آفتاب‌‌نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که این وزارتخانه در اِزای دریافت اطلاعاتی که به دستگیری حمزه بن لادن، پسر «اسامه بن لادن» رهبر سابق و کشته شده القاعده کمک کند، تا سقف یک میلیون دلار جایزه می‌دهد.وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که حمزه «به عنوان یک […]

آفتاب‌‌نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که این وزارتخانه در اِزای دریافت اطلاعاتی که به دستگیری حمزه بن لادن، پسر «اسامه بن لادن» رهبر سابق و کشته شده القاعده کمک کند، تا سقف یک میلیون دلار جایزه می‌دهد.
وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که حمزه «به عنوان یک رهبر به نمایندگی [از القاعده]در حال ظهور است» و اینکه «وی دست کم از آگوست ۲۰۱۵ با انتشار پیام‌های صوتی و تصویری بر روی اینترنت از پیروان خود خواسته تا حملات علیه آمریکا و متحدان غربی آن را آغاز کنند».
افزون بر این، در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است که حمزه بن لادن به نام «انتقام از قتل پدرش توسط نیرو‌های مسلح آمریکا در مه ۲۰۱۱» به تهدید آمریکا اقدام کرده است.
وزارت امور خارجه آمریکا در ژانویه ۲۰۱۷ حمزه را به عنوان یک «تروریست شناخته شده جهانی» معرفی کرد و متعاقب آن اعلام نمود که «تمام اموال و داراییهائی متعلق به حمزه بن لادن که در حوزه صلاحیت آمریکا قرار می‌گیرد، بلوکه می‌شود و اتباع آمریکا نیز از انجام معاملات با وی منع می‌شوند».
گفتنی است که «ایمن الظواهری» فرمانده ارشد القاعده در آگوست ۲۰۱۵ حمزه بن لادن را به عنوان عضو رسمی این گروه معرفی کرد. بر طبق بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، اعلامیه ۲۰۱۵ الظواهری شامل یک پیام صوتی بود که در آن حمزه «خواستار اجرای حملات تروریستی در پایتخت کشور‌های غربی شده بود».
لازم به ذکر است که اسامه بن لادن در دوم ماه مه ۲۰۱۱ توسط یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا در پاکستان کشته شد. در آن زمان، مقامات آمریکا اعلام کردند که جسد اسامه بن لادن به دریا انداخته شده است. گروه القاعده نیز چند روز پس از آن مرگ اسامه را تأیید کرد.
منبع: خبر انلاین