آفتاب نیوز : مرکز مشاوره ای وای در گزارشی اعلام نمود به سبب تصمیم انگلستان برای خارج شدن از اتحادیه اروپا، حدود ۸۰۰ میلیارد پوند در حال جابه جایی از انگلستان به قطب های مالی دیگر اتحادیه هست. انگلستان که در ماه مارس سال جاری اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد در کوشش هست تا […]

آفتاب نیوز : مرکز مشاوره ای وای در گزارشی اعلام نمود به سبب تصمیم انگلستان برای خارج شدن از اتحادیه اروپا، حدود ۸۰۰ میلیارد پوند در حال جابه جایی از انگلستان به قطب های مالی دیگر اتحادیه هست. انگلستان که در ماه مارس سال جاری اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد در کوشش هست تا به توافقی برای محافظت ارتباطات مالی خود با اتحادیه اروپا دست یابد. قرار هست مجلس انگلستان هفته آینده طرح ترزا می، نخست وزیر این کشور برای خارج شدن از اتحادیه اروپا را به رای بگذارد و با توجه به نزدیک بودن رأی های نمایندگان قبول کننده و مخالف این طرح، هنوز معلوم نیست که این طرح به تصویب مجلس انگلستان برسد یا خیر.
به گزارش خبرنما به نقل از سی ان بی سی، عمر علی، کارشناس مسایل اقتصادی انگلستان اظهار کرد: هر چه زیادتر به مهلت قانونی بریگزیت در مارس ۲۰۱۹ نزدیک تر می شویم، دارایی های بیشتری به خارج از کشور جابه جا می شود و نیروهای محلی بیشتری جای کارکنان بیگانه را می گیرند.
موسسه ای وای با ارزیابی شرایط ۲۲۲ موسسه مالی انگلیسی از زمان رفراندوم سال ۲۰۱۶ برای ترک اتحادیه اروپا به این نتیجه دست یافته هست که حداقل ۸۰ موسسه دارایی های خود را به خارج انگلستان جابه جا کرده اند و یا در حال برنامه ریزی برای این کار می باشند. این موسسه ظرفیت این دارایی ها را ۸۰۰ میلیارد پوند یا ۱ تریلیون دلار تخمین کرده هست. به نظر می آید مقصد کلیدی این سرمایه ها در اتحادیه اروپا، شهر فرانکفورت در آلمان می باشد که قطب مالی آلمان و میزبان بانک مرکزی اتحادیه اروپا محسوب می شود.
حدس می شود به سبب بریگزیت ده ها هزار مجال شغلی از لندن به شهرهای دیگر اروپایی مثل پاریس، فرانکفورت و لوکزامبورگ جابه جا شود. بانک مرکزی انگلستان حدس کرده هست بریگزیت منتج به نابود شدن ۴۰۰۰ مجال شغلی در لندن خواهد گردید. با این وجود به نظر می آید نگرانی از آینده نامطمین اقتصاد انگلستان بعد از بریگزیت، شرکت های مالی را مجبور کرده هست هزینه جابجایی مقر و نیروهای خود را متقبل گردند.
مرجع: خبرگزاری ایسنا