به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، آمار شورای جهانی طلا نمایش داد درخواست ها برای طلا از سوی بانک های مرکزی در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ به میزان ۴۲ درصد نسبت به مدت همانند سال گذشته افزایش یافته هست. روسیه و ترکیه به عنوان بزرگترین خریداران طلا شناخته گردیدند. ۳ ۳ تن طلا […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، آمار شورای جهانی طلا نمایش داد درخواست ها برای طلا از سوی بانک های مرکزی در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ به میزان ۴۲ درصد نسبت به مدت همانند سال گذشته افزایش یافته هست. روسیه و ترکیه به عنوان بزرگترین خریداران طلا شناخته گردیدند.

۳ ۳ تن طلا در نیمه سال ۲۰۱۸ افزودند که در قیاس با ۱۷۸.۶ ۶ تن طلا در مدت همانند سال گذشته، هشت درصد رشد داشت که قوی ترین دوره شش ماهه خرید طلا توسط بانک های مرکزی از سال ۲۰۱۵ تاحالا محسوب می شود.

بر طبق گزارش شورای جهانی طلا، بانک های مرکزی در نیمه اول سال ۲۰۱۸ ذخایر طلای خود را به ۱.۳۶ ۳۶ تریلیون دلار زیاد کردند که معادل حدود ۱۰ درصد از ذخایر ارزی جهانی بود.

آمریکا مدت ها از دلار برای تحت فشار قرار دادن رقبایش استفاده نمود هست و این مساله به طور مستمر عصبانیت جامعه جهانی را برانگیخته و حالا مبارزه با دلار به اروپا دست یافته هست.

طبق این گزارش، روسیه نیز در مواجهه با تحریم های آمریکا و قطع احتمالی دسترسی به سامانه دلار، طلای بیشتری به ذخایرش افزوده هست. چین، ترکیه، ونزوئلا، ایران، قطر و اندونزی حذف دلار از اقتصاد و تجارت بیگانه خود را هدف گرفته اند و تمامی این کشورها ذخایر طلای خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داده اند.

شورای جهانی طلا در گزارش خود خاطرنشان کرده که خرید طلا تنها برای پوشش خطر در مقابل نوسانات ارزی نیست. لکن در فضای تنش های ژئوپلیتیکی شدید، طلا به سبب این که ریسکی ندارد، دارایی جذابی محسوب می شود.

انتهای پیام