن سینمای جوان رفسنجان آن را قرائت کرد به این شرح است:

«عکاسی هنری است که بیش از هنر دیگری با واقعیت رابطه تنگاتنگی دارد، بدون شک حضور هنرمندان عکاس زن در عرصه های مختلف هنری به ثبت لحظات نشان دهنده تلاش و همت بی وقفه آن ها برای  پیشرفت خود و آینده کشور است.

جشنواره ملی عکس “از چشم دختران ببینیم” مثالی کوچک و نقطه شروعی برای رسیدن به آمال و آرزوهای دیرین بانوان است که با همت و تلاش هنرمندان و مسئولان در دومین حرکت خود به صورت ملی و سراسری برگزار شد.

امید است که این جشنواره استمرار یابد، برای ما تجربه بی نظیر از یک سفر جذاب در میان هزار فریم عکس را فراهم کرد و اکنون هدیه ما برای شما نمایش ۹۷ اثر از ۴۳ هنرمند عکاس در نمایشگاه است.

هیئت داوران با افتخار اعلام می دارد بر مبنای احترام به جایگاه هنر عکاسی و با حفظ و رعایت قوانین جشنواره تمام تصاویر رسیده با کدگذاری از سوی دبیرخانه یک بار بازبینی و سپس برمبنای اصول تکنیکی عکاسی، خلاقیت و سوژه یابی و توجه به موضوعات اصلی جشنواره انتخاب یا حذف شده است.

مجموعه ۹۷ اثر منتخب نتیجه بررسی دقیق و تخصصی  بوده و آثار برگزیده با دقت نظر و وسواس هنری، همفکری و با اتکای دانش و تخصص داوران انتخاب شده اند.

در بخش کرونا و قرنطینگی نگاه ها خیلی سطحی و ساده انگارانه بود و عکاسان به لایه های پنهان و اتفاقات درونی موضوع نگاه نکرده بودند، خانواده و کانون خانواده بطن بسیاری از اتفاقات خوب و بد در این موضوع بود که انتظار می رفت با نگاهی عکاسانه رصد  شود.

در بخش های موبایلی چون موبایل خود ابزاری برای ثبت لحظات ماندگار پیرامون شده است توجه به این نکته حائز اهمیت است که در کادر بندی ها دقت بیشتری شود تا  در زمان ثبت لحظه ناب تصویر خاص تری پدید آید.

در پایان هیئت داوران دومین جشنواره ملی عکس  از چشم دختران ببینیم” احترام قلبی خود را به تمام بانوانی تقدیم می کند که می کوشند با ابزار هنر مسیر رسیدن به آینده و جامعه ای پویا و شاد را برای مدیران، جوانان و تلاشگران ایران روشن و پر امید نماید»

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در پایان در بخش اصلی دوربینی «نگین محمدی فرد» از اصفهان و «زهره لک» از تهران و در بخش اصلی موبایلی هم «سمانه شیرازی» از آمل و «کوثر علیزاده» از رفسنجان تجلیل شدند.

در بخش ویژه دوربینی نیز «مینا نوعی» از تبریز و «مهناز نوریان» از مشهد و در بخش ویژه موبایلی نیز «نگین سیدی» از رفسنجان نفر اول و «فاطمه شایق» از رفسنجان به عنوان نفر دوم تقدیر شدند.

انتهای پیام