– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفته بیست‌وچهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور امروز با پنج دیدار پیگیری شد که به جز یک مسابقه، همه این بازی‌ها به تساوی انجامید. سپاهان با تساوی مقابل شهر خودرو، دو امتیاز ارزشمند را از دست داد تا پرسپولیس را بیش از […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفته بیست‌وچهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور امروز با پنج دیدار پیگیری شد که به جز یک مسابقه، همه این بازی‌ها به تساوی انجامید.

سپاهان با تساوی مقابل شهر خودرو، دو امتیاز ارزشمند را از دست داد تا پرسپولیس را بیش از پیش به قهرمانی نزدیک کند. پارس جنوبی جم هم در رتبه سیزدهم جدول ایستاد. شهر خودرو که تا دقایق پایانی از سایپا پیش بود و با این پیروزی می‌توانست به جایگاه دوم جدول بازگردد، برابر خودروسازان به تساوی رسید تا در جایگاه سوم جدول باقی بماند. شاگردان ابراهیم صادقی نیز همچنان در جایگاه دوازدهم جدول حضور دارند.

دیدار صنعت نفت آبادان و نساجی مازندران هم برنده نداشت تا تغییری در رتبه دو تیم در رده‌های هفتم و نهم جدول ایجاد نشود. استقلال هم با تساوی مقابل تراکتور در جایگاه ششم و شاگردان ساکت الهامی در رده چهارم جدول باقی ماندند.

تساوی استقلال و تراکتور بعد از روزهای کرونا و قرنطینه

در تنها دیدار امروز (شنبه) که با برتری یک تیم به پایان رسید، پیکان در جدال تیم‌های انتهای جدولی از سد گل‌گهر سیرجان گذشت تا به رتبه چهاردهم جدول صعود کند. شاگردان جلالی هم تا رده پانزدهم جدول پایین آمدند تا بیش از پیش به سقوط به لیگ دسته اول نزدیک‌تر شوند.

با تساوی مدعیان، اختلاف پرسپولیس با سایر مدعیان به ۱۴ امتیاز رسید که سرخپوشان برای قطعی کردن چهارمین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر (با فرض برتری فولاد در هر دو دیدار معوقه خود)، به هشت امتیاز دیگر نیاز دارند. این تساوی‌ها همچنین به نفع فولاد هم بود که اکنون با یک پیروزی و یک تساوی در دیدارهای معوقه‌اش، به جایگاه دوم جدول صعود می‌کند.

نتایج کامل دیدارهای برگزار شده هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

ماشین‌سازی تبریز صفر – پرسپولیس یک
شاهین شهرداری بوشهر یک – ذوب‌آهن اصفهان ۵
شهر خودرو یک – سایپا یک
سپاهان یک – پارس جنوبی جم یک
صنعت نفت آبادان یک – نساجی مازندران یک
پیکان ۲ – گل‌گهر سیرجان صفر
استقلال صفر – تراکتور صفر

جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال در زیر آمده است:

تیم فوتبال استقلال , تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز , تیم فوتبال فولاد خوزستان , لیگ برتر فوتبال , تیم فوتبال تراکتور تبریز , فوتبال ,

دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان به دلیل ابتلای بیش از ۲۵ درصد اعضای تیم فولاد به کرونا، به زمان دیگری موکول شده است.