خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش جزئیات جدید اجرای طرح رده بندی معلمان را اعلام نمود و اظهار کرد: چهار رده در این طرح تشریح شده هست. سیدمحمد بطحائی اظهارکرد: یکی از مسائلی که از دیرباز در آموزش و پرورش مورد توجه بوده رتبه‌بندی معلمان هست. با این وجود دولت و شخص ریاست جمهوری و […]

خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش جزئیات جدید اجرای طرح رده بندی معلمان را اعلام نمود و اظهار کرد: چهار رده در این طرح تشریح شده هست.

سیدمحمد بطحائی اظهارکرد: یکی از مسائلی که از دیرباز در آموزش و پرورش مورد توجه بوده رتبه‌بندی معلمان هست.

با این وجود دولت و شخص ریاست جمهوری و ریاست سازمان برنامه و بوجه تأکید بسیاری دارند تا اعتباری را برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه سال آینده بگنجانند.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام این خبر که برای رتبه‌بندی در لایحه بودجه پیشنهای دولت به مجلس به شکلی دقیق ۲۰۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده هست، اظهارکرد: مدتی قبل لایحه ایده ای ما برای اجرای رتبه‌بندی معلمان به دولت ارسال گردید، حسب رویه‌ها در کمیسیون اجتماعی مورد ارزیابی جای گرفت و سر انجام در شش ماده به تصویب رسید و حالا در نوبت کار هیات دولت قراردارد و امید هست در نشست ها آتی ارزیابی و پیش از پایانی شدن بودجه، مصوب و به مجلس ارسال گردد.

بطحائی دنبال کرد: در حقیقت دولت لایحه را به مجلس می‌فرستد و بعد از تصویب در مجلس، آیین‌نامه‌ای را تهیه می‌کند و اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در یکی از جداول بودجه، ارزش رتبه‌بندی در ردیفی مستقل حدس شده هست، در مورد میزان افزایش حقوق فرهنگیان بعد از اجرای رتبه‌بندی اظهار کرد: هدف کلیدی طرح رتبه‌بندی معلمان افزایش حقوق نیست لکن بالا بردن شایستگی‌هاست، منتها یکی از آثار اجرای رتبه‌بندی اصلاح نظام پرداخت‌هاست.

وزیر آموزش و پرورش در انتهاء اظهارکرد: در طرح رتبه‌بندی معلمان، چهار رده و برای احراز هر رده معیارهایی را تشریح می‌کنیم که طبق آن سطح شایستگی معلمان تعیین و متناسب با آن رده، افزایش فوق‌العاده شغلی منظور خواهد گردید. پس آثار اجرای رتبه‌بندی در گام اول بهبود کیفیت نظام آموزش و پرورش و نیروی انسانی و در گام دوم بهبود نظام پرداخت‌ها برای معلمان می باشد.